Muzykoterapia - muzyka relaksacyjna

R

robert.sk

Guest
Czy ktoś z was słucha muzyki relaksacyjnej?
Moja przyjaciółka uczęszczała na zajęcia z muzykoterapii związanej z muzykę na relaks. Mówi, że bardzo fajnie to działa.
Słucha się nagrania z taką muzyka i organizm się relaksuje. Praktykuje ktoś z was?
 

oglos5

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
Ja tez kiedyś korzystałam z czegoś takiego jak nagrania relaksacyjne. Brałam udział w losowaniu na jakiejś stronie i dostałam program w wersji demo z takim nagraniem.
Słuchałam kilka razy i rzeczywiście pozytywnie wpływało na likwidowanie zmęczenia i dodatkowo odprężało.
Bardzo dobre kiedy w ciągu dnia jesteśmy zmęczeni :)

Teraz mam inne nagrania kupiłam je przed maturą bo bardzo dużo się uczyłam. Też świetnie się sprawdziły :)
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Czy ktoś z was słucha muzyki relaksacyjnej?
Moja przyjaciółka uczęszczała na zajęcia z muzykoterapii związanej z muzykę na relaks. Mówi, że bardzo fajnie to działa.
Słucha się nagrania z taką muzyka i organizm się relaksuje. Praktykuje ktoś z was?

Czasami mi się zdarza w czymś takim uczestniczyć. Najczęściej podczas masażu, ale też w ramach szkoleń :) Lubię :D
 

cyganka27

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2011
Posty
522
Punkty reakcji
12
Dobry wieczór...w nowym pięknym temacie :),którego sama nie zakładałam,ponieważ z tą muzyką wchodzę do mojego Bajkowego Ogrodu i słucham (Temat w Ogrodach,gdzie również wszystkich serdecznie zapraszam do słuchania).
Cieszę się,że ten temat znalazł się również w Muzyce Ogólnej...a że jest dużo takich utworów...mogę puszczać i słuchać nawet w kilku tematach.
Przyjemnego spędzania czasu i wypoczynku życzę wszystkim... :)

By piękniej żyć... Gdy wieczór nadchodzi... czyli zachód słońca

Ps.Jeżeli zdarzą się powtórki,to Przepraszam...ale wtedy będzie to oznaczać,że są moimi najbardziej ulubionymi...Dobranoc... :papa:
Aha,...i mam nadzieję ,że muzyka relaksacyjna a relaksująca...to jedno i to samo...hi,hi... :przewraca:
 
M

maja.ruda

Guest
Ja też korzystam z muzyki relaksacyjnej od ponad pół roku. Znalazłam ją kiedy uczyłam się do matury i poszukiwałam jakiegoś sposobu na stres i zmęczenie.
Koleżanka poleciła mi Ge relaxis ( link http://medytacja.zmianazycia.pl/) - to takie nagrania z muzyką relaksacyjną i muzyką do medytacji. Naprawdę bardzo fajna sprawa, pół godziny dziennie i jesteś jak nowo narodzony.

Świetnie odpręża i pozwala zebrać siły na drugą część dnia :)
 
R

robert.sk

Guest
Ja też korzystam z muzyki relaksacyjnej od ponad pół roku. Znalazłam ją kiedy uczyłam się do matury i poszukiwałam jakiegoś sposobu na stres i zmęczenie.
Koleżanka poleciła mi Ge relaxis ( link http://medytacja.zmianazycia.pl/) - to takie nagrania z muzyką relaksacyjną i muzyką do medytacji. Naprawdę bardzo fajna sprawa, pół godziny dziennie i jesteś jak nowo narodzony.

Świetnie odpręża i pozwala zebrać siły na drugą część dnia :)

A w czym lepsze są te nagrania co podajesz od tych z youtube wyżej?
 

raudex

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2012
Posty
176
Punkty reakcji
0
bardzo lubię taką muzę ale bardziej dźwięki natury a ulubiony to deszcz
 
M

maja.ruda

Guest
A w czym lepsze są te nagrania co podajesz od tych z youtube wyżej?

Wiesz co no są inne dodatkowe takie nagrania są wzbogacone w jakieś fale dźwiękowe, które wspomagają ich działanie.
Ja tez kiedyś słuchałam tych z youtube jednak tamte są lepsze:) ale nie mówię też że te nie działają bo fajna sprawa posłuchać.

W tych nagraniach, które kupiłam jeszcze taki plus że zrzuciłam sobie to na pend drive i słucham w pociągu nawet jak jeżdżę do pracy :)
 
Ś

Śwagier

Guest
Ja też korzystam z muzyki relaksacyjnej od ponad pół roku. Znalazłam ją kiedy uczyłam się do matury i poszukiwałam jakiegoś sposobu na stres i zmęczenie.
Koleżanka poleciła mi Ge relaxis ( link http://medytacja.zmianazycia.pl/) - to takie nagrania z muzyką relaksacyjną i muzyką do medytacji. Naprawdę bardzo fajna sprawa, pół godziny dziennie i jesteś jak nowo narodzony.

