[Muzyczny] Quiz muzyczny

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
*********
Moja prośba: starajcie się jak najmniej używać wikipedii czy innych encyklopedii internetowych. ;) Prosiłbym też, aby zachować numerację pytań i czcionki przy pytaniach i odpowiedziach.

Zacznijmy od banału:
1) Drugie imię Elvisa Presleya?
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
yyy... Aaron, czy Aron, coś w ten deseń :D (Tak mi sie zdaje... Nie korzystałam z Wiki. "Sklepik z marzeniami ostatnio czytałam :p)

Pytanie techniczne? Userzy zadjaą pytania czy tylko odpowiadaja na twoje?
2)Pełne nazwisko Boba Marleya?
 

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
*********
Żeby nie było, że złą odpowiedź na dobrą przeinaczam, to swój post edytowałem albo tuż przed, albo tuż po odpowiedzi damroki, i jeszcze jej nie widziałem.

3) Skąd wzięła się ksywka "Nicko" dla aktualnego perkusisty zespołu Iron Maiden, Michaela Henry'ego McBraina?
 

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
że się tak ośmielę zacytować anglojęzyczną wikipedię:

'Nicko' was spawned when he was meeting a manager from CBS Records, with the keyboard player Billy Day. Billy introduced him as "My Italian drummer – His name’s 'Neeko'". Michael liked the moniker, so he decided to use it as a stage name, after adapting the spelling slightly.
 

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
*********
Jeśli dobrze zrozumiałem, to "spotkał jakiegoś kolesia, na którego mówili Neeko. Jemu się to spodobało i też postanowił się tak nazwać, tyle, że zmienił trochę pisownie" o to chodzi? W razie czego nie wińcie, mój angielski jest dosyć bardzo słaby. Ale jeśli o to chodzi, to jest to zła odpowiedź. Przynajmniej według moich źródeł.
 

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
Jego przydomek - "Nicko" (pierwotnie "Nicky") - pochodzi z dzieciństwa - rodzina zwracała się tak do przyszłego perkusisty od imienia jego ulubionego misia - Nicholasa. Jak się okazało, to dziecinne przezwisko przetrwało wiele lat i stało się jego nowym imieniem.

a to z polskiej wikipedi jak widać wersja nieco inna
 

hsz

Essylt długowłosa.
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
1 253
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Poznań
najpierw był zespół L.A.P.D., później dołączył do niego Jonathan Davis z Sexartu. Nic mi nie wiadomo o żadnej fuzji, której wynikiem miałoby być powstanie Kornu :p
 

hsz

Essylt długowłosa.
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
1 253
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Poznań
Co było inspiracją dla albumu "Fear Of A Blank Planet" zespołu Porcupine Tree?
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Hej, co się stało z tym działem? Brak chętnych na zadawanie pytań? A tak moim zdaniem, większość pytań tutaj jest po prostu za trudna. Wiadomo, że wszyscy szukają w Wikipedii, a jeśli czegoś tam nie ma to przecież nikt nie będzie szukać po całym Internecie.
 

ave

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
56
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
przed komputerem
Co było inspiracją dla albumu "Fear Of A Blank Planet" zespołu Porcupine Tree?
Płyta zespołu Public Enemy - "Fear of a Black Planet" jeśli o to chodzi, a jeśli o tematyke to ogólnie komercja.
 
Do góry