najbardziej znane i lubiane polskie utwory

aulory

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ostatnio mialem taka sytuacje - siedzialem w barze ze znajomymi i nagle z glosnikow poleciala pewna polska piosenka malenczuka i po prostu prawie wszyscy zaczeli spiewac.
Dla mnie to bylo niesamowite, znacie jakies piosenki tego typu - tak znane, lubiane i chetnie spiewane?
Pozdr.
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Jak dla mnie są to stare kawałki Lady Pank; ostatnio ze znajomymi w busie darliśmy ryja "Mogłaś byś już na dnie, a nie byłaś..." - każdy to zna, lubi i umie na pamięć o każdej porze dnia i nocy. Plus dla Panasewicza za bardzo wyraźny śpiew, dzięki któremu zapamiętało się niejedną piosenkę LP  - Mniej Niż Zero, Zamki Na Piasku, Fabryka Małp, Zostawcie Titanica...
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
Rock-metal - 51 TSA. Z innych gatunków jednak jest więęcej
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Podobnie jak Parabola dla mnie takim zespołem będzie Lady Pank. Ostatnio byłem na ich koncercie i było niesamowicie. Ludzie różnym wieku śpiewający "Zostawcie Titanica", "Kryzysowa Narzeczona" czy "Zawsze Tam Gdzie TY"

Do tego bardzo lubie Kukiza i Piersi i Elektryczne Gitary
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Kult - Gdy nie ma dzieci
Maanam - Cykady na Cykladach
ONA - Kiedy powiem sobie dość

Z Elektrycznych Gitar to każdy zna Dzieci. Swoją drogą zespół niedoceniany jest bo ma sporo ciekawych piosenek, a mało znanych.

Na Pankach też niedawno byłem. Dają chłopaki radę jak na tyle lat grania.
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
 No, tak, jak ja mogłam zapomnieć o Piersiach!! Ich kawałki zwłaszcza z "My już są Amerykany" to rewelka, pamiętam je z wielu Juwenaliów, np. Bestia, Nie Jestem Cham, Rodzina Słowem Silna, Panienki, Całuj Mnie, a przede wszystkim bardzo klimatyczne "...Leżę, leżę, uwaliłem się jak zwierzę czystą wódką... " :) Nie wspomnę też o pieśniach z okresu fascynacji Kukiza zjawiskiem Disco polo, wszechobecne na wszelkich potańcówkach integracyjnych - Zośka, O Hela, które obok Wyjechali na Wakacje Kazika to klasyka świata rozrywkowego nasze kochanego kraju ;)
 

czerwonamamba

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
O tak Lady Pank jest świetne,szczególnie podoba mi się "Kryzysowa narzeczona"
Podoba mi się też "Jolka Jolka" Budki Suflera, no i Hey "Moja i twoja nadzieja"
 

logujsie

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
37
Punkty reakcji
0
Dla mnie dobrą muzykę robiła Chylińska z zespołem. Szkoda, że teraz zmieniła całkiem styl.
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Chylinska to podrecznikowy przyklad na to mco sie stalo z polskim gustem muzycznym. Bylo O.N.A, potem dobra Winna a pozniej to cos....
 

Jumping_Bean

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
352
Punkty reakcji
7
Chyba najbardziej lubiany polski utwór to 'Wehikuł czasu' Dżemu, jakoś tak wszyscy to znają i uwielbiają. Po prostu prawdziwy hit. :eek:k:
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Bez przesady z tym "wszyscy". Ja nie słyszałem z 75% wymienianych przez was piosenek (w tym pewnie z 50% gdzieś słyszałem, ale nie nie potrafię skojarzyć po nazwie i wykonawcy) :).
 

Jumping_Bean

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
352
Punkty reakcji
7
No to pewnie nie mieścisz się w tej większości, która jednak takowe utwory bardzo lubi. ;)
 
Do góry