Na granicy między Białorusią a Polską to niezły teatrzyk grają, co?

W

weteran

Guest
Zastanawiam się, gdzie podziała się straż pożarna i armatki wodne... serio.
Gdy w Polsce ludzie kiedyś strajkowali to władze umiały zwlec wozy bojowe i napitalać z armatek wodnych, prawda?
Swoich "wodą" lali ... gdy sobie "swoi" jedynie strajkowali...

A tu patrzecie.. Nalot na Polonię, nielegalny wjazd do RP i ... stoją pogranicznicy i się patrzą...

A jakby tak polać z armatek wodnych te "dzicz" tooo... jak myślicie? Skąd Łukaszenka brałby po kilka tysięcy kompletów suchych łachów tak aby...
dzięki zimnocie i przeziębieniu "klientela" z granicy nie zniknęła?
:)

Bawią się ostro widzę i wiecie co? Już dziś widać że... nie damy rady!
Serio...
To tylko kwestia czasu aby na granicy pojawiło się 10-15-20 tysięcy uchodzćów i wtedy siłą wejdą... a wejdą ...

Z tego co już widzę z telewizorowni... zaczynają budować ale nie mur i nie po naszej stronie, zaczynają się namiotowe osiedla a to... sprzyja kolejnym falom. Nasz Rząd liczy na zimę ale... przejedzie się, przejedzie... zima będzie późno w tym roku i tak naprawdę niczego nie zmieni.

No, panie Prezydencie Andrzeju Duda, ciekawe jak Pan sobie poradzi za 2 miesiące gdy... po tamtej stronie powstaną miasteczka liczące po 10-15-20 tysięcy chłopa... Bawcie się z nimi zatem dalej, bawcie, oni zabawią się z nami tuż przed świętami...

i przestrzegam a mam do tego prawo, w świetle prawa mam prawo bronić osób nieświadomych a nieświadomi są wszyscy, którzy mieszkają w promieniu do 10km od granicy. Tam się zacznie jadka jakich mało, to już było, historia pokazała ilość napadów, włamów i podobnych gdy masowo granicę przekroczyło choćby 2000 osób. Złapiecie ich wszystkich tak od razu czy będą latać od chałupy do chałupy z kosami i siekierami?
Tak, tak, tak będzie, w Grecji i na południu Włoch ludzie uciekali a chałupy im obrabiali i nie było bata na to, serioooo.... no bo skąd wziąć wtedy po kilku policjantów na chałupę?

Współczuję przygranicznikom, serio, i wiecie co? Ludzie!! Ja Wam dobrze radzę, wy kraty w oknach montujcie bo... będziecie płakać i kupujcie po 20-30 gaśnic i szykujcie sobie jakieś systemy nawadniające dachy i elewacje bo... uchodźcy w taki sposób wykurzali bogaczy z południa Włoch i Grecji, serio, kilka flaszek z beną na dach i wszyscy wiali. O tym w TV międzynarodowej jednak nikt a nikt nie mówi a szkoda...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Nie mogą ich polać, bo nie stoją po Polskiej stronie, tylko po Białoruskiej.

Generalnie sytuacja jest bardzo niebezpieczna, ale PiS chyba ma złudzenie, że nad wszystkim panuje, bo nieproszenieno pomoc frontexu, UE i NATO (oni sami proponowali pomoc, rząd odmawiał) to granie na eskalację.

Polityka wewnętrzna działa tak, że wspólny wróg jednoczy i wzrasta poparcie dla rządu. Wszystko fajnie, ale Rosja z Białorusią połączyły się w jedno państwo ostatnio i... Głupio byłoby, gdyby wybuch konflikt zbrojny, bo z Rosją to my za dużo nie ugramy jak się Putin włączy do gry. Ciekawe jest też to, że na naszej granicy i w jej okolicy stoi już połowa naszej armii. Chyba już nikt nie wie ile osób, na pewno co najmniej 10 tys żołnierzy, brygady zmechanizowane i brygady pancerne, których nie wlicza się w te dane, ale tam są, z czołgami i wozami bojowymi. Do tego od wczoraj 2 bataliony wot, straż graniczna i policja
 
W

weteran

Guest
Tematu pseudo pomocności pseudo Unii europejskiej nawet nie ruszam, wszak P.I.S. ma złudzenie że za Polską ktoś w ogóle stoi. Wczoraj z żoną dyskutowałem gdy TVP Info oglądałem, parsknęła śmiechem i (kobieta niemająca bladego pojęcia o polityce) zapytała: a gdzie jest wojsko i policja z Unii? Nikogo nie przysłali?
 

