Mysz do komputera jaka lepsza?

Emtix

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2007
Posty
225
Punkty reakcji
0
Miasto
Kleszczow
Witam!!!
Chcialem sie zapytac jaka jest roznica pomedzy tradycyjna Myszą do komputera (z gumowa kulka) a Myszą Laserowa(bez bumowej kulki) jaka jest roznica i jakie maja zalety i wady xD ??
 

Wojtek_

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2006
Posty
262
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
i tak nikt nie wie gdzie to jest
złe rozróżnienie : jest myszka tradycyja z kólką, optyczna (bez kólki) i laserowa (bez kólki)
no różnia się brakiem kólki :D w bez kólki sie kólka nie brudzi :p
 

esencja

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2007
Posty
704
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Krakau.
ja mam laserową, przed tem miałam z kulką.
w sumie, lepiej się takiej używa. z kulką np. się zacinała.
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
ja nie mam zadnej ale jak juz to, moim zdaniem, najlepsze sa te bez kulki... nic sie nie zacina, nie brudzi i nie trzeba trzymac badziewiastych podkladek na biurku...
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
Mycha bez "kolki" jest praktyczna poniewaz jak wyzej bylo napisane nie trzeba jej czyscic.....poza tym jest lekka i tolerancyjna dla "nierownych" powierzchni.
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
Różnica między myszkami z kulką, optyczną, a laserową jest taka, że ta z kulką ma średnio roździelczość 400dpi, optyczna z kolei średnio 800dpi i od spodu świeci czerwonym światełkiem (chyba w kształcie wykrzyknika). Laserowa może mieć dużo większą rozdzielczość i już nie świeci od spodu niczym. Moja myszka laserowa ma przykładowo 2500dpi, a jest to model A4tech X-750F.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
ja mam logitecha MX'a - polecam.
WoW :eek:

Zapomniałeś powiedzieć, że są jeszcze trackballe, przewodowe i bezprzewodowe ;-)

Mysz z kulką (fachowo mechaniczna) potrzebuje bardzo gładkiej powierzchni, szybko się brudzi - powoduje problemy z działaniem urządzenia i wymaga częstego czyszczenia.

Mysz bez kulki (optyczna) nie potrzebuje dodatkowego podłoża (podkładki), ponieważ można ją używać tak jak ktoś wspomniał wyżej po każdej powierzchni i jest bardziej precyzyjna od myszki mechanicznej dzięki zastosowaniu lasera. :)

Dodam jeszcze, że najlepsze myszki są od Razera - specjalne myszki dla wymagających graczy ;-)
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
Ooo....to bylo przydatne :)....zaraz sprawdze jak to sie ma do ceny i dostepnosci :).
pozdrowka !!!.
 

Githany

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
264
Punkty reakcji
0
W pracy mam "kota" czyli trackballa. Mają jedną zaletę - nie wymagają miejsca do manipulacji i jedną wadę - trochę ciężej się nimi zaznacza kopiuj-wklej. Ale z drugiej strony jak raz spróbowałam przy normalnej pracy z tekstem, nie ma porównania. No i są szczelne, jeśli się zabrudzi, dosłownie można to oczyścić palcami.
 

Vandien

nostromo
Dołączył
29 Kwiecień 2007
Posty
1 307
Punkty reakcji
0
"Razer":
Hyhy....wlasnie "wrocilem" ze stronki o tej myszcze, ktora polecil "Rainingman" i musze powiedziec, ze jestem pod wrazeniem :). 1600 dpi to wzgledem mojej mychy (600 dpi) jest wrecz kosmos. Wszystko OK tylko cena mnie zabila: 200 pln.!!!.



W pracy mam "kota" czyli trackballa. Mają jedną zaletę - nie wymagają miejsca do manipulacji i jedną wadę - trochę ciężej się nimi zaznacza kopiuj-wklej. Ale z drugiej strony jak raz spróbowałam przy normalnej pracy z tekstem, nie ma porównania. No i są szczelne, jeśli się zabrudzi, dosłownie można to oczyścić palcami.

:mruga: szczerze mowiac nigdy nie widzialem owego "kota" czyli trackballa :niepewny:....czy to jest takie cus ?:

 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Tak dokładnie trackbale są właśnie takie, kiedyś często stosowane w notebookach. Nie polecam, są strasznie nie precyzyjne, nie wygodne. :)

Wszystko OK tylko cena mnie zabila: 200 pln.!!!.
hehe to jest cena za wygraną bitwę w CS'a lub w jakieś inne FPP ;-)
 

Githany

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
264
Punkty reakcji
0
Tak dokładnie trackbale są właśnie takie, kiedyś często stosowane w notebookach. Nie polecam, są strasznie nie precyzyjne, nie wygodne. :)
hehe to jest cena za wygraną bitwę w CS'a lub w jakieś inne FPP ;-)
Pokłócę się z Tobą - kwestia wprawy. Osiągam nawet lepsze wyniki trackballem w "teście dla pilotów F-16" niż myszą. A co najważniejsze, nie męczy i nie napręża tak nadgarstka. Tyle że to nie do każdego zastosowania - owszem, programy CAD, rysowanie, edycja tekstów - gra absolutnie odpada, do gierek to ta mycha laserowa A4Techa - 2500 dpi i trzy strzały za jednym naciśnięciem :D

No i sorki, ten dzyndzyk co jest w laptopach ani się umywa do porządnego kota, który jest wielkości dłoni :D
 

michaloz

[...]
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1 399
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
ptb.
TU jest już ciekwsza. Jak bym wygrał milion to bym ją dopiero kupił.

Zastanawiam się nad kupnem tej, ale to się jeszcze pomyśli.
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
Ja zaproponowałbym swoją - Tutaj . Tylko kółko na tamtym zdjęciu jest czerwone, a w rzeczywistości świeci na różne kolory (w zależności jaką rozdzielczość ustawimy).
 

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
E tam gadacie :p, jak ktoś nie ma skilla to i na 2500dpi nie zakozaczy, ja mam 1200 i styka.
 
Do góry