Najbardziej nielubiana/znienawidzone subkultura.

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
Wiem, że to nie subkultura, tylko organizacja. A może zorganizowana subkultura? Mniejsza o to. Wstawiłam swojego posta jako pewnego rodzaju prowokację, ale właśnie taka odpowiedź nasunęła mi się na myśl po przeczytaniu tematu.
Jest to organizacja kojarząca mi się z hasełkiem : Polska dla Polaków, a antysemityzmem i z niewybrednymi słowami rzucanymi pod adresem homoseksualistów.
na razie to kojarzysz mi się jedynie z hasełkiem "w d*pie byłaś g*wno widziałaś"
antysemityzm występuje w MW w zasadzie jedynie w postaci antysyjonizmu, "niewybredne"hasełka rzucają też geje w stronę MW, "Polski dla Polaków" nie komentuje, bo każdy wszechpolak ma inne podejście do kwestii suwerenności i wjazdu obcych do RP.
 

minolol123

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
wydaje mi się że nie ma najbardziej znienawidzonej subkultury. Każda ma kogoś kogo nienawidzi. Np. dresiarze nienawidzą wszystkich z długimi włosami, nienawidzą skinów. Czyli zawsze jest ktoś kogo nie będziemy lubić:)
 

Kibol_LP

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2009
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Środa Wielkopolska
Z tymi słówami się zgodzę : " Ludzi nie powinno się oceniać ze względu na to do jakiej subkultury należą tylko jacy sa w środku "
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Wg mnie najbardziej znienawidzoną subkulturą wśród ludzi jest emo. Żadna inna nie nazbierała sobie tyle stereotypów, co ta. Ta subkultura kojarzona jest z lansem lub, ewentualnie z samookaleczaniem . Ludzie nienawidzą emo, gdyż sądzą, że jest ona dobra dla rozpieszczonych gimnazjalistek, mających bogatych rodziców. Sądzę, że powinniśmy być bardziej tolerancyjni, bo na świecie spotyka się prawdziwych emo, a nie tych, co chcą tylko ulec modzie.

Kolejną znienawidzoną subkulturą, wydają mi się metalowcy. Powiedziałabym, że ci z półki "kindermetale"- osoby, którzy mało wiedzą o samej muzyce, za to uwielbiają nosić kostki, pieszczochy i glany, żeby być oryginalnym. Ludzie nie lubią fałszu i czują, że to jest robione pod publikę.

I wreszcie- dresiarze. Również subkultura mająca wiele stereotypów. Jesteś łysy i nosisz worki? Pewnie masz też równocześnie kłopoty z prawem i chodzisz po ulicy w pałką. Tak przedstawia się myślenie co po niektórych. Myślę, że jest to uzasadnione.
Sądzimy tak z czystego strachu. Przez to, co nam telewizja pokazuje o tym, co dzieje się w trakcie meczy - liczne bijatyki kibiców, rozboje, zabójstwa na trybunach- jesteśmy wyczuleni na tak ubrane osoby.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Kolejną znienawidzoną subkulturą, wydają mi się metalowcy. Powiedziałabym, że ci z półki "kindermetale"- osoby, którzy mało wiedzą o samej muzyce, za to uwielbiają nosić kostki, pieszczochy i glany, żeby być oryginalnym. Ludzie nie lubią fałszu i czują, że to jest robione pod publikę.

A ja mam odmienne w tej kwestii zdanie, moim zdaniem ludzie nie potrafią właśnie rozróżnić metalowca od pseudo. Dla nich metalowcem jest każdy kto ma długie włosy (nie raz tylko to wystarczy), glany i jakąś koszulkę Korna, Slipgniota czy jakiegoś Linki Parka.
 
N

Nieprzenikniona

Guest
A ja mam odmienne w tej kwestii zdanie, moim zdaniem ludzie nie potrafią właśnie rozróżnić metalowca od pseudo. Dla nich metalowcem jest każdy kto ma długie włosy (nie raz tylko to wystarczy), glany i jakąś koszulkę Korna, Slipgniota czy jakiegoś Linki Parka.

