Mózg - problemy...

Light-r

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2008
Posty
63
Punkty reakcji
0
Nie mogłem gdzie indziej to zamieścić ale to to wstawie...

Niedawno wykryto u mnie padaczkę i przyjmuje lek antypadaczkowy.Napady są ale rzadziej i z mniejszą siła.Dziś miałem robioną tomografię komputerową i stwierdzono pomiędzy móżdżkiem a komorą odzielającą móżdżek od mózgu jakiś płyn i co to może być .Pani która robiła to badanie mówiła że to nie jest nic złośliwego...

Inna sprawa to to że mam słabą koncetrację nie wiem dlaczego...mam niższe oceny w szkole.

Pytam się was bo jestem ciekaw co to może być i nie znalazłem innego działu więc do tego to dałem.
Pozdrawiam Light-r :papa: :]
 

michalmike

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
471
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
z tamtąd
Jeśli chodzi o płyn musisz pogadać o tym z lekarzem bo się na tym nie znam.
Możliwe że jest to spowodowane wydzielaniem się jakiegoś hormonu w mózgu który może powodować
osłbienie koncentracji uwagii i przez to możesz osiągać słabsze efekty w nauce.
Może też być spowodowane mikrouszkodzenia w mózgu.

Ale najlepiej skonsultuj się jeszcze z jakimś specjalistą.
 

Light-r

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2008
Posty
63
Punkty reakcji
0
Ta tomografia komputerowa miała na celu sprawdzenie żródła mojej padaczki bo przyjmuje leki ale nie znamy źródła problemów.Może ten płyn będzie powodem ? Leczy mnie sppecjalista neurolog mam stałą opiekę.
 

Light-r

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2008
Posty
63
Punkty reakcji
0
Tomografia wykazała wodniaka w mózgu.
Leczenia mam teraz silniejsze i nowe leki.
EEG wykazało normalny zapis.
...........
I to tyle jak narazie widać to jest wodniak.Czy to groźne ?
 

Duda

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2005
Posty
653
Punkty reakcji
3
Słabszą koncentrację masz zawsze, bez różnicy, czy jesteś zmęczony czy wypoczęty? Moim zdaniem może to być w jakiś sposób powiązane z tymi lekami które bierzesz?
A jak było przed przyjmowaniem leków?
 

Light-r

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2008
Posty
63
Punkty reakcji
0
Ta koncentracja właściwie spadek koncetracji zaczął się około półtora roku temu w sanatorium kiedy miałem pierwszy poważny atak padaczkowy(pierwszy w życiu) potem dłuuuuuugi okres spokoju i teraz jakby przebudzenie

@btw.

Na ulotce napisane że leki mogą powodować zaburzenia układu pokarmowego i krwionośnego ;<
 

Duda

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2005
Posty
653
Punkty reakcji
3
Może to jakieś następstwa tej padaczki, ale do tej pory, powinno minąć. Jak chcesz się więcej dowiedzieć na te tematy to powinieneś pogadać z lekarzem u którego się leczysz.
 

Light-r

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2008
Posty
63
Punkty reakcji
0
ok dzięki mam jeszcze jedno pytanko.....

Czy jak dostanę dość silnego napadu(pani doktor nie zapewniłą że napady ustąpią w najjbliższym czasie) to mogę zapaść w śpiączkę.Tylko tak się pytam.
Btw. dzięki za odpowiedzi :papa:

P.S. Pytam się bo na Ściąga.pl piszę że po napadzie chory przechodzi w stan śpiączki i pytam się bo moi rodzice mówią że po napadzie śpię raczej z resztą i tak nic nie wiem bo wiadomo jestem nieprzytomny :D
 

michalmike

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
471
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
z tamtąd
Lekarzem nie jestem, ale wydaje mi się że może to być tylko utrata przytomności.

PS. Na ściąga.pl piszą czasem straszne głupoty.
 

KOSMITEK

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2008
Posty
46
Punkty reakcji
0
Miasto
z Las Vegas
Ale śmieszne, kogo to obchodzi co ty "myślisz"?
no super to moze zastanow sie przez chwile nad sensem istnienia tego forum
moze moj post nie wniosl za duzo do tego tematu ale nie musisz sie odrazu unosic
wez swojego malego i zrob z nim co trzeba a nie wyżywasz sie na wszystkich;/
 

JackW

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
82
Punkty reakcji
0
Jeśli chodzi o śpiączkę, to tak.. Jeśli choroba nie jest leczona, a ataki się nasilają, to wkońcu organizm nie ma siły na poprawne funkcjonowanie i ZASYPIASZ KOCHANIUTKI ... :) ale pocieszenie co ?? :p


POZDRAWIAM....
 

Duda

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2005
Posty
653
Punkty reakcji
3
W śpiączkę nie zapadniesz, to jest jak po typowej epilepsji, po napadzie zapadasz w głęboki sen, po kilku godzinach się obudzisz ;)
 
Do góry