Nadchodzi karekta na giełdzie? Trzeba wycofywać środki!

atlantyd

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
Właśnie tak samo jak tytuł tego tematu brzmią ostatnio opinie ktore słyszę (coraz częściej). Ja osobiście mam trochę gotówki zainwestowanej w funduszach inwestycyjnych.

Co o tym myślicie? Wydaje mi się, że teraz szykują się spadki, wystarczy spojrzeć na to jak dynamicznie rosła giełda przez ostanie pół roku.
 
E

Ekspert.Bukmacherski

Guest
W telewizji trąbią o rekordowych zyskach, funduszach inwestycyjnych itp. to naiwniacy będą teraz lokować swoje pieniądze, a Ci sprytniejsi wycofywać... W najbliższym czasie giełda pewnie znów się załamie. Ja osobiście radzę wycofywać pomału swoje środki ;)
 

irbis

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Właśnie tak samo jak tytuł tego tematu brzmią ostatnio opinie ktore słyszę (coraz częściej). Ja osobiście mam trochę gotówki zainwestowanej w funduszach inwestycyjnych.

Co o tym myślicie? Wydaje mi się, że teraz szykują się spadki, wystarczy spojrzeć na to jak dynamicznie rosła giełda przez ostanie pół roku.

Kwestia jest taka, że jeśli już mówią o czymś w telewizji to znaczy że jest za późno... ;)
Odpowiedni moment jest zawsze ZANIM zacznie się o tym mówić. Tylko skąd to wtedy wiedzieć? Na to też są metody ;)
 
E

Ekspert.Bukmacherski

Guest
I o to własnie chodzi, jak mówią w mediach o tym żeby inwestować to zazwyczaj jest już znacznie za późno, a gdy wspominają o nadchodzącym krachu wszyscy uważniejsi inwestorzy już dawno wyprzedali swoje akcje. Ale w tym wypadku nic takiego nie zachodzi...
Jeśli mogę poradzić coś osobą czytającym ten temat to będzie to na pewno to aby sprzedawali już teraz swoje akcje, łatwo ich się teraz pozbyć bo wiele osób zachęconych wzrostem je kupuje ;)
 

zoombie

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2008
Posty
42
Punkty reakcji
0
Akcje najlepiej kupować kiedy na giełdzie jest krach (bo są najtańsze) i sprzedawać kiedy giełda mocno się odbiła (kiedy ceny akcji są najwyższe).

To czy warto sprzedawać zależne jest również od czasu inwestycji, oraz profilu funduszu inwestycyjnego. Dla zainteresowanych: poczytajcie sobie o funduszach papierów dłużnych, zrównoważonych, oraz akcyjnych.
Nikt poważny bez tych informacji nie powie wam czy wycofać czy nie.

wejdźcie sobie na bankier.pl, zajrzyjcie w notowania waszego funduszu inwestycyjnego (lub funduszy, w przypadku gdy inwestowaliście w program). Poobserwujcie zachowania (wykresy) funduszu i sami odpowiedzcie sobie na pytanie czy wycofywać czy nie (jeszcze raz podkreślam, że olbrzymie znaczenie ma tutaj profil funduszu - czyli skład jego portfela i czas inwestycji!).
 
Do góry