Najlepszy serwis dla bloggerów

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Jeżeli jest tyle darowych serwisów oferujących założenie własnego bloga, to po co płacić? Chyba tylko dla szpanu, że posiada się bloga na płatnym serwisie.

Jak dla mnie najlepszy jest blogspot.

Brak reklam.
Stabilny hosting
Łatwiejsza do zapamiętania domena.
Nieporównywalnie większe możliwości odnośnie modyfikacji skryptu w tym setki tysięcy dodatków.

Mam wymieniać dalej ? ;)
 

nieuprzejmaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
162
Punkty reakcji
12
Słabe są te twoje argumenty na to, że trzeba płacić za coś, co można za darmo.

Na blogspocie też nie ma reklam, a jest całkowicie za darmo. Wiem, bo sama mam tam bloga i strona nie zalewa mi się reklamami, a nie płacę za nią ani grosza.

"Łatwiejsza do zapamiętania domena"- Darmowe też zazwyczaj są łatwe do zapamiętania. To akurat nie zależy od zapłaty.

"Większe możliwości odnośnie modyfikacji skryptu w tym setki tysięcy dodatków" - A na co komu setki tysięcy dodatków?

Jeżeli ktoś naprawdę nie ma już na co pieniędzy wydawać i zastanawia się, co zrobić z nadmiarem kasy, to niech się bawi w płacenie za coś, co bez problemu mógłby mieć za darmo. Skoro cierpi na nadmiar środków finansowych, to niech je wydaje na byle co. Chcesz, to płać i upajaj się faktem, że masz płatnego bloga, ale nie wmawiaj ludziom, że jest on lepszy.

A na argument wcześniej przytoczony, że na każdego, kto ma bloga na darmowym serwisie ludzie patrzą jak na gimnazjalistę odpowiem tak: Jeżeli piszesz rzeczy mądre, oryginalne i wartościowe, to nikt nie będzie się na ciebie patrzył jak na gimnazjalistę. Najważniejsza jest treść, to, co chcesz przekazać odbiorcom. Wystarczy tylko to, że masz coś do powiedzenia, do przekazania i umiesz to zrobić. Żadne pieniądze nie zastąpią wartościowej treści. Jak to kiedyś śpiewał Oddział Zamknięty: "Być oryginalnym chcesz, a wiesz, że nie umiesz, bo na to nie ma ceny, nie kupisz weny". Dziwny tok rozumowania- darmowy serwis równa się gimnazjalista. To o treść chodzi, nie o kasę.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
"Łatwiejsza do zapamiętania domena"- Darmowe też zazwyczaj są łatwe do zapamiętania. To akurat nie zależy od zapłaty.

Co łatwiej zapamiętać ? www.adres.pl czy www.adres.cośtam.pl ? Także podczas pozycjonowania ma to dość istotne znaczenie. Tylko proszę nie pytaj po co komu pozycjonowanie -_-

"Większe możliwości odnośnie modyfikacji skryptu w tym setki tysięcy dodatków" - A na co komu setki tysięcy dodatków?

Mam Ci wytłumaczyć po co są dodatki ?

Jeżeli ktoś naprawdę nie ma już na co pieniędzy wydawać i zastanawia się, co zrobić z nadmiarem kasy, to niech się bawi w płacenie za coś, co bez problemu mógłby mieć za darmo. Skoro cierpi na nadmiar środków finansowych, to niech je wydaje na byle co. Chcesz, to płać i upajaj się faktem, że masz płatnego bloga, ale nie wmawiaj ludziom, że jest on lepszy.

Piszesz o tym jakby to była nie wiadomo jaka fortuna. Kilkadziesiąt zł rocznie to naprawdę tak dużo dla ciebie ? Ludzie na papierosy wydają więcej w ciągu roku.
 

nieuprzejmaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
162
Punkty reakcji
12
"Piszesz o tym jakby to była nie wiadomo jaka fortuna"- nawet tego nie skomentuję, szkoda słów.

"Ludzie na papierosy wydają więcej w ciągu roku"- Ja nie palę i dla mnie kilkadziesiąt zł rocznie to dużo jak na takie głupoty. Pieniądze trzeba szanować i jeśli wydawać to na coś konkretnego, a nie na takie bzdury. No, ale mówię: jeżeli ktoś cierpi na ich nadmiar, to niech nawet wyrzuca w błoto na ulicę.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
"Piszesz o tym jakby to była nie wiadomo jaka fortuna"- nawet tego nie skomentuję, szkoda słów.

"Ludzie na papierosy wydają więcej w ciągu roku"- Ja nie palę i dla mnie kilkadziesiąt zł rocznie to dużo jak na takie głupoty. Pieniądze trzeba szanować i jeśli wydawać to na coś konkretnego, a nie na takie bzdury. No, ale mówię: jeżeli ktoś cierpi na ich nadmiar, to niech nawet wyrzuca w błoto na ulicę.

I jak mam cokolwiek udowodnić osobie takiej jak Ty skoro nie podajesz nawet żadnych argumentów stosując jednocześnie taktykę "NIE! BO NIE!" Skoro na prawdę chcesz oszczędzać to proponuję zrezygnować również z internetu bo za to też trzeba płacić. Zresztą nie o tym jest ten temat.

