Motywacja pracowników

NinaKowalska

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2017
Posty
26
Punkty reakcji
0
[SIZE=11pt]Mam mały biznes i od jakiegoś czasu zauważyłam, że moi pracownicy stracili zapał do pracy. Zastanawiam się nad jakimiś formami pozapłacowymi, które mogłyby podnieść ich na duchu, a zarazem zwiększyć efektywność. Czy ktoś z Was pozyskiwał karty Biznes Benefit do swojego biznesu i mógłby mi poradzić jak je załatwić, ile to kosztuje itd?​[/SIZE]
 

canza

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2017
Posty
8
Punkty reakcji
0
może najpierw zrób ankietę wśród pracowników, czego by chcieli. te karty są w wielu firmach, ale nie każdy chce chodzić na siłownię, więc nie wiadomo, czy faktycznie ich zmotywujesz, a kasę wydasz.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Zapał do pracy wspomaga i utrzymuje przy życiu tylko i wyłącznie szmalcuś. Im szmalcusiu więcej tym częściej pracownik boi się że stołek straci i szmalcusiu nie będzie. Zgadnij jak pracują budowlańcy przy remoncie za 15zł/h a jak pracują za 25zł/h. Mam stałych współpracowników którym od xxx czasu daję stawki 35-40zł/h na rękę. A wiesz czemu? Bo jak wezmą dach do pokrycia to dwóch ogarnie to w jeden dzień a lewusy za 10-12zł z Ukrainy modlą się cały tydzień nad tą samą robotą. Oszczędzanie na prawdziwych specjalistach to tylko umowne oszczędzanie. Wolę mieć dwóch ludzi za 40zł/h niż siedmiu za 11zł. Taniej, szybciej, lepiej. Aktualnie tego typu "topienie" własnych firm trwa w cateringach. Ukrainiec Ukraińcem ściany podpiera. Sze za drzwi - Ukrainiec na stołek + kaweczka + kip + gadku szmatku. Wydajność ogarniętego polaka za 25zł/h do łapy w kuchni to wydajność minimum trzech i pół Ukraińca. Trzy i pół Ukraińca to przykładowe 3 x 11zł czyli 39.50zł a nie 25zł, prawda??? A robota i tak nie skończona... ale jest tanio i dla de.bi.la garbodawcy tylko to się liczy. Pracownik musi wiedzieć za co pracuje. Bony? Karty? Prezenciki? Ludzie. Kasa, kasa, kasa i raz jeszcze kasa.
 

Henry0077

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
250
Punkty reakcji
1
Jaka płaca taka praca jednym słowem. Jestem za jakością pracy i wyższą składką. Motywacja tylko finansowa :)
 

kartod

Zbanowany
Dołączył
19 Kwiecień 2018
Posty
24
Punkty reakcji
0
Rozwiązaniem, które bardzo wpłynęło na wzrost motywacji u mnie w firmie był system TETA AIR. Działanie tego systemu automatyzuje najbardziej czasochłonne zajęcia, co daje pracownikom czasu na wykonanie swojej pracy bez stresu czy presji czasu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tomekwck

Zbanowany
Dołączył
7 Październik 2020
Posty
7
Punkty reakcji
0
Pracowników motywować mozna na wiele sposobów

organizować wyjazdy integracyjne
oferując premie za dobre wyniki w pracy
jak również oferując róznego rodzaju prezenty
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WujekAlfa

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2017
Posty
176
Punkty reakcji
16
Przede wszystkim to hajs. Dobra podstawka + jeśli są możliwości to premia za wyniki i od razu pracownicy są bardziej zmotywowani.
Druga rzecz (wg mnie równie istotna), dobry szef. Jak szef nie ma systemu motywacji przez opierdziel, a można z nim po ludzku pogadać, pośmiać się itp to już jest w ogóle git ;)
 
Do góry