Najlepsza pasta na usunięcie kamienia nazębnego

milady97

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Myję zęby 3 razy dziennie, a mimo to na przednich zębach pojawia mi się kamień nazębny. Byłam kiedyś u dentystki, ona mi to spiłowała, ale teraz znowu zaczyna mi się robić. Polecicie coś? Jakąś pastę, cokolwiek...
 

Anexa

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Poznań
ja od jakiegoś czasu płuczę zęby octem jabłkowym. Na forum dentystycznym znalazłam taką poradę. 1 łyżka octu jabłkowego z letnią wodą, płuczesz buzię i myjesz później zęby. Ocet jabłkowy działa odkażająco, wspomaga gojenie dziąseł i pomaga w zapobieganiu i usuwaniu kamienia. Ja robię to 2 razy dziennie dopiero od kilku dni, więc efektu na razie nie widzę, ale ludzie na innych forach chwalili sobie ten sposób.
 

Agatka777

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
ja od jakiegoś czasu płuczę zęby octem jabłkowym. Na forum dentystycznym znalazłam taką poradę. 1 łyżka octu jabłkowego z letnią wodą, płuczesz buzię i myjesz później zęby. Ocet jabłkowy działa odkażająco, wspomaga gojenie dziąseł i pomaga w zapobieganiu i usuwaniu kamienia. Ja robię to 2 razy dziennie dopiero od kilku dni, więc efektu na razie nie widzę, ale ludzie na innych forach chwalili sobie ten sposób.
Na pewno nie wolno myć zębów po niczym kwaśnym ani po coca-coli, ani po sokach jabłkowych ani tym bardziej po occie. Bo szkliwo jest wtedy rozmiękczone i łatwiej się ściera szczoteczką.
Jak se musisz płukać octem to po myciu!
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
wiesz co, na pewno mycie zębów dokładnie pomaga, na pewno też nie zaszkodzi, ale jest też tak, że kamień się może robić od określonych produktów, jakie spożywamy, ale na pewno jeśli masz taki problem z kamieniem musisz go też w miarę regularnie usuwać. Ja chodzę co pół roku do Galerii Uśmiechu i moje zęby bardzo ładnie się potem prezentują, poza tym pani higienistka zawsze dokładnie tłumaczy co mogę jeszcze zrobić, żeby zęby długo były bez kamienia.
 
K

katatonia

Guest
też co pół roku usuwam kamień tylko że w Bamedzie, a jak chcesz mieć ładne zęby bez kamienia, to na pewno musisz je dokładnie myć i nie zapominaj o nitkowaniu zębów
 
B

bajderman

Guest
Stosuje ajonę, miękką szczoteczkę, odpowiednio szczotkuj zęby, a zobaczysz, że z czasem będą wyglądały idealnie. Wszystko jak najbardziej jest uzależnione od Ciebie.
 

homers

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2016
Posty
75
Punkty reakcji
0
Potwierdzam. Ta pasta pomaga, ale też musicie odpowiednio szczotkować zęby, zwracać uwagę na dietę i używać porządnej, miękkiej szczoteczki. To wam powinno dać zdecydowaną różnicę.
 

Marta Bystrzycka

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2016
Posty
14
Punkty reakcji
2
ja myję zęby miękką szczoteczką przynajmniej trzy razy dziennie i chodzę na do dentysty na higienizację dwa razy do roku
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
ja szczotkuje 2 razy dziennie i w czasie dnia jak coś "wpadnie" i z kamieniem nie mam aż takich problemów jak z osadem (kawa, herbata), choć co pół roku czyszczenie musi być, dobrze mieć stałego higienistę, ponieważ może będzie w stanie wtedy określić jakie produkty są lepsze do higieny akurat dla naszych zębów, ja wyniosłam właśnie taką naukę i widzę, że faktycznie stan jak na półroczny jest lepszy.
 
T

TomaszTomasz

Guest
Na kamień nie ma rady. Co jakiś czas trzeba go i taj ściągnąć mechanicznie.
 

melissaa

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2016
Posty
49
Punkty reakcji
0
Dokładnie - na kamień nie ma rady. Ja usuwam co roku, tym bardziej, że często piję kawę i przez to moje zęby ciemnieją. Ile płacicie u swoich dentystów za usuwanie kamienia???
 

CudoGosia

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2017
Posty
15
Punkty reakcji
0
Kamień najlepiej raz na jakiś czas usuwać. Jak masz tak poważny problem to warto to chociaż raz w roku robić. Jeśli jesteś z Wawy to polecam klinikę Anam, sama tam chodzę raz na pół roku i mi to pomaga :)
 

karolyna

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
Łódź
Na osadzający kamień nie ma rady, trzeba co jakiś czas usówać. Ale jaka waszym zdaniem jest najlepsza metoda?
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
U mnie też codzienna higiena nie wystarcza, dlatego chodzę na usuwanie kamienia do dentysty regularnie, najczęściej mam robiony skaling. Ceny nie pamiętam dokładnie, chodzę do wrocławskiego Margo, może na ich stronie będzie.
 

NinaKowalska

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2017
Posty
26
Punkty reakcji
0
Ja regularnie chodzę na skaling do Eurodental w Warszawie. Ceny mają atrakcyjne, a żadna pasta, szczoteczka czy inne wynalazki nie poprawią stanu zębów tak jak profesjonalny zabieg w dobrej placówce.
 
Do góry