Najlepszy zawód

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Demacon - odszczekaj to o informatykach, moje kochanie wcale nie jest pieskiem :p
Pensja informatyka w stoczni remontowej ok 10.000 - 15.000 brutto - to malo?
specjalisci wciaz sa poszukiwani
ekonomia to dobry wybor ja tak wybralam i nie narzekam - mozna spcejalizowac sie w bankowości, księgowości, pracować w doradztwie finansowym, controlligu, monitoringu, audycie, zostać dziennikarzem....
 

giczek

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
47
Punkty reakcji
0
Najlepszy zawód. Musisz się w nim spełniać, musisz go lubić i musi byc dobrze płatny(jak juz zreszta ktoś wcześniej wspomniał), a więc nie będę mówił, że najlepszym zawodem jest informatyk, jak ktoś jest typowym humanistą.
Jeśli chodzi o płacę najlepiej płatną i gdzie najłatwiej w tej chwili o pracę to przedewszystkim wszelkiej maści inżynieria.
 

Johnny Avocado

Czytacz zawodowy.
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
888
Punkty reakcji
0
Ludzie piszcie coś sensownego, coś co doradzi innym i pokaże im prawdziwy obraz rynku pracy.
Argumenty typu "spełnienie zawodowe" każdy już zapewne zna... I każdy chciałaby robić w życiu to, o czym marzy...

Ja się nie znam na zawodach i obecnie chciałabym się dowiedzieć na kogo warto się kształcić. Kim warto zostać...
Kończę gimnazjum i mam lekki problem z wybraniem szkoły xD :/
Moja przyszłość nie jest mi obojętna, ponieważ wiąże się ona również z przyszłością moich rodziców.
Nie wiem co będzie kiedy dostaną (nie wysoką) emeryturę... Wtedy to ja będę musiała im pomagać, tak jak oni teraz pomagają mi...

Więc zaglądam do ciekawego tematu.. A tu nic :/

Czy warto kształcić się pod kątem językowym? Tzn. uczyć się hiszpańskiego, francuskiego itp?
 

PanDora:))

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2007
Posty
2 441
Punkty reakcji
0
Wiek
33
języki zawsze są potrzebne ;) wydaje mi sie że ciekawym zawodem jest przedstawiciel medyczny. Zawód z przyszłością, ale studia farmaceutyczne podobno są ciężkie, więc trzeba sie przyłożyć :/
 

Focus

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2005
Posty
198
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Lublin
Bio-Technolog, Inżynier w przemyse precyzyjnym i prezes jakiejs znanej firmy paliwowej
 

merii

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2006
Posty
368
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Śląsk
najprościej to się najpierw trzeba zastanowić jaka pracę by się wolało na zasadzie eliminacji, czyli np wolę pracować w jenym miejscu czy siedzieć na tyłku czy wykonywać jakieś ciężki prace fizyczne, czy chcesz mieć pracę na zasadzie w terenie, czy podróżować, czy wśród ludzi itd, po eliminacji poszukać zawodów które takie właściwości mają myślę że to łatwiejsze dojście do tego gdzie by można było pracować
 

aekw

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
563
Punkty reakcji
0
ginekolog-poloznik
pracuje w szpitalu i ma prywatny gabinet gdzie w ciagu 1 dnia zarabia najmniej 1000zl biorac za wizyte 50-100 zl. Oprocz tego bierze w lape za porod najmniej 400zl za cesarke najmniej 1000zl i za usg od 60zl.
Moj syn bedzie ginekologiem :D
 

uzzo

Małpiszon mądrości
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
2 984
Punkty reakcji
26
Miasto
z piekła rodem
no ja koncze technikum elektryczne wy tutaj piszecie o spełnieniu lub o jakiś super zarąbistych kierunkach

a ja twierdze że nie ma takiego w każdym regionie jest inaczej na śląsku jest ceniony górnik zaś nad morzem marynarz czy stoczniowiec itp

ludzie z pracą obojętnie gdzie jest ciężko albo będzie się pracowało tak jak im się podoba albo wynocha na twoje miejsce jest 10 innych

mamy duże bezrobocie i to jest główny problem

powiem tak koleżnka jest po studiach farmacetycznych i co pracuje w anglii bo przez 6 miesięcy nie dostałą żadnej oferty albo pracę za 800 zł więc kto z tego użyje

może się mylę ale jak dla mnie najlepszym zawodem jest być szefem samego siebie i to daje nam duże pole do popisu

