na co zwracac uwagę podczas kupna keybordu

aska1911

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2013
Posty
160
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Witam postanowiłam założyć ten temat ponieważ zamierzam kupić keyboard i chciałabym się od was dowiedzieć jakiej firmy powinien mieć i jaki byście kupili. Jestem osobą początkującą dopiero się uczę grać i nie wiem na co powinno się zwracać szczególną uwagę jakie funkcje powinien posiadać.
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
Mój pierwszy klawisz to był Casio (nie pamiętam modelu, nie za duży, czarny), kupiony jakieś 14 lat temu. Kolejny również niestety Casio WK-3500. Dopiero 3 lata temu zakupiłem coś porządniejszego, Roland FP-7. W końcu normalny (jak na możliwości imitowania) dźwięk pianina, niestety kiepskie organy i wszelkie inne dźwięki. Płaci się za młoteczkową klawiaturę i dobre wykonanie. Ostatnio pogrywałem na FP-7F, który brzmi o niebo lepiej. Ale wracamy na ziemię, bo o ile Roland FP-7 na pewno high-endowym sprzętem nie jest to kosztuje ok. 4000 zł i na pewno nie stanowi minimum sprzętowego do nauki grania ;-)

Pytanie zasadnicze: czego się uczysz? Granie z akordami, pianino, organy? No i jaki masz budżet na sprzęt.
 

aska1911

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2013
Posty
160
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Budżet na sprzęt jest dość mały gdyż jestem stażystką i z kasą to u mnie krucho a na razie z akordami.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Nieco odkopię temat. Chciałbym kupić keyboard który jak najlepiej będzie oddawał dźwięki pianina. Nie szukam profesjonalnego sprzętu. Chcę czegoś na czym będę mógł się uczyć grać oraz komponować. Keyboard nie musi być nowy. Zasugerujecie jakiś model w cenie do 1000 złotych ?
 
Do góry