Najlepsza ekranizacja książkowa

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Chuck Palahniuk napisał Podziemny krąg, film powstał na podstawie książki.
 

Medicus

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Władca Pierścieni - jedna z najlepszych ekranizacji (najlepszych nie znaczy najdokładniejszych!) książek fantasy.
 

Insignia

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2012
Posty
55
Punkty reakcji
1
Miasto
Rivendell
A co znaczy "najlepszych"?

Jako film jest ok, jak pisałam wyżej. A w odniesieniu do książki? Hmm...
 

Medicus

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Spójrz na piątkę Harrego Pottera - dokładna adaptacja, z zachowaniem klimatu, z całym panelem bohaterów, ale jest jedna rzecz - reżyser zapomniał, że film to nie książka i zamiast ekscytującej przygody mamy niesamowite dłużyzny. Jackson tego uniknął, nie wpadł w manierę oddawania każdej sceny, dosłownego tłumaczenia każdej kartki, ale też nie zrobił błędu fana który wychodzi z założenia, że "przecież wszyscy znają Władce" i może pozwolić sobie na skróty myślowe. We Władcy jest tyle Władcy ile powinno być - gdyby film był dłuższy byłby nie do wytrzymania, krótszy z kolei byłby niezrozumiały dla tych którzy nie przeczytali książki.
 

Jacek78

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
163
Punkty reakcji
2
Ciekaw jestem jak wyjdzie Hobbit. Z tego co ostatnio rozmawiałem z mim kolegą ( znawca świata Tolkiena) powiedział mi że Jacson kręcąc Hobbita nie opierał się tylko na zamej książce "Hobbit" ale także innych dziełach autora gdzie jest wspomniana\opisana ta podróż. Podobno dzięki temu fabuła ma być spójna i ciekawa. Ja wiem jedno, MI już podoba się ścieżka dźwiękowa z tego filmu.
 

Nysha

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2012
Posty
41
Punkty reakcji
1
Trochę tego było i trudno sobie teraz przypomnieć. To co pierwsz przyszło mi do głowy: Władca Pierścieni (mam nadzieję, że Hobbit też mnie nie zawiedzie!), Skazani na Shawshank czy Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet (wersja z 2009 roku przemówiła do mnie bardziej niż nowa Dziewczyna z tatuażem).
 

kijka

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wg mnie ojciec chrzestny jest świetną ekranizacją. Rzadko się zdarza aby film był prawie tak dobry jak książka, jednak w tym przypadku to prawie zostało osiągnięte. Wiadomo, że nie ideał ale jednak :) co do hobbita to wierzę w Jacksona, w końcu na WP miał dosyć mało czasu a cudeńko mu piękne wyszło. No i wiadomo zielona mila i skazani na shawshank - znakomite pozycje i filmowe i książkowe
 
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
862
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Warmia
Już dużo osób wspomniało te filmy, ale naprawdę są warte uwagi:

1. Zielona mila
2. Skazani na Shawshank

Według mnie ekranizacja Skazanych... jest nawet lepsza niż opowiadanie Kinga
 

wypraszam_sobie

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
"Dziewczyna z tatuażem" czy jak kto woli : "Milenium : Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet"
To są dwa różne filmy bejbe.
Nie czytałam jeszcze tryloggi Millenium ale widziałam oba filmy i bardzo mi się podobały. Przeczytam to się wypowiem.

Bardzo dobra skandynawska ekranizacja "Łowcy głów" polecam.
Do tego oczywiście wspomniane już "Zielona Mila", "Romeo i Julia" (wersja z DiCaprio), ". Również polskie produkcje: "Potop", "Pan Tadeusz".
 

Jacek78

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
163
Punkty reakcji
2
Czy ktoś czytał Hunger Games i oglądał film, książka jest dobra ?
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Ja czytałam całą trylogię, świetna, polecam, czasami aż nie umiałam się od niej oderwać. Film też był dobrze zrobiony, muszę jeszcze raz obejrzeć :) I czekam na dalsze ekranizacje, szczególnie na ostatnią część, będzie się działo ;)
 

ola88

Master of disaster
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
604
Punkty reakcji
2
Potwierdzam :D książka świetna, film mniej mi się podobał, ale chętnie sobie go jeszcze raz obejrzę :)
 

Jacek78

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
163
Punkty reakcji
2
A ciężko ją w bibliotekach dostać ? czy trzeba będzie kupić ?
 

Jacek78

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
163
Punkty reakcji
2
to super ;) film był nawet dobry tylko trochę zbyt zalatywało zmiechrzem czy książki są takie same ?
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Zmierzchem? Czy ja wiem... wątek miłosny tam jest, ale bez jakiegoś słodzenia. Jest za to bunt, jest wojna z Kapitolem, więc więcej tam akcji, niż romansów :)
 
Do góry