Nabrać Masy.. w miarę szybkim tepie

remicki

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich
mam na imie Remigiusz mam 17 Lat w Tym roku 18 mam 1.65 wzrostu ważę 47 może 48 kg chciał bym przybrać na wadze by zacząć Ćwiczyć ale z taka wagą to wątpię by moje ćwiczenia zdały się na co kol wiek. Jestem dosyć nie zbyt mocnej budowy. Odżywiam się normalnie jem wszystkie 3 dania w Tym dojadam z deka w nocy :D sporzy wam dużo białka naturalnego Kiedyś brałem białko w proszku ale po nim nie widziałem rezultatów a opyliłem chyba z 6 kilo. Jestem dosyć nerwowy i pale to może mieć chyba jakieś znaczenie chciał bym dostać jakaś dietę ale nie taka gramową wyliczone gramy i codziennie prawie to samo bo korzystałem już z takich diet i też mi nic nie przybyło wręcz spadło z 51 na 47 48. Spożywam dużo ryżu z np śmietaną jem też sporo mięsa. i nie wiem co Zrobić by przybrać na wadze. Tasiemca nie mam ani innego robactwa. ale czy to mogła by być tylko szybka przemiana materii ?
może ma ktoś jakąś dobrą dietę lub jakieś porady chętnie wypróbuje.
Pozdrawiam i z Góry dzięki za wypowiedzi na ten temat ;)
 

janek90

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2010
Posty
17
Punkty reakcji
1
Mam podobny problem. Też mam dość szybką przemianę materii jem dużo i często a mimo to jestem szczupły. Po za tym jestem aktywny fizycznie, chociaż w wakacje musiałem ta aktywność ograniczyć z powodu kontuzji no i przybyło mi ze 4 kilo. Nigdy nie używałem żadnych sztucznych środków żeby przytyć, staram się po prostu robić odwrotnie niż zalecają tym co chcą schudnąć (m.in. jadam nieregularnie dużo ciężkostrawnych posiłków i podobnie jak ty dojadam w nocy). W twojej sytuacji proponowałbym rzucić palenie, słyszałem że niektórzy boją się rzucić bo wtedy przybierają na wadze ale nie wiem jak to działa.
Pozdrawiam i mam nadzieję że choć trochę pomogłem :)
 

szalejowa

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Coś, o czym niekoniecznie każdy słyszał - indeks glikemiczny :)

"[...]Produkty o wysokim IG sprzyjają tyciu w dwojaki sposób: wywołują głód, co sprzyja częstszemu jedzeniu i działają anabolicznie dzięki powodowaniu dużych skoków poziomu insuliny. Insulina reguluje poziom cukru ale też powoduje aktywacje procesów przyswajania, składowania określanych mianem anabolizmu, co w praktyce przekłada się na tycie. Insulina aktywuje procesy neolipogenezy - tworzenia tłuszczy - głównie z dostarczanych węglowodanów. W tej też formie następuje składowanie. Ponadto insulina ułatwia deponowanie tłuszczy krążących w surowicy krwi do komórek tłuszczowych.[...]Warto pamiętać, że przetwarzanie produktów żywnościowych (obróbka termiczna, czas obróbki termicznej) podwyższa ich indeks glikemiczny.[...]"

To z przykładowej strony, znajdziecie tam też tabele indeksów. http://zdrowezywienie.w.interia.pl/glikemiczny.htm

Z tym paleniem to jest chyba tak, że to tak trochę oszukuje żołądek, zamula, zajmuje usta i czasem nie chce się jeść. Ktoś, kto rzuca palenie, potrzebuje czymś zastąpić papierosa i podgryza jakieś smakołyki ;d