a co jakiś inżynier zrobi jakiś układ elektryczny i to że jest inżynierem weżnie 4000 zł bo jest inżynierem
jak to samo mogę wykonać ktoś inny za pół ceny zobaczymy co będzie dalej
ale dla pracy trzeba się bardzo dużo poświęcić własne ambicje trzeba przesunać na bok bo jak tak będziecie myśleć to moge się skonczyć na bezrobotnym, dziś nie ważne co robisz czy daje ci to satysfakcje ważne że jest dobrze płątna i możesz się z tego utrzymać rodzinę
np. mój znajomy pracuje w oplu jako szef odziału dostawców i co ma ciągle to samą płące a jakiś problem to do niego dzwonią w ciągu nocy nawet jak ma urlop musi być w pełni gotowości więc nie ma tak różowa jak wam się wydaje albo ja jestem pesymista

z racji że mamy euro 2012 to teraz bedzie popyt na budowlanców ogólnie i tyle ktoś się ze mną zgadza????
 

Fretka13

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2005
Posty
1 856
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
TyChY !!
Bardzo opłaca sie praca Kelnera/ kelnerki i Kucharza. Bardzo dużo poszukują , w Polsce dużo płacą nie ma co narzekac, za granica wiecej.

Ja jestem w Technikum Kelnerowskim , bo nie dostałam się na Kucharza ( brak miejsc ) Bardzo podobają mi się te dwa zawody , interesuja mnie. Pragne napierw skonczyc Technikum Kelnerowskie,a potem udać sie na studnia Gastronimiczne. A kogowanie bedzie narazie tylko moim Hobby i pasią i będe w domu gotować.
Ze szkoła mamy wyjazdy na praktyki za granice w tym roku na Malte w zeszłym było do Norwegi.
W Holandi Kelner zarabia 7 tys, a Szef Kuchni 14 tys.
 

tir driver

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2007
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
BrZeSzCzE
A ja wyskoczę tu z zawodem kierowcy... Niezła kasa, jeśli się trafi na dobrą firmę. Jest to jednak bardzo nie wdzięczny zawód... i oczywiście chyba nie na całe życie;) Bardzo ciężka sprawa...
 

Zaharias

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
284
Punkty reakcji
1
Miasto
Już nie ma dzieci...
Według mnie (i nie tylko mnie) informatyk, ponieważ:

Po 1. Jak dla mnie ciekawy zawód bo się tym interesuję.
Po 2. Świat pędzi w kierunku komputeryzacji więc ze znalezieniem pracy nie powinno być problemu.
Po 3. Mam kuzyna świeżo po studiach informatycznych. Znalazł dobrze płatna prace a to dopiero początek jego kariery.
 

cfc004

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2007
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Świętokrzyskie
ja też tak myślałem, jest 3 rok w technikum informatycznym i nie jest to takie proste jak sie wydaje
 

Duda

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2005
Posty
653
Punkty reakcji
3
Sportowiec - robisz to co lubisz i jeszcze masz z tego kupe kasy. Ale nie każdemu to pisane ;)
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Najlepszy to po prostu wciąż polityk. Gadanie to ich główne zajęcie co każdy potrafi a te płace.........a dieta poselska ile wynosi?
W ostatnim czasie znacznie polepszyło się kierowcom i budowlańcom. Sam chciałbym być kierowcą. W budownictwie same koszty wybudowania domu wzrosły w ciągu ostatnich 2 lat 180% czyli prawie 2 razy tyle. I tu trzeba zaznaczyć że nie tylko materiały budowlane ale i koszt wynajęcia pracownika. Są już takie przypadki że firmy budowlane kłócą się o 1 pracownika oferując naprzemian coraz większe płace.
To są efekty otwartej granicy czyli wyjeżdżania polskich fachowców do krajów zachodnich. Ale teraz nie ma takich dużych płac np. w Holandii i polacy przestają tam jeździć.
Zapraszam na temat Rolnik gdzie możecie się wypowiedzieć który zawód jest najcięższy wg was.
Pozdrawiam
 

Puma7

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2007
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
opolskie
w naszych czasach, ale gdzie? żeby określić najlepszy zawód trzeba wziąść pod uwagę gospodarkę danego państwa, jaką politykę prowadzi, rozwój cywilizacji np. może być to informatyk, czy psycholog, ale w państwach europejskich, lub Stanach Zjednoczonych, bo na pewno nie w tzw."krajach trzeciego świata".
A w Polsce...hmm... chyba najlepiej jest właśnie zostać politykiem - żadnej pracy, żadnego wysiłku, a śpi się na pieniądzach :D A tak na poważnie moim zdaniem świetnym zawodem jest prawnik.

najlepiej płatne- lekarz, za granicą
płatne może i tak, ale jakie odpowiedzialne i stresujące...
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Dziennikarz, informatyk, tłumacz, prokurator. Lepszych nie ma :p
 
Do góry