Najlepsze książki z dziedziny psychologii

marysiaczar28

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ja polecam lekkostrawną książkę o seksualności, dobra do poczytania samemu, jak i z partnerem. Trochę naukowo,ale czyta się przyjemnie. Tytuł "Bzyk. Pasjonujące zespolenie nauki i seksu". Znalazłam na :cenzura: Proszę nie zamieszczać tu reklam
 

nonszalancja

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
30
Punkty reakcji
0
Czy to są książki, które w jakiś sposób Wam pomogły? Zainspirowały, zmieniły Was? Bo mam wrażenie, że w większości są to podręczniki na zajęcia z psychologii. ja przynajmniej znalazłam tam kilka obowiązkowym lektur. A co z książkami, które dały Wam do myślenia na tyle, że postanowiliście coś zmienić i popracować nad sobą.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
"Zakazana psychologia" - Tomasz Witkowski

Zamieszczam, choć czytałem tylko fragmenty, ale jestem na tę książkę ostro napalony. Wiele z poruszanych w niej tematów można znaleźć na świetnym blogu autora: http://www.tomaszwitkowski.pl/page20.php , zatytułowanym "W obronie rozumu". Autor rozprawia się z szarlatanerią typu NLP czy magiczne terapie stosowane do "leczenia" dzieci. Co najbardziej wstrząsające, te, często szkodliwe dla człowieka, gusła są firmowane przez państwowe instytucje i finansowane z naszych podatków. Horror, ale fascynujący.
 

Znachor

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
A ja mam takie pytanko może ktoś byłby na tyle ograniety zeby powiedzieć co powinienem przeczytac na poczatek (takie podstawy podstaw raczej ) a dodam ze jestem studentem medycyny i pod tym kontem raczej patrze tez na material , ogolnie cos prostego ale soczystego ^^ z góry bardzo dziękuje
 

marti18

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2010
Posty
34
Punkty reakcji
1
Również Cialdiniego polecam, a pozatym to:
"Psychologiczne mechanizmy reklamy" Dolińskiego (książka ma wiele ciekawych badań nad zachowaniami ludzkimi, które pokrywają się z tymi z książek Cialdiniego)
 

Ezoter

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
A czy ktoś z Was miał do czynienia z książką "OCENZUROWANO? Tytuł może i banalny, ale czasem pozory mylą...

Proszę nie mylić tego działu z działem Strefa 11
 

tigerCyc

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2011
Posty
20
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z psychologią polecam "Psychologia i życie" Zimbardo jako dobry wstęp do różnych zagadnień z tej dziedziny.
 

SimonStorm

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
72
Punkty reakcji
1
Miasto
Częstochowa
Abstrahując od przereklamowanych i kolorowych pozycji, które z psychologią mają niewiele wspólnego polecam "Psychologię wpływu społecznego" Dariusza Dolińskiego (chyba jeszcze nie padło).

~SimonStorm
 

zaoknem

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2010
Posty
15
Punkty reakcji
0
"Miłość toksyczna. Miłość dojrzała. Coaching relacji" Macieja Bennewicza. Nowość na rynku z tego co kojarzę, więc chyba jeszcze nikt jej nie proponował...
Napisana w lekkim, przystępnym stylu, ale wartościowa treściowo, bazująca na psychologii książka o związkach, tym na czym polegają, jakie mają fazy i jak je budować i ulepszać:) Polecam, mnie się spodobała.
 

basik1

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
542
Punkty reakcji
26
Najlepsza książka, którą ostatnio czytałam: ''Psychologia miłości" Bogdana Wojciszke.
Pozycja obowiązkowa dla osób myślących o poważnym związku lub małżeństwie.
 

Andrea55

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
177
Punkty reakcji
0
Ja polecam lekkostrawną książkę o seksualności, dobra do poczytania samemu, jak i z partnerem. Trochę naukowo,ale czyta się przyjemnie. Tytuł "Bzyk. Pasjonujące zespolenie nauki i seksu". Znalazłam na :cenzura: Proszę nie zamieszczać tu reklam
Cztałam tę książkę jest naprawdę dobra
 

mique

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2011
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Bydgoszcz
D.T. Kenrick, S.L. Neuberg, R.B. Cialdini "Psychologia społeczna"
H.Bee "Psychologia rozwoju człowieka"
Trempała, Harwas - Napierała "[tytuł jak wyżej]"
E. Nęcka "psychologia twórczości"

Pozycji jest wiele, gałęzi psychologii też :)
 
S

Sumik777

Guest
OCENZUROWANO - jak skłonić ludzi to powiedzenia na tego co chcemy usłyszeć.


Pozdrawiam.

Wątpię, żeby to była wartościowa pozycja, mająca cokolwiek wspólnego z naukową psychologią. Jeśli się mylę, to możesz spróbować mnie przekonać.
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
"Złość. Opanuj ją, uzdrawiaj nią, powstrzymaj ją zanim Cię zadręczy na śmierć." Dr William Gray DeFoore (był też współautorem kilku podobnych książek) Poradnik ten, jak najbardziej pozytywnie oceniony.
 
Do góry