Nagły, silny ból glowy

N

nianiaSweet

Guest
innych objaw nie zauważyłam, albo już się do nich tak przyzwyczaiłam, że nie zwracam na nie szczególnej uwagi, zastanawiam się czy w związku z tym mogę zastosować jakąś terapię przy wykorzystaniu leków? Ciekawe co lekarz mi powie?
 
N

nianiaSweet

Guest
tak od jakiegoś czasu łykam cavinton forte, ale chyba do pełni szczęścia trochę mi brakuje, dlatego musze skończyć kurację i wtedy będę mogła stwierdzić jakie skutki przyniósł lek.
 
I

Ika112

Guest
Mnie ostatnio dobiła informacja że prawdopodobnie cierpię na napięciowy ból głowy.
Straszliwe męczący praktycznie stały, niezbyt silny ból, zmieniłam lekarza całkiem przypadkowo. Czy możliwe jest żeby taki ból był wynikiem migren? Może przyczyną są leki przecibólowe? Sama nie wiem. Lekarz kazał zwolnić tempo, wziąć urlop i odpocząć ale jak???? Przed Świętami? :109:
 

Łasuchowa

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja cierpię na migreny i staram się jak narazie notować, co je wywołuje, ale mam wrażenie, że za każdym razem jest to coś innego. Poza tym często nie można niektórych czynników unikać, no bo jaki mam wpływ na zmiany ciśnienia albo stres? :( a z dietą też różnie bywa, aż boję się jadać na mieście :(
 
I

Ika112

Guest
Otóż to, pogoda, stres, tego się nie uniknie a już napewno nie w tym okresie :(
Notujesz co wywołuje migrenę?
 

manny777

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam!

Mam 14 lat. Od pewnego czasu odczuwam silny ból głowy głowa mi tak jakby ''pulsuje'' i to bardzo mocno. 1 raz w poprzednie wakacje nasilił się ból glowy co u mnie było bardzo rzadko spotykane , kilka razy również wymiotowałem. Pomijając kilka takich samych przypadków , było ich okolo 5, ostatnio znów stało się to samo ;/. Po świętach wróciłem do szkoły. Idąc do szkoły czułem jak głowa zaczyna ''pulsowac'' , na 1 lekcji zwolniłem sie u pielęgniarki (ból głowy oraz zbierało mi się na wymioty) . Wcześniej jeszcze byłem zbadać krew, niby jestem zdrowy '' jak koń'' lecz jest inaczej , inne osoby twierdzą że jest to dojrzewanie lecz wątpie aby inny nastolatek dojrzewający doznawał takiego bólu ;/. Prosiłbym o szybką odpowiedz ponieważ uczęszczam na treningi i każdy wysiłek związany z nim powoduje ból głowy.

Edit: Dodam do tego że gdy ból przemija i robie pompki to zaraz znów wraca więc jakby nie ma od niego odwrotu :/
 
G

Gumri

Guest
Może warto mieć zawsze przy sobie saszetkę pyralginy sprint, to bardzo skuteczny lek na m.in. ból głowy, są też tabletki, gdybyś nie miał możliwości rozpuszczenia proszku w wodzie, ale tabletki działają nieco wolniej.
 
I

Ika112

Guest
Witam!

Mam 14 lat. Od pewnego czasu odczuwam silny ból głowy głowa mi tak jakby ''pulsuje'' i to bardzo mocno. 1 raz w poprzednie wakacje nasilił się ból glowy co u mnie było bardzo rzadko spotykane , kilka razy również wymiotowałem. Pomijając kilka takich samych przypadków , było ich okolo 5, ostatnio znów stało się to samo ;/. Po świętach wróciłem do szkoły. Idąc do szkoły czułem jak głowa zaczyna ''pulsowac'' , na 1 lekcji zwolniłem sie u pielęgniarki (ból głowy oraz zbierało mi się na wymioty) . Wcześniej jeszcze byłem zbadać krew, niby jestem zdrowy '' jak koń'' lecz jest inaczej , inne osoby twierdzą że jest to dojrzewanie lecz wątpie aby inny nastolatek dojrzewający doznawał takiego bólu ;/. Prosiłbym o szybką odpowiedz ponieważ uczęszczam na treningi i każdy wysiłek związany z nim powoduje ból głowy.

Edit: Dodam do tego że gdy ból przemija i robie pompki to zaraz znów wraca więc jakby nie ma od niego odwrotu :/

Powinieneś poprosić o skierowanie do neurologa, jeśli ból wraca po wysiłku może to być spowodowane migreną właśnie, dozwolone są tylko nieforsujące ćwiczenia niestety, wiem bo już przez to przeszłam :(
Tu poczytaj http://www.abcmigrena.pl/przyczyny-i-objawy-migreny-1 , czytałam tam że wysiłek fizyczny może również spowodować ból.
 

modek

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2013
Posty
44
Punkty reakcji
0
Może warto mieć zawsze przy sobie saszetkę pyralginy sprint, to bardzo skuteczny lek na m.in. ból głowy, są też tabletki, gdybyś nie miał możliwości rozpuszczenia proszku w wodzie, ale tabletki działają nieco wolniej.
Pyralgina jest bardzo skuteczna ale na doraźne bóle, w przypadku migreny należy zaczerpnąć wiedzy lekarza specjalisty
 
I

Ika112

Guest
To prawda, nie tylko na ból głowy ale jeśli ból jest faktycznie nagły i bardzo silny lepiej nic nie brać i zgłosić się natychmiast do lekarza.
 
N

nianiaSweet

Guest
z tego co wiem pyralgina jest zalecana w sytuacji, gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne.
 
I

Ika112

Guest
Tak, jako środek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy.
Na silne bóle jednak zaleca się leki skuteczne i odpowiednie dla rodzaju schorzenia.
 

modek

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2013
Posty
44
Punkty reakcji
0
pyralgina to najsilniejszy lek na doraźne (!) bóle glowy.
 
Do góry