Świetnie odpręża i pozwala zebrać siły na drugą część dnia :)

Czytałem temat kilka dni temu i postanowiłem zamówić sobie te nagrania relaksacyjne. Sprawdziłem i rzeczywiście są naprawdę dobre :)
Słuchałem ich już kilka razy w ciągu dnia kiedy byłem zmęczony - uczucie niesamowite, nagły przypływ energii.

Fajna sprawa też słuchać przed snem - rano wstaje znacznie bardziej wyspany i to po 6 godzinach snu.
Jeszcze wspomną, że kiedyś miałem problemy z zasypianiem i praktycznie zawsze wstawałem nie wyspany a teraz to już nie problem :)
 
R

robert.sk

Guest
Też w końcu zdecydowałem się to kupić wczoraj popołudniu.
W porównaniu do innych nagrań relaksacyjnych to i tak wychodzi taniej w tym pakiecie :)

Rzeczywiście jeśli chodzi o problem ze zmęczeniem to super sprawa. Słuchałem tego już wczoraj jak wróciłem z pracy. Pół godziny i od razu lepiej się poczułem.
Miałem chęć robić cokolwiek a dotychczas wracałem i marnowałem czas do samej nocy przed tv bo zwyczajnie nie miałem siły i chęci na nic innego.
Polecam wszystkim zmęczonym :)

Dzisiaj będę testował przed snem :)
 

Owerlock

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
53
Miasto
Końskie
Muzykoterapia to świetna sprawa.
Jej działanie odkryłem jakiś rok temu, a nie dawno zakupiłem powyższe nagrania i okazały się niezwykle skuteczne.
Słucham ich bardzo często, w pracy, w powrocie do domu, przed snem i podczas odpoczynku. Spróbujcie posłuchać takie muzyki relaksacyjnej a nie pożałujecie.
 

oglos5

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
Ja ostatnio kupiłam coś takiego: http://gerelaxis.pl/
Jeśli chodzi o relaks to coś wspaniałego. Kładziesz się na łóżku włączasz któreś nagranie i na 30 minut odpływasz w inny świat.
Po tym czasie wstajesz jakbyś spał co najmniej kilka godzin :)
Super relaks ;)
 
R

robert.sk

Guest
Ja ostatnio kupiłam coś takiego: http://gerelaxis.pl/
Jeśli chodzi o relaks to coś wspaniałego. Kładziesz się na łóżku włączasz któreś nagranie i na 30 minut odpływasz w inny świat.
Po tym czasie wstajesz jakbyś spał co najmniej kilka godzin :)
Super relaks ;)

No jeśli chodzi o relaks, sposób na zmęczenie czy nawet sposób na sen to sprawdza się w 100% :)Polecam :)
 

chufo

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
moja dziewczyna czasami puszczała taką muzykę, kilka razy na początku pytałem jej jak może tego słuchać, ale kiedy pewnego dnia przyszedłem do niej i nie usłyszałem tego co zawsze, ku jej rozbawieniu sam poprosiłem o włączenie. Naprawde jeśli usiądzie się albo położy i wsłucha to się człowiek rozluźnia.
 

fiaga

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
179
Punkty reakcji
1
Nie chodzę na żadne zajęcia, ale mam sporo takiej muzyki. Kiedy jestem zmęczona lub zdenerwowana chętnie słucham. czasem wspieram się olejkami aromatycznymi: cytryna, bergamotka, kawą... Ostatnio włączam sobie taka dziwną muzykę znalezioną w książce o... matematycznych ciekawostkach (Poker z Pitagorasem M. du Sautoy). Nazywa się Longplayer. to utwór napisany na misy tybetańskie i gongi, ale w taki sposób, że żadna z sekwencji dźwiękowych nie powtórzy się przez 1000 lat. Jest na stronie longplayer.org i tez cudownie wycisza i relaksuje
 

marcjusz

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
41
ja ostatnio trafiłem na rewelacyjną 50 minutowa składankę na youtube, chillout music sie nazywało chyba
 

scandal

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2007
Posty
271
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Nie chodzę na żadne zajęcia, ale mam sporo takiej muzyki. Kiedy jestem zmęczona lub zdenerwowana chętnie słucham. czasem wspieram się olejkami aromatycznymi: cytryna, bergamotka, kawą... Ostatnio włączam sobie taka dziwną muzykę znalezioną w książce o... matematycznych ciekawostkach (Poker z Pitagorasem M. du Sautoy). Nazywa się Longplayer. to utwór napisany na misy tybetańskie i gongi, ale w taki sposób, że żadna z sekwencji dźwiękowych nie powtórzy się przez 1000 lat. Jest na stronie longplayer.org i tez cudownie wycisza i relaksuje
No, niezła...nie ma tu żadnej harmonicznej muzyki, prędzej kojarzy mi się z dodekafonią, ale uspokaja, odpręża. Bardzo fajna
 
Do góry