Najem meszkania w Warszawie [przestroga] nie daj się oszukiwać

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
PRZESTROGA DLA TYCH KTÓRZY ROZPOCZYNAJĄ ŻYWOT W STOLICY

Osobiście sam posiadam dwa mieszkania które wynajmuję. W ostatnim czasie, to znaczy ostatnie dwa lata ... zauważyłem (udokumentowano) iż cwaniactwo Warszawskie robi ludzi w ciula.
Przepraszam za słowa lecz innych juz nie ma albowiem to co sie aktualnie dzieje na rynku najmu przerasta już wszystko.

A więc tak drodzy przyjezdni ... słoiki ...

1. na dzień dzisiejszy metr zimnej wody z miasta kosztuje około 11zł.
2. na dzień dzisiejszy metr ciepłej wody z miasta kosztuje około 17zł.
3. jedna kilowato godzina prądu kosztuje około 0,34zł brutto
4. metr sześcienny gazu po wyliczeniach kosztuje około 1,92zł brutto.

Dalej...

1. rachunki w prawie wszystkich spółdzielniach mieszkaniowych przychodzą:
-za gaz co pół roku (dostajecie 6 kwitów naprzód na cały rok z terminami płatności co dwa miesiące)
-za prąd co dwa miesiące (i tu także dostajecie kwity na pół roku)

2. woda:
Woda w 90% przypadków w S.M. w blokowiskach jest wliczona w czynsz. W czynsz jest wpiczone do kilku metrów zimnej i ciepłej wody.
Na przykładzie S.M. na Targówku powiem tak: nigdy trzy osobowa rodzina w latach 2012-2017 nie przekroczyła wody wliczonej w czynsz!
Co roku były zwroty!

3. ogrzewanie:
Jeśli na kaloryferach nie ma zamontowanych podzielników ciepła - ogrzewanie zawsze jest w czynszu! W latach od 2012 do 2017 trzy rodziny miały non stop zwroty po 120-180zł rocznie!!!!!!!!!
Jeśli podzielniki są nie oznacza że będą dopłaty. U mojej matki na Bródnie gdzie sa podzielniki dopłata była tylko raz na odcinku 5 lat (na kwotę około 100zł)

----------------------

Czynsze w Warszawie:

1. kawalerki:
- na Pradze Południe są to kwoty od 250zł do 350zł max!!!
- na Tragówku są to kwoty od 200zł do 330zł max!!!
- na Bródnie są to kwoty od 180zł do 320zł max.!!!

2. mieszkania 2 pokojowe:
- na Pradze Południe (wieżowce) od 450 do 500zł
- na Targówku (wieżowce) od 400 do 580zł
- na Bródnie (wieżowce) od 480 do 550zł
We wszystkich przypadkach zameldowane dwie osoby!!!!!

-----------------------

Śmieci:

1. we wszystkich spółdzielniach mieszkaniowych opłata za śmieci wliczona w czynsz i obliczona na podstawie zameldowanych ludzi!
Jest to kwota od 15 do 30zł maksymalnie za osobę!
Jeśli w meiszkaniu zameldowana jest tylko jedna osoba a wynajmujących będzie trzy to właściciel nie ma prawa pobierać opłat za śmieci razy trzy bez zgłoszenia faktu w spółdzielni.


----------------------------------------------------------------------------

Zasady bezpiecznego najmu:

1. nie podpisujcie umów okazjonalnych - prawnie nie ma tam okresu wypowiedzenia i powodu wypowiedzenia. Właściciel wzywa policję i wylatujecie z mieszkania nawet pomimo tego że płacicie, zadłużeń nie macie i demolki nie robicie.

2. w umowach zawsze zaznaczajcie minimalny okres wypowiedzenia dla obu stron

3. żądajcie rachunków za media na adres lokalu lub do wglądu. 100% najmów bez rachunków do wglądu to oszustwo! Znani mi sa ludzie którzy za metr ciepłej wody płacili 27zł a za 1kWh prądu 0.70zł.

4. kaucje:
- w 95% przypadków nie są zwrotne. Zawsze zostaniecie wydymani na uszkodzoną kuchenkę, pralkę, lodówkę, brak jakiegoś gara (którego nie było) lub rysy na panelach, meblach (które były)
- fotografujcie mieszkanie przed podpisaniem umowy!!!