Retrojan

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2018
Posty
71
Punkty reakcji
4
Historia ma to do siebie, że lubi się powtarzać! Gdy w latach 90-tych zabrakło sznurka w sklepach rolniczych, za sprawą Balcerowicza i Lewandowskiego, to NIKT, nawet Niemcy, Holendrzy i Angole nie wysyłali wojska na granicę-dlaczego? Bo Polsce groziła rewolucja(szkoda, że do niej nie doszło) Dziś Niemcy (oczywiście za I i II wojnę światowa- zawsze wszystko jest winą Niemiec. Niechaj tylko padnie jeden strzał ze strony Polski, to mamy przesrane. REWOLUCJA się zbliża. Oczywiście bogate i wpływowe kraje mogłyby rozwiązać problem uchodźców, w ich macierzystych krajach, ale po co?! Polacy byli i są dowodem na to, że doświadczyliśmy tego samego, a Balcerowicz i Lewandowski (nie piłkarz) nadal żyją. Teraz Niemcy mogą wbić Polsce szpilę, bo ... Angole widzieli z jakiego powodu i kiedy opuścić UE. Polska dla swoich obywateli nie ma wsparcia i przepisów, a co dopiero dla uchodźców. Ciekawym kto to ugrał, w tak mistrzowski sposób Rosja, czy Niemcy?!
 
W

weteran

Guest
My to ugraliśmy, przyzwalając na tzw. bezstresowe wychowanie. Wyhodowaliśmy zatem jamochłony, które dzisiaj umieją jedynie kupę robić, źrić i hejtować + biegłą obsługa smartfonów. O te "p...dalstwo" chodziło, chodziło o to aby wyprodukować przez dekadę czy dwie sapiens, sapiens zdolne mordować samych siebie. Dzisiaj do zagłady Polski i polaczków nie potrzeba rakiet, armii, ruskich czy nawet i niemca. Sami siebie ukatrupimy, to tylko kwestia czasu bo mentalność upadła. Doskonałym tego przykładem był nalot ukraińców na naszą pracę i nasze stołki, ja akurat wtedy wkuffffiłem się po całości i dałem nogę do Austrii. I co? I wyszło po dekadzie dokładnie tak, jak mówiłem że wyjdzie, czyli POLAK polaczka w tyłku miał, ma i będzie miał za czym idzie jeszcze MANIE polski także w pupie. W tym narodzie demokratycznie kształconym nie ma już chętnych do obrony tego narodu, dlatego od stycznia zmieniam barwę flagi z 2 kolorowej na 3 kolorową, co mi tam, przynajmniej za chałupę nie będę musiał płacić bańki czy dwie. Polski już nie ma, Polska została w książkach z historii ale mało udzi o tym wprost powie. Przykre to ale niestety prawdziwe bo gdy był nalot ukraińców na robotkę to ... takich jak ja system Polski miał już w duuu...! Liczyło się tylko to że masz rabotać po 11-12h na dobę za 8-10 talarów wtedy ... do łapku. Powiadali że wpuścili kilkadziesiąt tysiaków a przyjechały miliony, dziś w Wawie co 5-ty w autobusie z rana to Ukrainiec. Nikogo nie obchodzi że kasa zarabiana przez nich i na nich śmiga na wschód, Ukrainiec pracuje tu ale inwestuje u siebie bo... nie jest idiotą zapłacić za mieszkanie 400-500 tysioli gdy za te samą kasę 800km bardziej na wschód ma takich mieszkań 10.
Identycznie będzie z uchodźcami, zobaczycie, nie liczy się nic oprócz tego aby było kim zapchać rynek pracy, o to tej całej chorej unii chodzi. I nie winne tu Ruskie bo im taniej coś wyprodukujesz tym taniej sprzedasz i KTOŚ taniej to kupi. Po co komu człogi po 1.500.000zł jak głupia Unia wyprodukuje to tanimi rączkami taniej?

