Motywacja do ćwiczenia

malwarossa

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2017
Posty
11
Punkty reakcji
0
Cześć. Jak znajdujecie motywację do ćwiczeń? Zaczęłam chodzić na siłownię (głównie wykorzystuję orbitrek dla spalania kalorii) i boję się że jestem już zmęczona. Nie wiem chyba bardziej pod psychicznym względem :( Staram się umilić sobie ćwiczenia i niewiele to daje. Zaczęło się omijanie zaplanowanych wyjść. Czy są jakieś metody i triki sprawdzone przez was?
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Nie ma - musisz wiedzieć czego chcesz i starać się polubić ćwiczenia, nic co jest dobre i pożądane nie jest również lekkie, inaczej każdy by to mial.
 

Ania_ABCfitness

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
Witaj! Bardzo dobrze, że starasz się sprawić, aby ćwiczenia były przyjemnością. Ruch przede wszystkim powinien wpływać pozytywnie na samopoczucie. Czasem warto poświęcić intensywność i skuteczność dla regularności. Systematyczność ćwiczeń sprawia, że zmęczenie odczuwamy rzadziej. Jeśli możesz, rozmawiaj o swoim treningu z przyjaciółkami, a najlepiej znajdź towarzystwo do wspólnych wypraw na siłownię. Jeśli potrzebujesz kilku porad w tym zakresie, to zapraszam do przeczytania artykułu na naszym blogu.
 

malwarossa

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2017
Posty
11
Punkty reakcji
0
Bardzo dziękuję, ale to jest błędne koło :/ Najpierw przestaję ćwiczyć i mam do siebie pretensje, a potem ćwiczę znowu ale teraz mam pretensje że ćwiczę za mało… Może rozwiązaniem byłoby postawienie jakiegoś niedrogiego orbitreka w domu, gdzie miałabym więcej swobody i mogłabym jeździć w każdym czasie.
 

owieczka

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2017
Posty
18
Punkty reakcji
0
Ja wiedziałam, że bez ciężkiej pracy nic nie osiągnę. Stawałam przed lustrem, przyglądałam się sobie i mimo, że się mi nie chciało i nie miałam ochoty na ćwiczenia - przebierałam się i działałam, żeby w końcu zobaczyć w lustrze lepszą siebie. ;)
 

Ania_ABCfitness

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
Przeanalizuj jeszcze raz plan treningowy, który wybrałaś. Może ćwiczenia, które się w nim znajdują, nie dają Ci satysfakcji? Pamiętaj, że wszystko wymaga cierpliwości. Ćwiczenia powinny stać się dla Ciebie taką samą przyjemnością, jak każda inna. Pomyśl o długofalowych efektach, ale także o efektach pojawiających się chwilę po treningu. Zapewne czujesz się po nim lepiej. Przywołaj to wspomnienie i nie daj się negatywnym emocjom :) Jeśli faktycznie myślisz, że kupno domowego orbitreka mogłoby Ci pomóc, zapraszam do zapoznania się na stronie ABCfitness z opisem np. Sapphire SG-911E Eagle. Być może jego nowoczesny wygląd i możliwość obserwowania pulsu na wyświetlaczu komputera pozytywnie wpłynie na chęć do ćwiczeń :) Możesz też przymocować do specjalnych uchwytów tablet i oglądać serial, żeby urozmaicić sobie trening.
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
True, aby chłopy się oglądały a koleżanki w majty szczały i zmieniały orientację :) Na dłuższą metę jednak najlepszą motywacją jest robienie tego dla samego siebie :)
 

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
U mnie motywacją są górskie wyprawy - chce mieć na nich dobrą kondycję, dlatego planuję zacząć biegać i częściej chodzić na siłownię.
 

mimikra

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2016
Posty
102
Punkty reakcji
3
Ciężko czasami się zmotywować, ja to miałam tak że mimo iż chciałam ćwiczyć to po prostu nie miała siły ciągle czułam się zmęczona i było mi ciężko naet kilka brzuszków zrobić, koleżanka mi poleciła pić citrosept slim, poprawiło mi się po nim trawienie, poczułam się lżej i też jakoś więcej energii we mne wstąpiło :) a potem już jakoś z tymi ćwiczeniami poszło
 

Fanita

Zbanowany
Dołączył
10 Październik 2016
Posty
63
Punkty reakcji
3
Mnie zdecydowanie zmotywowalo to ze po ciazy nie weszlam w swoje ciuchy oraz waga pokazala 9 z przodu !! Szok i niedowierzanie ! Poszukalam pomocy w internecie i tak trafilam na informacje o Centrum Zdrowia Panaceum w Warszawie. Zapisalam sie na treningi EMS i oczywiscie do dietetyka ktory porobil mi badania i na podstawie wynikow dopasowal odpowiednia diete. Zostalo mi 4 kilo do zrzucenia, efekty są rewelacyjne i jestem bardzo zadowolona
 

zuza009

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2020
Posty
11
Punkty reakcji
0
Ciężko czasami się zmotywować, ja to miałam tak że mimo iż chciałam ćwiczyć to po prostu nie miała siły ciągle czułam się zmęczona i było mi ciężko naet kilka brzuszków zrobić, koleżanka mi poleciła pić citrosept slim, poprawiło mi się po nim trawienie, poczułam się lżej i też jakoś więcej energii we mne wstąpiło :) a potem już jakoś z tymi ćwiczeniami poszło
ja nie mogę się zmotywować do ćwiczeń ale staram się trzymać dietę
 
Do góry