O, właśnie i tutaj się z Tobą zgodzę. Tylko jak ich rozróżnić, w sytuacji, gdy mamy tylko wizualną styczność z taką osobą? Kluczowym rozwiązaniem jest rozmowa, ale nie wyobrażam sobie podchodzić do każdego metala, by przekonać się, czy jest "prawdziwy"
 

Shcopek

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2009
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Myszków
Metale, jacy są, każdy widzi. Nie przepadam za Emo i mhrocznymi... Po prostu ich nie trawie. Nie kumam ich stylu ubierania się, muzyki, malowania się etc. EMO, no sorry was, ale żeby cały czas płakać i podcinać się? Metale - umów się z mhroczną dziewczyną na randkę i dowiedz się po tygodniu, że ma na imię Mariusz...
 

Mannart

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Najbardziej znienawidzona a zarazem najbardziej barwna subkultura to KIBICE, powiedzcie mi czy o emo mozna codziennie poczytac w gazecie wybiorczej jacy to oni zli? - otoz nie
w gw za to o kibicach codziennie ppisza, jacu to z nas bandyci bo chodzimy dla mecze.
 

oipunx

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2009
Posty
17
Punkty reakcji
1
Wiek
41
Miasto
Warszawa
Najbardziej znienawidzona a zarazem najbardziej barwna subkultura to KIBICE, powiedzcie mi czy o emo mozna codziennie poczytac w gazecie wybiorczej jacy to oni zli? - otoz nie
w gw za to o kibicach codziennie ppisza, jacu to z nas bandyci bo chodzimy dla mecze.
ale wielu kibiców to skini pewnie nie jeden metal tez sie tam znajdzie
 

Mannart

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
ale wielu kibiców to skini pewnie nie jeden metal tez sie tam znajdzie

typowych skinów baaardzo mało, umysłowych skinów tzn osob popierajace zapedy nacjonalistyczno patriotyczne znacznie wiecej, a za to mozna napisac ze wiekszosc osob ma poglady patriotyczno - konserwatyczne.

co do metali, to całkowita mniejszosc... oscylujaca do 5% ogolu, w latach 90 było zas odwrotnie.
 
N

Nieprzenikniona

Guest
A jak tu niby mieć dobrą opinię o szalikowcach, skoro media trąbią o zabójstwach pałami? O mordobiciach? Przecież to nie jest wyssane z palca, to są fakty. Ludzie są przerażeni takimi poczynaniami, więc stereotypy są uzasadnione, jak już pisałam wyżej.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
A jak tu niby mieć dobrą opinię o szalikowcach, skoro media trąbią o zabójstwach pałami? O mordobiciach? Przecież to nie jest wyssane z palca, to są fakty. Ludzie są przerażeni takimi poczynaniami, więc stereotypy są uzasadnione, jak już pisałam wyżej.
Jakie zabójstwa? jakie pały? kobieto zdajesz sobie sprawe kiedy ostatni raz w ekstraklasie na stadionie była jakaś zadyma? to nie lata 90. :bag: A jak sie leja gdzieś na polanach miedzy soba to co to komu przeszkadza? jak nikt postronny nie bierze w tym udziału to niech sie wyżywają.
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Mój kuzyn przez takich głupków wylądował w szpitalu 3 razy! Mój drugi kuzyn poszedł siedzieć 3 miesiące, a ma teraz 20 lat, za to, że czterech go zaatakowało, bo jeden jest za Polonią Bytom, a drugi za Ruchem.
A jak sie leja gdzieś na polanach miedzy soba to co to komu przeszkadza?
Żeby tylko! Oni się ZABIJAJĄ, a nie biją po polanach. Biją po to, żeby zabić, kopią się ciężkimi buciorami.

Chodzi o wzajemny brak tolerancji. Co z tego, że jeden kibic lubi tą drużynę, a drugi inną? Czy to jest powód, żeby zabijać za to? Ś.P Starszy, kolega od mojego kuzyna umarł w kwietniu rok temu. Mieszkam 20- 40 minut drogi autobusem od Radzionkowa, gdzie tej menelni, co się z pałami wałęsa po osiedlu jest od groma. Wychodzą późnym wieczorem. Niestety, upatrzyli sobie mojego kuzyna, który nikomu nie kibicuje, bo nie chce mieć problemów. A policja nie jest w stanie {czy może- nie chce? boją się?} nic zrobić. Aresztują łebka na godzinę, po czym go wypuszczają, zamiast zrobić z nim porządek. Nienawidzę takich... Zero tolerancji- zero litości. Choć nie twierdzę, że każdy, kto ubiera dresy jest taki. Nie jestem na tyle żałosna, żeby wrzucać wszystkich do jednego wora...
 