Mówisz, że rewolucja wisi w powietrzu... hmm....
No może i tak ale... z tego co wiem to tu u nas nad Wisełką tylko świry pójdą walczyć za coś, co im życie zniszczyło. 85% moich znajomych kibicuje uchodźcom, serio, to nie TVP i reporterka z dziadkami/moherkami, moim znajomi krzyczą najczęściej: "wpuścić te dzicz, zrobią porządek z cwaniakowem i wyzyskiem" no bo... uchodźcy wydymani na godziny i kasę w pracy nie lecą do Sądów, prokuratorów a nawet i nie na policję, oni lecą do OBI i Castoramy > po piły, siekierki i łańcuchy.
 

kafe466

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2010
Posty
34
Punkty reakcji
3
My to ugraliśmy, przyzwalając na tzw. bezstresowe wychowanie. Wyhodowaliśmy zatem jamochłony, które dzisiaj umieją jedynie kupę robić, źrić i hejtować + biegłą obsługa smartfonów.
Twój dziadek zapewne też tak o Tobie myślał, bo kiedyś to było nuuu...
Doskonałym tego przykładem był nalot ukraińców na naszą pracę i nasze stołki, ja akurat wtedy wkuffffiłem się po całości i dałem nogę do Austrii
Ku uciesze Austriakom o podobnych poglądach jak ty, swoją drogą trochę to smutne i pokazuję właśnie brak charakteru u Ciebie, zamiast rozwijać się i konkurować z ludźmi z Ukrainy którzy najczęściej wykonują bardzo łatwą pracę postanowiłeś uciekać bo poczułeś z ich strony konkurencję, w czym? Rozkładaniu towaru w markecie. Hmm
Ukrainiec pracuje tu ale inwestuje u siebie bo... nie jest idiotą zapłacić za mieszkanie 400-500 tysioli gdy za te samą kasę 800km bardziej na wschód ma takich mieszkań 10.
No, na szczęście większość kasy wydają w biedronkach itp, w brew pozorą wiele rzeczy nadal jest tańsze w Polsce a i zachłyśnięci konsumpcjonizmem, do kraju często zawożą jakieś grosze.
Co do uchodźców, to jest polityczna szopka niedobrego w UE PiSu, jak się okazuje już cała UE stoi za PiS, nie ważna, kopalnia, trybunał itp. Ci uchodźcy mogli by już być w Niemczech, faktem jest że są to ludzie wprowadzeni w błąd i powinno im się pozwolić dojść do celu a całe działania skierować w zlikwidowanie tych turystycznych lotów do Mińska, ta szopka na granicy to jest polityczna gra PiSu, dosyć zmyślna zresztą, czy można ją podziwiać, to już zależy od sumienia każde z nas, według mnie nie.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Twój dziadek zapewne też tak o Tobie myślał, bo kiedyś to było nuuu...

Ku uciesze Austriakom o podobnych poglądach jak ty, swoją drogą trochę to smutne i pokazuję właśnie brak charakteru u Ciebie, zamiast rozwijać się i konkurować z ludźmi z Ukrainy którzy najczęściej wykonują bardzo łatwą pracę postanowiłeś uciekać bo poczułeś z ich strony konkurencję, w czym? Rozkładaniu towaru w markecie. Hmm

