Na komunię, prezent czy pieniądze?

AMarys

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2013
Posty
24
Punkty reakcji
0
Jak uważacie, co najlepiej dać dziecku na komunię? Pieniądze, bo rodzice będą wiedzieć najlepiej co kupić dziecku? Czy jednak prezent byłby lepszy? A jeśli prezent, to jaki? Biżuterię, zegarek itp. czy zabawkę? Doradzicie coś? :)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Ja jestem zdania, że o ile wiemy, że nikt nie kupi tego samego to śmiało może to być prezent. W innym przypadku albo rozkładamy to 50:50 albo dajemy tylko kopertę. Plus oczywiście jakieś słodycze bo to musi być.
 
W

wiki9969

Guest
Jeżeli to prezent dla dziewczynki, to radzę dać coś czym się mała interesuje. A jeżeli nie wiesz co kupić, to polecam:
1.hulajnogę - jest niedroga i w sam raz na lato.
2. Odtwarzacz mp4 - mała na pewno zaczyna się interesować muzyką.
3. Biżuterię - z pewnością ucieszy się z czegoś nowego.
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Może to i to? :p ja bym dała pieniądze jako "główny prezent" i do tego jakiś drobiazg, który będzie taką pamiątką na dłużej..bo kasa to wiadomo, że szybko się rozejdzie.
 

AMarys

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2013
Posty
24
Punkty reakcji
0
W sumie pomysł z hulajnogą mi się spodobał! :)
No i faktycznie zapomniałam o słodyczach.



ilkas napisał:
Może to i to? :p ja bym dała pieniądze jako "główny prezent" i do tego jakiś drobiazg, który będzie taką pamiątką na dłużej..bo kasa to wiadomo, że szybko się rozejdzie.
No tak tylko jaki drobiazg?
Bo mogłabym pomyśleć nad tą hulajnogą i do tego właśnie ten "drobiazg" na pamiątkę.
Może kartka z życzeniami? Czy to już przeżytek ?
 

Jankoo

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Moja mama swojej chrześnicy kupiła piękny komplet złotej biżuterii;) pieniędzy nie dała, bo tych rodzice mają pod dostatkiem, więc stwierdziła, że najlepsze będzie coś, co zostanie na pamiątkę;)
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
jako pamiątka fajnie sprawdzaja się takie kryształy 3D jak na foto. wzór taki lub inny, który Ci się spodoba. Najważniejsze żebyś tam od siebie wygrawerowała jakieś życzenia, datę chrztu lub imię dziecka itp.
 

Attachments

  • pamiatka_komunii_chleb_wino_duza_600x600.jpg
    pamiatka_komunii_chleb_wino_duza_600x600.jpg
    105 KB · Wyświetleń: 0

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Warto dać też książkę,
Film lub coś przypominającego
O charakterze religijnym tego
Wydarzenia i większość
Prezentów nie pokazuje tego
Charakteru.
Warto wybrać pismo
Święte dopasowani do
Jego mentalnosci np
Pismo święte dla dzieci.
Wersji Nowoczesnej czyli
Na płycie.
 

krystynkaQ

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem to, co dziecku sprawi radość. To dziecka święto. U nas chrześnik męża zaczył sobie taki mini quad, a do tego prezent edukacyjny będzie - wyjazd językowy :) Więc coś przyjemnego i coś pożytecznego.
 

rzokien

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
62
Punkty reakcji
13
Jako że pieniądze z komunii zazwyczaj giną w niewyjaśnionych okolicznościach, ja jestem zdania że lepiej dać prezent.
 
Do góry