Najlepsze książki z dziedziny psychologii

forumocnik

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2014
Posty
55
Punkty reakcji
0
Ja polecam książki psychologa Mihály Csíkszentmihályi (nie wiem czy i jak to się odmienia), który badał fascynujący stan - stan Flow:
  • Przepływ. Psychologia optymalnego doświadczenia.
  • Urok codzienności. Psychologia emocjonalnego przepływu.

 

bright.witch

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2008
Posty
405
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Poznań
Polecam Efekt Lucyfera prof. Zimbardo - czyta się jak najlepszą powieść :) A przy tym nie jest dla debili, jak amerykańskie ksiązki psychologiczne często mają w zwyczaju ;)
 

Cilsak

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2014
Posty
45
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Wrocław
Ja osobiście polecam "Porozumienie bez przemocy" Rosenberga, porusza ciekawe kwestie i rzuca światło na wiele spraw. :)
 
K

KamilKA01

Guest
Tak samo bardzo ciekawą ksiązka, o której wcześniej w ogóle nie słyszałam jest ksiązka [SIZE=11pt]"Istoty ulotne" (Irvin D. Yalom) [/SIZE] - psychologiczna, wymaga myslenia i zrozumienia psychoterapii, na razie czytałam recenzję, ksiązka może byc ciekawa, już zamówiłam w Matrasie, tutaj dluzszy opis jakby ktos był zainteresowany http://www.matras.pl/istoty-ulotne.html
 

akluska85

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2015
Posty
68
Punkty reakcji
0
a jaką polecacie? ja jestem teraz na etapie kłótni małżeńskich i szukam czegoś dla siebie :(
 
B

Bartekpro

Guest
@Akluska85 jeśli chodzi o problemy małzeńskie to typowe poradniki są na jedno kopyto. Przeczytaj może "Kochać z otwartymi oczami" (znajdziesz ja na ksiazkizmieniajacezycie.pl), która uświadamia, że powinniśmy się kochać zwłaszcza za to co nas różni. Ja z żoną o to głównie mieliśmy kłótnie - wymagaliśmy od siebie zmian w życiu, na siłe...a to nie o to chodzi. Jak przeczytasz odezwij się co sądzisz o te książce.
 

czytacz4

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2013
Posty
184
Punkty reakcji
0
Adolf Chrystus

Książka o dychotomii ludzkich dążeń, inaczej o dobru i złu zaklętym w człowieku :)
 

czytacz4

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2013
Posty
184
Punkty reakcji
0
Książka niszowa Adolf Chrystus

Czyli rozważania o dychotomii ludzkich zachowań i dążeń. Problem dobra i zła w ujęciu psychologicznym. Autor Ryszard Krupiński. Jakby kto chciał to poszukać w wyszukiwarce.
 

judutek

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2015
Posty
13
Punkty reakcji
0
z dziedziny dla rodziców polecam serię Searsów. To chyba nowa seria, ale jako mama 18 latki i 2 letniego dziecko musiałam na nowo wejsć w tą tematykę ;D
 

Agne

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2015
Posty
163
Punkty reakcji
4
Polecam:
- ''Integracja emocjonalna''
- ''Integracja psychiczna''
- ''Psychologia miłości i seksualności''
 

Marta_34

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2016
Posty
23
Punkty reakcji
0
"Obudź w sobie olbrzyma"- Anthony Robbins
"Prawo przyciągania"- Joe Vitale
"Potęga podświadomości:- Joseph Murphy
 

Habubu

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2016
Posty
19
Punkty reakcji
1
Polecam "Moc Pozytywnych Słów" Hal Urban
Super książka mówi o tym jak ważne jest jakie słowa wypowiadamy i pokazuje jak na naszą podświadomość wpływa wymawianie wielu negatywnych słów, a jak pozytywnych, mocna książką :)
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
ja czytając takie książki coraz bardziej czuję się we wszystkim zagubiona.
 
Do góry