No, na szczęście większość kasy wydają w biedronkach itp, w brew pozorą wiele rzeczy nadal jest tańsze w Polsce a i zachłyśnięci konsumpcjonizmem, do kraju często zawożą jakieś grosze.
Co do uchodźców, to jest polityczna szopka niedobrego w UE PiSu, jak się okazuje już cała UE stoi za PiS, nie ważna, kopalnia, trybunał itp. Ci uchodźcy mogli by już być w Niemczech, faktem jest że są to ludzie wprowadzeni w błąd i powinno im się pozwolić dojść do celu a całe działania skierować w zlikwidowanie tych turystycznych lotów do Mińska, ta szopka na granicy to jest polityczna gra PiSu, dosyć zmyślna zresztą, czy można ją podziwiać, to już zależy od sumienia każde z nas, według mnie nie.
Nadmiar obcych zmniejsza pensje
I dotyka to szczególnie osoby
Które wykonują podstawową pracę
I powodu nadmiaru obcych spadek
Warunków pracy, spadek wynagrodzenia,
Nie da się prosić o zwiększenie wynagrodzenia i ta osoba odpowie
Wulgarnie lub nornalnie może
Opuścić firmę i czeka nadmiar
Obcych, strajki nie istnieją
I za to nagrodę nie ma zajęcia
I pojawią obcy na jego miejsce,
Sezonowe pracę są dostępne
Dla obcych albo może czekać
Na placu miejskim i wierzyć
Że zostanie zabrany do pracy
I ta osoba mająca wybór
Tani czy drogi ta osoba wybiera
Obcego,
Agencje pracy powodu tańszych
Pracowników narzuca gorsze
Warunki albo pozbywa się tych
Osób na rzecz obcych powodu
Kosztów.
Jest to wiedza oczywista
Dla każdego i obcy mogą przebywać
Tylko jako uzupełnienie i tylko
Ta sama grupa etniczna i
wyprowadzka powodu kryzysu
Na koszt państwa jako pomoc
Dla nich.
Ryzyko banderyzmu i terroryzmu
Komunistyczne i anarchistycznego
Którzy tworzą obcy plus wyborach
Popieranie organizacji które
Chcą rozdawać obcym mieszkania
I pieniądze.
 

kafe466

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2010
Posty
34
Punkty reakcji
3
Nadmiar obcych zmniejsza pensje
I dotyka to szczególnie osoby
Które wykonują podstawową pracę
I powodu nadmiaru obcych spadek
Warunków pracy, spadek wynagrodzenia,
Nie da się prosić o zwiększenie wynagrodzenia i ta osoba odpowie
Wulgarnie lub nornalnie może
Opuścić firmę i czeka nadmiar
Obcych, strajki nie istnieją
I za to nagrodę nie ma zajęcia
I pojawią obcy na jego miejsce,
Sezonowe pracę są dostępne
Dla obcych albo może czekać
Na placu miejskim i wierzyć
Że zostanie zabrany do pracy
I ta osoba mająca wybór
Tani czy drogi ta osoba wybiera
Obcego,
Agencje pracy powodu tańszych
Pracowników narzuca gorsze
Warunki albo pozbywa się tych
Osób na rzecz obcych powodu
Kosztów.
Jest to wiedza oczywista
Dla każdego i obcy mogą przebywać
Tylko jako uzupełnienie i tylko
Ta sama grupa etniczna i
wyprowadzka powodu kryzysu
Na koszt państwa jako pomoc
Dla nich.
Ryzyko banderyzmu i terroryzmu
Komunistyczne i anarchistycznego
Którzy tworzą obcy plus wyborach
Popieranie organizacji które
Chcą rozdawać obcym mieszkania
I pieniądze.
Powiedz to Angolą jak będą robić zakupy przed świętami, oczywiście jak sytuacja tego będzie wymagać należy ograniczyć rynek pracy dla obcokrajowców, np nagły wzrost bezrobocia, natomiast teraz raczej nie ma takiej potrzeby,
 
W

weteran

Guest
Multikulti wysadziło już pół Ameryki z DODGE-ów v8 5.0 do Fordzików 1.8 16V oraz z kawalerek "5 pokojowych z salonem" doświetlanych całodobowo na... ulice do namiotów. Średnia pensyjka gdy mowa o USD/na łapku w USA to teraz jakieś 5,5 dolca.
Zobaczymy co powiesz za 10lat gdy przyjdzie Ci dopietalać za 15-staka netto na godzinkę, zobaczymy...
To o czym mówię - mówiłem już 12lat temu, gdy średnią w Wawie było 18 netto na łapkę zatem powtórzę i dzisiaj bo... te 18 nadal obowiązuje. Popatrz na ogłoszonka w żullixie i podobnych, ile płaci się mechanikom, kucharzom i innym ...
no i popraw bykola:
Powiedz to Angolą
Angolom!
 

kafe466

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2010
Posty
34
Punkty reakcji
3
Multikulti wysadziło już pół Ameryki z DODGE-ów v8 5.0 do Fordzików 1.8 16V oraz z kawalerek "5 pokojowych z salonem" doświetlanych całodobowo na... ulice do namiotów. Średnia pensyjka gdy mowa o USD/na łapku w USA to teraz jakieś 5,5 dolca.
Zobaczymy co powiesz za 10lat gdy przyjdzie Ci dopietalać za 15-staka netto na godzinkę, zobaczymy...
To o czym mówię - mówiłem już 12lat temu, gdy średnią w Wawie było 18 netto na łapkę zatem powtórzę i dzisiaj bo... te 18 nadal obowiązuje. Popatrz na ogłoszonka w żullixie i podobnych, ile płaci się mechanikom, kucharzom i innym ...
no i popraw bykola:

