Na jakie fobie cierpicie?

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
Pająki i szczury- nie ma nic poza tym, czego bym się tak panicznie bała. Nawet oglądając zdjęcia pająków czy szczurów zaczynam się bać.
 
Y

Yellow Jester

Guest
Nie cierpię zapadać na przeziębienie, bo jak mam katar i temperaturę 36.9 (białko jeszcze się nie ścina), to cały jestem w strachu, że tym razem już mi się nie smyknie, że jednak rychło umrę. To raczej jakieś myślenie natrętne aniżeli realne zagrożenie.
 
Y

Yellow Jester

Guest
Agne napisał:
Niech to kule biją! Kiedyś po szczepieniu niewiele brakowało, a byłbym upadł, tak mi się ciemno przed oczami zrobiło. Na samą myśl o strzykawkach jest mi potwornie słabo, aż się cały trzęsę i zimny pot mnie oblewa!

Ale czy to jest wystarczający powód, aby używać podejrzanie fachowej nomenklatury? Nie sądzę. Wszystko-fobia, przedrostek-fobia, niczego się już nie można zlęknąć, bo zaraz mamy jakąś dziwne-słówko-fobię. ;)
 

Agne

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2015
Posty
163
Punkty reakcji
4
Yellow Jester napisał:
Ale czy to jest wystarczający powód, aby używać podejrzanie fachowej nomenklatury? Nie sądzę. Wszystko-fobia, przedrostek-fobia, niczego się już nie można zlęknąć, bo zaraz mamy jakąś dziwne-słówko-fobię.
Trzeba odróżnić zwykły strach, od panicznego lęku, nad którym nie można zapanować. Ja na widok strzykawki, która ma przebić moją skórę, wpadam w panikę. Zalewam się łzami, i krzyczę, że nie chcę, że to mnie boli. Nawet, jak jeszcze pielęgniarka, nie przebiła moją skórę. Nie potrafię wtedy nad sobą zapanować.
 

lionka

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2015
Posty
5
Punkty reakcji
0
Hej ja mam fobie ryb... jak widze to uciekam, zawsze tak mialam i tak do tej pory. Pamietam jak tata przynosil ryby a ja sie zamykalam w pokoju i balam sie wyjsc... Nie jem, nie lubie nawet patrzec na zywa rybe, brzydze sie, nie lubie wachac, boje sie gdy sie ruszaja... To chyba jedyna moja fobia, oprocz tego mam oczywiscie lęki wynikające z roznych sytuacji zyciowych, ale to chyba nie fobie stricte :p
 

Blanka_80

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2015
Posty
79
Punkty reakcji
1
Ja mam totalny strach przed pająkami. Nie wiem jak można wziąć pająka do ręki i nie umrzeć ;)
 
Do góry