5. dokumenty:
- sprawdzajcie akt własności
- sprawdzajcie dowód osobisty
- parafki na umowach oznaczają nieważność umowy
- żądajcie wpisu w umowie dot. stawek za media (bez tych wpisów nic w sądzie nie zrobicie)
- nigdy nie dawajcie kasy do ręki (tylko na konto z tytułem wpłaty: najem mieszkania i adres)
- nigdy nie dawajcie kasy do ręki za media (bez pokwotowania) - po roku najmu powiedzą Wam że nie wpłaciliście i zabierają kaucję!!!!!!!!!
- żądajcie wymiany zamka drzwi głównych na wasz włąsny! Poprzedni włąściciele mają dorobione klucze! Pojedziecie do domu na weekend i znikają laptopy i sprzęt!!!!
- właściciele w domkach jednorodzinnych wchodzą do lokali i kradną (będzie Wam ginąć wszystko, proszek do prania, mydła, kawa a nawet i sól)

----------------------------

Najem mieszkania w bloku czy w domkach jednorodzinnych??

Domki jednorodzinne to w 95% wał. Nie ma osobnych liczników na prąd, wodę i gaz. Będziecie rąbani równo na opłatach. Na chwile obecną moje prywatne opłaty wyglądają tak:
- woda co dwa miesiące 200zł
- gaz co dwa miesiące 40zł
- ogrzewanie (inny licznik pod piec) około 250zł
- prąd co dwa miesiące 65zł
Mam domek jednorodzinny i mieszkają 4 osoby. Ogrzewanie gazowe.

Z tego co wiem od ludzi to najem w domkach to najgorsza w możliwych opcji. Nie dość że kradną na opłatach to zimą w 90% przypadków sweter to będzie za mało by wysiedzieć w cieple zwłaszcza
gdy właścicielem domu jest moher. Czy najem mieszkania w domku jest tańszy? Nigdy!! Średni koszt najmu kawalerki teraz w Warszawie to kwoty 1300-1500zł + opłaty. Wychodzi średnio od 1380zł do 1580zł dla 2 osobowej rodzinki o ile rachunki są do wglądu i wszystko jest uczciwie.
W domkach macie średnio 1100-1200 za pokój i kuchnię + opłaty z kosmosu. Za prąd, gaz, wodę liczą z głowy. Zimą do ogrzewania dorzucacie 200zł. W sumie koszt jest droższy dzieki mediom wyssanym z palucha. A co w przypadku w którym mamy osobne liczniki??
Musicie uważać. Pod Wasz licznik może być podłączony właściciel. Co za problem w ścianie puścić kabel od mieszkania wynajmowanego do właściciela i nocą robić pranie???
Wy śpicie - liczniki biją. Instalacje w domkach są preparowane. Musicie pilnować swoich liczników czy w nocy woda Wam nie znika.

----------------------

Skąd ten post?
Wczoraj wynająłem pewnej starszej rodzinie swoje mieszkanie.
Widziałem kwity. Za wodę zimną 15zł, ciepłą 30zł, prąd 0.80zł, gaz 3.50zł, zimą ogrzewanie 200zł, śmieci od osoby 15zł.
Za co?
Za kawalerkę na Bródnie trzy piętra niżej pod moją matką! Doskonale znam opłaty w tej S.M.
Po wyliczeniach wyszło że zostali nabici w butlę na kwotę około 4000zł na odcinku trzech lat najmu!
4000zł na trzy lata to OC na samochód właśnie na te trzy lata....

Ludzie pilnujcie się i nie dorabiajcie cwaniaczków i oszustów!!!
 

joaska01

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2014
Posty
17
Punkty reakcji
0
Jest popyt to są ceny. Niektórzy stają pod ścianą i 'biorą co dają". Mnie mieszkanie pomogła znaleźć firma per modum, która nie od dzisiaj zarządza wieloma warszawskimi osiedlami. Ceny nie są z kosmosu i nie mają nic wspólnego z tym co wyżej napisane.
 
Do góry