Angolom!
Fatalistyczne wizję istnieją odkąd istnieje ta cywilizacja, 2009 r 18zl proponuje to sprawdzić, za 10 lat zapewne też będziesz wieszczył armagedon, i zapewne świat będzie wyglądał inaczej ale muszę Cię zmartwić nie cofniemy się do jaskiń i nie będziemy polować na bizony, nie cofniemy się nawet kilka lat, tak się szczycisz że mieszkasz w Austrii gdzie jeszcze 12 lat temu pracowałeś za 18zl, pomyśl jak do tego doszło? Tutaj się kłania twoje podejście fatalistyczne i determistyczne, świat nie jest skonstruowany jak myślisz a każda akcja rodzi reakcje, gdyby było inaczej nadal pracował byś za 18zl.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
197
Na stronie radia Tok FM link do rozmowy Grzegorza Sroczyńskiego z doktorem habilitowanym Przemysławem Sadurą i doktor Sylwią Urbańską (niestety, za odsłuchanie trzeba zapłacić).
Para socjologów z Uniwersytetu Warszawskiego pojechała w okolice strefy zamkniętej, by tam prowadzić badania socjologiczne. Ich wnioski są dramatyczne: uchodźcy nie mają sił, mieszkańcy Podlasia są przerażeni, wojskowi zaś, pozostając odcięci od rodzin, "regulują" swe emocje za pomocą alkoholu - żołnierze piją aby odreagować! Mamy więc do czynienia z postępującą traumatyzacją wszystkich ludzi na granicy.
Na stronie radia, pod linkiem - setki wpisów z komentarzami. Przykro powiedzieć, lecz większość wpisów zionie nienawiścią w stanie czystym. Część wpisywaczy nienawidzi imigrantów, inna część nienawidzi polskich strażników granicznych, jeszcze inni nienawidzą naukowców z UW. Relatywnie niewielu kieruje swą nienawiść przeciwko reżimowi Łukaszenki. Czytanie tych ton jadu aż boli. No ale wydaje się, że na tym właśnie polega wolność słowa à la polonaise.

 

Retrojan

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2018
Posty
71
Punkty reakcji
4
W Polsce już wiele lat temu (chociażby od 2007-2008) powinny ulec zmianom przepisy, dotyczące wielu grup społecznych- kobiety, seniorzy, niepełnosprawni i właśnie uchodźcy. Ci ostatni wbijając się w Polskę powinni podlegać surowym restrykcjom. Przecież Polacy w wielu krajach "na dzień dobry" muszą zaakceptować prawa i obyczaje kraju, do którego przyjechali. Stąd w wielu krajach, chociażby Austria, czy Szwajcaria, trudno otrzymać obywatelstwo. W Szwajcarii np. decydujący głos ma społeczność, a nie urzędnik! Cudzoziemcy, przybywający do Polski powinni wykazać chęć podjęcia pracy i dostosowania się do polskich norm. Grupy wyznaniowe mogą istnieć, ale na określonych zasadach. Jakiekolwiek dewiacje kulturowe w postaci wielożeństw i małżeństw powinny być zabronione. Każdy powinien zdać egzamin z Konstytucji, ustroju, prawa pracy i języka lub skierowany do polskiej szkoły. Cudzoziemcy TAK, ale do pracy i całkowitej asymilacji z polskim społeczeństwem, a nie że jak USA utworzymy dzielnice gangów, biedy, z których Polacy zostaną usunięci lub opuszczą je dobrowolnie. Osobiście dla mnie większość opracowań socjologicznych nie posiada żadnej wartości. TO SOCJOLODZY musieliby najpierw zamieszkać z daną społecznością kilka/ kilkanaście lat, na ich poziomie życia, z dochodami i problemami...Naukowiec i ekspert, który wie coś więcej o szympansach, żyje w ich otoczeniu 15-25 lat! A nie jedzie jako obserwator czegoś, co jest bardzo mocno naciągane.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Nie jestem socjologiem, więc nie będę się wypowiadał na tematy, w których nie mam kompetencji. Wiadomo, że żołnierze piją, a ludzie mieszkający obok są przerażeni, bo zagraża im niebezpieczeństwo, do takich wniosków nie trzeba być naukowcem, zresztą to tylko obserwacje. Ważniejsze, co z nich wynika.

