Najlepsze książki z dziedziny psychologii

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
„Toksyczna psychologia i psychiatria. Depresja a samobójstwo” Jarosław Stukan
 

slimyhym

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
dodam do tego zbioru książkę, która może nie jest stricte psychologiczna ale jednak mocno osadzona w psychologii :)
Mam na myśli "Getting to yes" Roger Fisher and William L. Ury (Dochodząc do tak).






Z założenia jest to podręcznik negocjacyjny, ale jakże życiowo przydatny! :) Polecam
 

frankline

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
R. Cialdini- Wywieranie wpływu na ludzi;
Tajniki ludzkiego umysłu w pytaniach i odpowiedziach;
B. Wojciszke- Kobiety i mężczyźni. Odmienne spojrzenia na różnice;
E. Aronson - Psychologia społeczna;
 

Zatori

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2011
Posty
101
Punkty reakcji
0
Na mnie duże wrażenie zrobiła książka "Psychologia tłumu" autorstwa Gustawa Le Bon. Jeśli kogoś interesuje psychologia społeczna to polecam.
 

Mateusz Ostrowski

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2012
Posty
48
Punkty reakcji
1
Może nie jest to ściśle psychologia a bardziej psychiatria, ale polecam wszystkie pozycje Antoniego Kępińskiego.
 

Krakers5

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Ja ze swojej strony z książek, któe nie zostały jeszcze wymienione, mogę polecić:

OCENZUROWANO: Robbins i Grzesiak - NLP, Tracy na 90% też czerpał z tej "filozofii" pełnymi garściami. Nie o takie książki nam tu chodzi.
 

Moogle

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
273
Punkty reakcji
15
Wiek
36
Miasto
KRK
obecnie czytam "inteligencja emocjonalna" - bardzo dobra, o uczuciach, emocjach...
 

sodomski

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2012
Posty
5
Punkty reakcji
1
berne "w co grają ludzie". analiza transakcyjna nawet kompletnym ignorantom i laikom może się przydać, bardzo jasno sformułowana teoria interpersonalna
 

sowa-ruda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2013
Posty
28
Punkty reakcji
1
Psychologia i Zycie Gerrig i ZImbardo
http://www.bookmaster.pl/psychologia,i,zycie/gerrig,richard,j,zimbardo,philip,g/ksiazka/713436.xhtml
 

Natala Degen

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2013
Posty
46
Punkty reakcji
2
-Eric Berne (np."Dzień dobry...i co dalej", " W co grają ludzie"). :eek:k2:
-Józef Kozielecki
-Tomasz Witkowski (Psychologia kłamstwa, konfliktów, intelig.makiaweliczna, psychomanipulacje....)

"Trudne osobowości" Hellen McGrath
 

*Kacha*

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2006
Posty
484
Punkty reakcji
1
Wiek
41
Miasto
Warszawa
Mnie strasznie irytują wszystkie książki o perswazji i tym podobnych bzdurach. Dla mnie to takie poradniki inkwizytora, ale może to dlatego że w pracy nas częstują takimi szkoleniami non stop.

Pierwszą książką psychologiczną, z jaką się zetknęłam jak nastolatka była książka "Ja" Tadeusza Niwińskiego, napisana lekko i dowcipnie z różnymi przykładami działania mechanizmów psychologicznych w życiu. Polecam na początek.
 

paulina_89

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wrocław
Ja polecam książkę "Zakazana psychologia" T. Witkowskiego. Tytuł dla niektorych dość kontrowersyjny, ale ukazuje w jaki sposób psychologowie od czasu do czasu "dodają" sobie zasług. Ciekawe!
 

ronee

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2013
Posty
20
Punkty reakcji
0
Nossrat Peseschkian "If You Want Something You Never Had, Then Do Something You Never Did"
Estes "Biegnąca z wilkami"
 

mrgreen

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
Tony Robbins Obudź w sobie olbrzyma

Książka pod wieloma względami bardzo dobra. Nie wszystko można przenieść na polskie realia ale naprawdę może pomóc w zmianie patrzenia na życie ;)
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Proszę o zapoznawanie się z wcześniejszymi postami, bo proponowane pozycje coraz częściej się powtarzają
 

ThePatrykolus

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2014
Posty
11
Punkty reakcji
0
"Potęga irracjonalności" Dan Ariely, lekka książka podważająca racjonalność ludzkich wyborów
 
Do góry