Możliwość zapłodnienia po odstawieniu tabletek

trophy250

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2008
Posty
83
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie, wraz z moja narzeczoną mamy po 25lat razem ze sobą jesteśmy 5lat i przez 4 lat moja narzeczona brała tabletki anty "naraya", w tamtym mieś odstawiła te tabletki. (brała tabletki bo jej okres sam z siebie zanikał i nie miała a przy braniu okres był regularny i prawidłowy). W ten weekend uprawialiśmy sex parę razy ale nie było końca w środku, wczoraj dostała jakieś plamienia, dziś bolały ją jajniki i dostała normalnego okresu, Czy jest prawdopodobieństwo, że mogła zajść? niby 3-4 dni przed okresem ale ciężko mi określić czy były to dni płodne czy też nie, ona tez nie wie. Proszę bardzo o odpowiedź. Pozdrawiam.
 

16042014

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2014
Posty
138
Punkty reakcji
14
Zalezy jak dlugie cykle, ale teoretycznie tuz przed okresem nie powinna miec dni plodnych.
 

martagru

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2017
Posty
12
Punkty reakcji
0
Prawda jest taka, ze po odstawieniu tabletek gospodarka hormonalna jest troche rozregulowana i musi sie "nauczyc na nowo funkcjonowac". Pewnosci niestety, ze Twoja partnerka nie zaszla nie mozecie miec. Polecam w ramach upewnienia udac sie do dobrego ginekologa:) a na przyszlosc stosowac inne metody antykoncepcji, skoro sie o to martwicie :) Ja stosuje tabletki antykoncepcyjne belara i znam ten bol kiedy cos poszlo nie tak i stresujesz sie, czy aby nie bedzie z tego konsekwencji, bo zdarzalo mi sie zapomniec o pigulce :D takze powodzenia!
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Zależenie od czasu brania tabletek, hormony nie szaleją aż tak bardzo, ale może to także zająć chwilę do odpowiedniego wyregulowania.
 

Fanita

Zbanowany
Dołączył
10 Październik 2016
Posty
63
Punkty reakcji
3
A ja tak z czystej ciekawosci .. czemu odstawila tabletki? Pojawily sie jakies skutki uboczne? Moze warto zmienic antykoncepcje na inna np wkladka levosert? Oczywiscie najpierw radzilabym testy z krwi i lekarza bo po odstawieniu tabletek cykle i hormony szaleja
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Teoretycznie nie powinna zajść, skoro zaraz po odstawieniu i tuż przed okresem. W praktyce - warto rozważyć antykoncepcję, jeżeli nie planujecie potomstwa już za chwilę. ;)
 

Ninka

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2017
Posty
13
Punkty reakcji
1
[SIZE=12pt]Taka możliwość zawsze istnieje, ale prawdopodobieństwo jest raczej małe. Tak jak napisała martagru: organizm po odstawieniu tabletek może być rozregulowany jeszcze przez jakiś czas. Także trzeba to wziąć pod uwagę.[/SIZE]
 

jane_309

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2018
Posty
5
Punkty reakcji
0
Raczje małe prawdopodobienstwo, ale mozna poczekac do dni planowanej miesiaczki i zrobic zwykly test strumieniowy czy paskowy i powinno wykazac ;)
 
Do góry