Mnie jednak ciekawi dokąd ta eskalacja dojdzie. Kiedyś pisałem tutaj (wiele lat temu), że jeśli w Polsce się zacznie wojna, to przyjdzie z Białorusi, bo Putin wystawi Łukaszenkę do odstrzału, a potem zmieni system, teraz widać to jak na dłoni.

Zastanawia mnie jeszcze prośbą o interwencję Rosyjskich żołnierzy na terenie Białorusi - czy nie jest to zasłona dymna (migranci), by zaatakować Ukrainę?

Łukaszenka coś mówił o dostawach broni dla imigrantów, niby to z Donbasu. Cóż... Wyrastają nam zielone ludziki. Pytanie, czy Putin stwierdzi, że zobaczy co zrobimy jak padnie strzał (będziemy się tylko bronić jak Ukraina, która straciła przez to terytorium), czy może nie będzie ryzykował konfliktu zbrojnego z NATO, które przejedzie się po Białorusi jak ciepły nóż po maśle i przekieruje nowych ludzików z bronią na granicę Ukraińską?

Przypomnę, że przy wschodniej granicy Ukraińskiej już jest ok 100 tys Rosyjskich żołnierzy, ciekawe ilu przetransportują pod północną granicę bialorusko-ukrainska
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
197
powinny ulec zmianom przepisy, dotyczące wielu grup społecznych- kobiety, seniorzy, niepełnosprawni i właśnie uchodźcy.
Na jakie?
Wymień i uzasadnij.
Ci ostatni wbijając się w Polskę powinni podlegać surowym restrykcjom
Wydaje mi się że są na terenie Białorusi.
Cudzoziemcy, przybywający do Polski powinni wykazać chęć podjęcia pracy i dostosowania się do polskich norm
Oni nie przybywają do Polski. Oni chcą się dostać do Niemiec.
Jesteś klonem weterana że tego nie wiesz?
Osobiście dla mnie większość opracowań socjologicznych nie posiada żadnej wartości.
To trochę tak jak Twoje zacytowane wpisy prawda?
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
197

Retrojan

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2018
Posty
71
Punkty reakcji
4
Na jakie?
Wymień i uzasadnij.
Na początek to: czy Ty masz chociaż więcej niż 13-15lat? że nie dostrzegasz wadliwych przepisów, a te które są tworzone uderzają w najbiedniejszych. Rząd, tworząc nowe przepisy nawet nie uzasadnia tego, że są krzywdzące. Co do argumentacji, koniecznej zmiany przepisów powyższych grup, to są one oczywiste:
seniorzy- W Polsce należy rozróżnić pojęcie seniora, gdyż osoby z grup uprzywilejowanych zostają seniorami w wieku 40-45 lat, skoro nabywa prawa do świadczeń, tak samo jak osoby w wieku 60-55 la, to ta różnica jest znaczna. Jednak problem zaczyna być widoczny np. u lekarza. Kobieta (żona grupy uprzywilejowanej) , która wielokrotnie nigdy i nigdzie nie pracowała, udając się do lekarza jest traktowana poważnie, natomiast kobieta, czynna zawodowo w identycznym wieku, wieloletnim stażem, jest ograniczana przez ZUS! Prezes ZUS uszczelnia system grup uprzywilejowanych, kosztem grup, które do systemu wnoszą najwięcej i częstokroć świadczeń nie dożywają. Uwzględniając wiele czynników psycho- fizycznych osób w wieku 45-50 wzwyż ZUS powinien ingerować w oferty pracy. Nie, że osoba z wieloma schorzeniami, w tym niepełnosprawni zajmują stanowiska, które zagrażają zdrowiu oraz życiu ich samych jak i innych współpracowników. Oczywiście niemal wszyscy z grup uprzywilejowanych mają dużo wyższe świadczenia, a więc i możliwość dłuższego dożycia ze względu na możliwość leczenia komercyjnego. Tym samym brak tych regulacji i zachowanie grup uprzywilejowanych zniszczył ZUS! Co za tym idzie wiele osób, które są zmęczone pracą, stresem i chorobami, rezygnuje z dalszej pracy, na rzecz pracy " na czarno" Nie każdy był czapowym na komendzie lub menażkowym we wojsku. Co do górników jest niemal identyczne faktyczne obciążenie pracą.