Na przyrost mięśni: regularne ćwiczenia siłowe (czyli anaerobowe, bo aerobowe - takie jak bieganie, pływanie, rower - sprzyjają chudnięciu). Jest też parę zasad kiedy co jeść, co przed treningiem, co po, jak często, ile powtórzeń etc. Poszperaj ;)
 

remicki

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
dzięki za odpowiedzi a ja i tak stosunkowo mało pale i pale tylko i wyłoncznie po jedzeniu bo jak czegoś nie zjem a zapale to tracę przytomność takie jakiś lewe ;/
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
To może sobie zrób badania bo jak tracisz przytomność jak zapalisz na czczo to trochę dziwne. NO zęby masa poszła to trening + dieta na masę w której możesz sobie pozwolić na dużo kcal bo szybko trawisz, dobra dieta i na pewno będą efekty bo to co stosowałeś to było układane przez jakiegoś cembała skoro chudłeś więc daj do oceny jak się zdecydujesz.
 

remicki

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
przez cymbała :D hehe dobre ja tą dietę z tego forum brałem :D hehe a do lekarza sie nie za bardzo chce iść.. po prostu po zapaleniu mam niedotlenienie mózgu i padam. a pale może 4 lub 5 fajek dziennie więc moim zdaniem to nie jest aż tak dużo. staram się dużo jeść a raczej mam apetyty. Staram sie jeść dużo nabiału jogurty serki itd.. też jajka smażone.. gotowane.. staram się jeść wszystko co zdrowe i miej zdrowe jak fast fud czy jak to sie tam pisze;/
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
NO ale dobrze jakbyś miał diete ale jak nie to trudno chociaż stosuj się do tych wskazówek:
1. Spożywamy 6-7 posiłków dziennie co 2,5 - 3 h
2. W każdym posiłku spożywamy "pełne białko"
3. W każdym posiłku spożywamy węglowodany o w miarę jak najniższym IG pochodzące z warzyw i owoców
4. Dbamy aby posiłek przed treningowy był bogaty w łatwo przyswajalne białko
5. Dbamy aby węglowodany we wszystkich posiłkach poza posiłkami przed i po treningowym pochodziły z warzyw i owoców o niskim IG.
6. Dbamy aby posiłek po treningowy zawierał węglowodany proste i łatwo przyswajalne białko w proporcji 2:1
7. Pilnoujemy aby 25-35%spożywanych kalorii w diecie pochodziło z tłuszczy z podziałem na : 1/3 z tłuszczy nasyconych, 1/3 z tłuszczy jednonienasyconych, a 1/3 z tłuszczy wielonienasyconych
8. Unikamy napoi innych niż: woda mineralna niegazowana, zielona herbata itp.
9. Dbamy o to by każdy posiłek za wyjątkiem posiłków około treningowych składał się z naturalnego, nie przetworzonego pożywienia, należy unikać słodzików, konserwantów, polepszaczy itp.
10.Spożywamy większe ilości węglowodanów tylko w okolicach treningowych, posiłki te powinny być ubogie w tłuszcz. W innych posiłkach powinna występować przewaga tłuszczy nad węglowodanami pochodzącymi z warzyw i owoców
 

remicki

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
o Kurczę :D ale spoko można spróbować co mi szkodzi :D
Trochę Ciężko będzie sie dostosować do tych napoji bo uwielbiam napoje energetyczne i td :D izotonic itd ale spoko .:D jak będą jakieś rezultaty to napiszę :) Dzięki
 

szalejowa

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Może brak rezultatów to nie wynik źle ułożonej diety, a nieregularnych i niepoprawnych treningów..?
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
no ale ja nie wiem jak ma masie może spadać waga moim zdanie ta dieta była zła lub po prostu autor oszukiwał i się nie przykładał :D
 

remicki

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
co do treningów narazi ę nie trenuje a trening to też zbyt dobry by nie był bo niestety w moim mieście nie ma siłowni ani niczego takiego. wiec ćwiczyć mógł bym tylko na własna rękę. czyli to co mógł bym zrobić bez sprzętu bo aktualnie mię na żaden nie stać ;/;/
 

remicki

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Więc jak ktoś by mógł polecić jakieś ćwiczenia w miarę moich możliwości to chętnie posłucham
 
Do góry