Qua

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2008
Posty
126
Punkty reakcji
3
A jak tu niby mieć dobrą opinię o szalikowcach, skoro media trąbią o zabójstwach pałami? O mordobiciach? Przecież to nie jest wyssane z palca, to są fakty. Ludzie są przerażeni takimi poczynaniami, więc stereotypy są uzasadnione, jak już pisałam wyżej.
A czemu media nie trąbią o tym jak świetne oprawy tworzą kibice, o akcjach dla domów dziecka, itd.? Media szukają taniej sensacji i tyle. Raz na parę lat znajdzie się jakiś idiota, mający się za kibica co lata z tasakiem po mieście (nie licząc Krakowa, tam niestety codziennie są takie akcje), zabije kogoś i od razu wielka afera i nagonka na kibiców. Ludzie, którzy jak sama napisałaś czają się z pałami na neutralnych ludzi, żeby komuś przywalić z nudów nie mają za wiele wspólnego z ruchem kibicowskim. Owszem, wiadomo, że kibicowanie ma też tą mroczniejszą stronę, można dostać po twarzy, ale zabójstwa? Pobicia bez powodu? Nie o to w tym chodzi...
 

Garwina

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2009
Posty
112
Punkty reakcji
4
Bo społeczeństwo g*wno obchodzą wasze oprawy , kolorowe flagi i ładne piosenki , a śmierć człowieka - cóż, tak.
ot cała gratka :)
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Żeby tylko! Oni się ZABIJAJĄ, a nie biją po polanach. Biją po to, żeby zabić, kopią się ciężkimi buciorami.
Nie mówię tu o jakiś osiedlowych wojnach tylko o ustawkach gdzie spotykają sie dwie grupy facetów w równej liczbie i bija się tylko na pięsci miedzy soba kto chce to walczy kto nie to stoi z boku, jak ktoś to lubi to niech sobie gdzieś na uboczu z dala od innych ludzi urządza takie zawody mi to nie przeszkadza.
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Rozumiem... W każdym razie, ja jestem wyczulona na takich. Boję się ich. Na szczęście, u mnie na osiedlu jest względny spokój, a zdarza mi się wychodzić z domu wieczorami. U mnie jest akurat bezpiecznie, ale moi kuzyni mają przerąbane...
 

Mannart

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Nieprzenikniona, piszesz bzdury!
Morderstwa? Gdzie? Ile było tych morderst w przeciagu 9 lat? 10 zajsc?
a ile było ofiar smiertelnych z powodu brawury np. motocyklistów? Takie same hobby, jeden jedni lubia sie bic w lesie/ na osiedlu miedzy soba, inni lubia jezdzic po miescie 200 km/h, ale ile PRZYPADKOWYCH i nieweinnych osob zgineło z rak motocyklistów a ile z rak kibiców? na drogach setki, osob z trybun pozna policzyc na palcach obu rak...
inna sprawa to to ze motocyklisci np. nic nie wnosza do społeczeństwa, nie urozmajacaja, ani nie zwiekszaja wartosci ogolu społeczeństwa, kibice maja swoje pogladay, akcje charytatywne, obchodza swieta patriottczne, KATYWNIE angazuja sie w swoje zycie lokalne, wiele zrobili dla polski, maja barwna historie, kibice sa lokalnymi patriotami, suma sumarów motocyklisci sa 10 razy wieskzym zagrozeniem niz my "bydło" ze stadionu, a na nich nie ma nagonki, sprawa jest prosta - kasa, media sa opłacane, aby wytepic prawdziwych i oddanych kibiców ze stadionów, a z PN zrobic biznes.

Poprostu media robia sieczke w głowach szanownych obywateli.
 
Do góry