Co do niepełnosprawnych, to należy wziąć Konwencję ON, a raport NIK w sprawie zatrudnienia niepełnosprawnych:https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-zatrudnianiu-osob-niepelnosprawnych.html
Niestety, ale w większości osoby niepełnosprawne, są to osoby, które w Polsce zajmują najgorsze i najmniej opłacalne zawody, a zatem i wynagrodzenia. Fakt, że wielu z nich pracuje " na czarno" dla wielu podmiotów w domu przy komputerze, ale to znów ma znaczenie na wpływ środków do ZUS-u, to takie oczywiste. Z wielu powodów wiele osób ze znacznymi schorzeniami, uzdrowionych przez ZUS, pracuje na stanowiskach jak napisałem powyżej. Ciekawym i śmiesznym pozostaje to, że ustalając np. przyczyny wypadku podaje się spożycie alkoholu lub zażycie środków, odurzających, a pomija stan zdrowia kierowcy lub innego pracownika. Znów ZUS powinien ze współpracą z UP, rozdzielać wakaty. I jak powyżej- brak wakatu skutkuje, udzielaniem świadczeń do chwili znalezienia zatrudnienia.
Tylko w Polsce, przeciwnie do wielu krajów zachodnich, które również ratyfikowały Konwencję ON, najpierw zatrudnienie przydziela się na podstawie układów, koneksji i upodobań władz oraz kierownictwa firm. Liczą się odpisy na PFRON, a nie dobro pracownika oraz społeczeństwa. Ponadto dla osób niepełnosprawnych, zupełnym bezsensem pozostaje udzielanie np. stopnia lekkiego, z którego nic nie wynika dla ON, a jest jedynie korzyścią dla firm oraz PFRON-u, gdyż obsługując dokumentację osób z "trójkami" generuje się fikcyjną (tak naprawdę) pracę, nie sprawdzając jak pracuje i dlaczego ciężej od zdrowego. Dodam, że na ile znam ON, to są osoby biedne, które stale z czymś o coś walczą, ale nie organizacje, fundacje i partie, bo prawo dawno by zmieniono.

Co do kobiet i uchodźców. To sprawa z Pszczyny, 30 latki, chyba wiele tłumaczy. Można tylko dodać. Dlaczego w sprawach kobiet decydują mężczyźni jak i duchowni? Co się tyczy uchodźców- odpowiedziałem. Nie jestem rasistą, nie odrzucam ich sprowadzenia, ALE na zasadach, które powinna dawno określić zmieniona Konstytucja.

Wydaje mi się że są na terenie Białorusi.

a ilu jest już w Polsce i zapewne ilu nadal przybywa? Po drugie wyrwałeś z kontekstu cytat, w którym jasno określiłem ich status po przyjeździe do Polski. Ale masz rację, że Tobie się to wydaje.

Oni nie przybywają do Polski. Oni chcą się dostać do Niemiec.
Jesteś klonem weterana że tego nie wiesz?
To czego Oni chcą, a co może być naprawdę, to zupełnie inne sprawy. Istotnym pozostaje to, Gdy przybędą do Polski, w ogóle nie oznacza, że są już z automatu w Niemczech! Jeśli Niemcy nie wpuszczą, to problem pozostanie u nas, wówczas każde państwo będzie mieć pretensje do Polski (granica unii) a nie Niemiec. Zawsze pozostaje Skandynawia, ale to większy problem dla uchodźców.