Wracając do stabilnego hostingu. W godzinach szczytu w niektórych serwisach mogą pojawić się problemy z przeciążonym serwerem. Może to skutecznie zniechęcić odwiedzających. Jest to kolejny argument "Za" płatnym hostingiem dla bloga.
 

NicoHudson

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2011
Posty
14
Punkty reakcji
1
A ja uważam, że zdecydowanie mylog.pl jest jednym z lepszych serwisów dla bloggerów. Mnóstwo możliwości, dodatków i szablonów, natomiast jeśli chce się samemu zrobić szablon itp. to troszkę zajmuje, ale efekty są naprawdę bardzo zadowalające. Aktualnie sam posiadam bloga w tymże serwisie i nie narzekam. Co do innych serwisów:
blog.pl - szybki i przyjemny, ale jeśli ktoś chce czegoś więcej to polecam coś innego.
blox.pl - nigdy tam nie zakładałem bloga, więc nie chcę oceniać. Na pierwszy rzut oka wydaje się przeciętny.
wordpress.com - szybki, prosty w obsłudze, mnóstwo dodatków i możliwości, naprawdę polecam.
blog4u.pl - tandeta. Mnóstwo reklam i w dodatku (przynajmniej za czasu kiedy korzystałem z tego serwisu) wolny.
blogspot.com - szybki i prosty. Nadaje się dla osób leniwych, które chcą mieć bloga, ale nie chcą się przy jego tworzeniu orobić i męczyć.
bloog.pl - jak już ktoś pisał, zwykła tandeta, słłiiit blogaski.
 

dante77

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2011
Posty
54
Punkty reakcji
0
Wiek
46
Miasto
Wrocław
Miałem już kilka blogów i aktualnie prowadzę trzy. Wszystkie na blogspot. Dla mnie to idealna platforma. Brak reklam, prostota działania i wiele ciekawych skórek do wynalezienia w sieci. A dodatkowo możliwość modyfikacji kodu.
 

Ashja90

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Ja założyłam bloga na onecie i sobie chwalę, jak na razie. :)
Jak chcecie, to wpadajcie. :)
www.ashja90.blog.onet.pl
 

Phea

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Bardzo polecam wordpress.com. Masa możliwości, doskonałe statystyki. Za każdym razem, gdy ktoś kliknie w linka prowadzącego do bloga, informacja o adresie, na którym znajdował się link pojawia się w panelu administratora. Ponadto mają bardzo estetycze szablony.
 

Rozum

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2011
Posty
26
Punkty reakcji
1
Potwierdzę to co napisali już niektórzy powyżej. Własna domena i wordpress są najlepszym rozwiazaniem
 

slimyhym

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
ja mam na blogerze, nie narzekam, chociaż powoli zaczynam się "dusić". Tutaj muszę zgodzić się z przedmówca, że lepiej jest mieć swoją domenę i CMS - więcej możliwości, więcej swobody... No ale jak ktoś nie jest biegły w sztuce internetowej to gotowce są super.

Aha no i blogger jest rewelacyjny jeśli się pisze po angielsku, jak się pisze po polsku to niestety nie ma się takiej możliwości jak na onecie, że posty wyskakują na stronie głównej... :(
 

Acid1.KO5

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Konin
po co płacić za bloga, dobre pytanie...

jeśli mogę za 1 sms, pozbyć się wszystkich REKLAM z mojego bloga

to chyba WARTO !!!
 

monisiaxp

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2012
Posty
144
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
małopolska
Sama prowadzę bloga w typie pamiętnika, i kilka o innej tematyce.
Próbowałam na serwisach typu onet, bloog i inne.
Najlepszą alternatywą dla bloggerów jest blogspot.com
Na początku być może będzie Wam trudno rozkminić o co chodzi gdzie i jak na prawdę jest najlepszy.
 

2012Sozopol

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
Ja jestem zadowolony z bloggera. Nie jest skomplikowany. Dla prostych ludzi :)
 

awap

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Tarnów
najszybciej indeksuje sie blogger/blogspot, jak dla mnie swoją drogą jest to najlepszy serwis na bloga, wordpress mnie odpycha swoją budową, naprawdę jakiś  taki dziwny, a laikiem w budowaniu stron nie jestem, bo prowadziłam już niejedną stronę na drupalu i joomli, w tym biznesowe, jednak mimo wszystko typowo do prowadzenia bloga polecam bloggera
łatwo można zrobić kopie zapasową, do tego zdjecia trzymać na własnym serwerze i nie ma co się bać, że coś zniknie, szablony łatwo dostępne na internecie, a podpięcie domeny nie powinno być trudne nawet dla początkujacych użytkowników
 

adam_baza

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Ja działam na http://www.webrobi.pl/ i jestem b. zadowolony, szybko, łatwo i elastycznie :) Wszytsko działa na zasadzie elementów i szablonów. Można mieć własną domenę i ma się pewną stabilizację :)
 

ArtuRro_Mhm

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2012
Posty
12
Punkty reakcji
0
Blox jest bardzo prosty w obsłudze. Nie ma bajerów, jest w porządku. Ale ja osobiście obstawałbym za wykupieniem domeny na superhoście i działaniu na swoim
 
Do góry