Na studia magisterskie po dwóch latach przerwy.

grzesio_89

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2008
Posty
228
Punkty reakcji
7
Uzyskałem tytuł inżyniera na kierunku mechanika i budowa maszyn, miałem iść na magisterskie ale jakoś tak wyszło, chciałem zrobić sobie rok przerwy i zrobiło się już dwa lata. Teraz chcę wznowić studia w trybie niestacjonarnym od lutego widziałem jest rekrutacja, tylko czy to ma sens, dwa lata to sporo czasu, nie wszystko się pamięta a w planie zajęć widziałem jest matematyka i mechanika - co łatwo nie będzie. Chciałbym iść na inną uczelnie niż wcześniej studiowałem, ale nie wiem czy tak można, inż na jednej uczelni, mgr na drugiej. Do tego jeszcze pracuję na dwie zmiany i nie wiem jak to wszystko pogodzę, zajęcia są co tydzień (sobota i niedziela).
Co o tym myślicie ? Pchać się w to czy już za późno na kontynuację nauki ? Ale mgr przydał by mi się, może lepszą pracę bym znalazł - marzy mi się konstruktor. Umiem obsługiwać programy do modelowania 3D, jakąś tam wiedzę mam o konstruowaniu a bez mgr mnie nie przyjmą do pracy.
 
K

Kuqi

Guest
Człowieku, nawet emeryci kończą studia.
Nie masz żadnej logicznej wymówki, ale widzę, że się tego obawiasz. 2 lata to wbrew pozorom nie jest dużo czasu. Przypomnisz sobie wszystko, gdy będziesz już studiował.
Oczywiście, że można studiować na innej uczelni. Najlepiej jeśli się dowiesz na uczelni wszystkiego.

Dla chcącego nic trudnego. Jeśli naprawdę chcesz zdobyć tego magistra i zdobywać nową wiedzę to pójdziesz na te studia. Jeśli tylko tak mówisz a tak naprawdę nie wiesz czego chcesz... znajdziesz powód, by nie iść na studia :)
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
grzesio_89 napisał:
Uzyskałem tytuł inżyniera na kierunku mechanika i budowa maszyn, miałem iść na magisterskie ale jakoś tak wyszło, chciałem zrobić sobie rok przerwy i zrobiło się już dwa lata.
To jest bardzo częsty błąd wśród studentów. Gdy zrobią sobie przerwę od nauki to później jest ciężko do tego wrócić albo nie dają rady, bo np w pewnym momencie zakładają rodzinę bądź pojawiają się inne problemy.


grzesio_89 napisał:
Chciałbym iść na inną uczelnie niż wcześniej studiowałem, ale nie wiem czy tak można, inż na jednej uczelni, mgr na drugiej.
Można tak zrobić. Wiele osób zmienia uczelnie po I stopniu studiów.


grzesio_89 napisał:
Do tego jeszcze pracuję na dwie zmiany i nie wiem jak to wszystko pogodzę, zajęcia są co tydzień (sobota i niedziela).
To zależy jak wygląda to godzinowo itd., ale z reguły zaoczni studenci jak bardzo chcą to potrafią pogodzić naukę z pracą.


grzesio_89 napisał:
Pchać się w to czy już za późno na kontynuację nauki ?
Nie jest za późno. Pomyśl o osobach, które kiedyś kończyły szkołę średnią z tytułem technika, a teraz po 20-30latach pracy idą na studia (z przymusu czy z własnej woli już nie wnikam) i dają radę.

Pozdrawiam i życzę Ci wytrwałości w dążeniu do celu :)
 
Do góry