To trochę tak jak Twoje zacytowane wpisy prawda?
Z jakąś różnicą, że moja argumentacja zapodana jest poparta wieloma dowodami naukowymi. Natomiast obserwowanie uchodźców, którzy są lekko ubrani, bosi, głodni itd. odnosi się tylko do tego co widzimy. Przecież Oni są na Białorusi i tak naprawdę przedstawianie biedy ma być zagraniem pod litość wg. wielu opinii. W wielu krajach naukowcy prowadzą (dopiero) badania nad 3-4 dnowym tygodniu pracy. Nad darmowym dodatkiem bodaj 1200 eur/ msc w grupie 1000 respondentów. W Austrii pewna uczelnia przeprowadziła eksperyment, w którym naukowcy zrównali się z określoną grupą we wszystkich aspektach życia. Na pewien okres. Myślę, że można to znaleźć w necie. To są dopiero badania, ale aby określić i opublikować naukową wartość, to: badanie musi się zakończyć i odnosić się do dłuższego czasu. To tak jak eksperci określają, że wpływ np. szkodliwych substancji na zdrowie będzie oddziaływać na zdrowie po 30- tu latach stosowania lub zażywania, bo naukowcy przeprowadzali badania -3-4 lata! Delikwent zmarł po 5-ciu....Poprawnie po 30- latach badań!
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Raczej bym podejrzewał coś w rodzaju Anschlussu.
Pytanie co wtedy z Łukaszenką?
Odpowie za zbrodnie wojenne. Poświęcą go. Dziś w nocy żołnierze Białoruscy niszczyli nasze zasieki, jak dla mnie jest to podstawa do powołania się na artykuł 5 traktatu NATO, wszak zasieki niszczyli żołnierze obcego państwa. Nie rozumiem, dlaczego jeszcze się na to nie powołaliśmy.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
197
Czy odpowie to się dopiero przekonamy.
Co do NATO MOGĄ BYĆ DWA POWODY.
Rządzący sądzą że Polska sama sobie poradzi.
Albo też sądzą że art 5 nie ma tu zastosowania a tym samym nie otrzyma się pomocy z NATO.
Rządzący którzy do tej pory starali się "Unię pouczać" będą żądać pomocy NATO?

Nie interesuję się tym tematem ale zastanawiam się czemu opozycja nie zaproponuje właśnie oparcia się o wspomniany artykuł?
Tuska już nawet nie słucham ale jest jeszcze Sikorski.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Czy odpowie to się dopiero przekonamy.
Co do NATO MOGĄ BYĆ DWA POWODY.
Rządzący sądzą że Polska sama sobie poradzi.
Albo też sądzą że art 5 nie ma tu zastosowania a tym samym nie otrzyma się pomocy z NATO.
Rządzący którzy do tej pory starali się "Unię pouczać" będą żądać pomocy NATO?

Nie interesuję się tym tematem ale zastanawiam się czemu opozycja nie zaproponuje właśnie oparcia się o wspomniany artykuł?
Tuska już nawet nie słucham ale jest jeszcze Sikorski.
Ich marzeniem jest sprowadzenie
Nadmiaru obcych niż dobro kraju
i cudowna wiara
Że potrzebują pomocy i sami sprowadzili
Na siebie życie na graniczy i pomimo
Tych faktów wierzą niby biedne kobiety
I dzieci których tam prawie nie ma.
Wynika to kultu dewiacji która kocha
Obcych kosztem biednych i widać
To Warszawie i Łodzi gdzie dewiactwo
Kosztem biednych w kraju wielbi obcych.
1 Warszawie Meczety finansowane
Przez Arabię saudyjską i finansowanie
Sztuki dewiantów kosztem braku domu
Dla samotnych matek i kult dewiacji
Na paradzie i opluwanie marszy
Narodowych i próba ich blokowania
A mieszkańcy spora część to dewianty
Którzy mają marzenie by obcy ich
Okradali i niszczyli ich miasto.
2 Łódź dzielnice nędzy i kult parad
Równości plus odwrócony dekalog
Zachwyt że rządzi osoba skazana
Za oszustwa .
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
197
Co do zastosowani art 5 spotkałem się z taką opinią:

To zależy od tego czy to co się dzieje na granicy można już uznać za "zbrojną napaść" na terytorium Polski. Moim zdaniem dopóki nie padną strzały ostrą amunicją (lub poleci inna amunicja) skierowane na terytorium Polski to nie można mówić o "zbrojnej napaści".

Wydaje mi się że gość ma rację choć prowadzi to do wniosku że potrzebny jest najpierw rozlew krwi.

PS. Pan k jak zwykle na "swoim poziomie" pisze.
 
Do góry