Motor czy auto?

kimono777

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Hej,
stoję przed ważnym wyborem :)

mogę albo kupić żonie małe autko miejski, aby mogła samodzielnie jeździć do pracy.

Jako alternatywę mam oddać swoje auto na jej użytek a samemu sprawić sobie motor:)

PS ewentualna rezygnacja dotyczy Forda Focus mkII

Pozdr.
Kimono777
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
A bierzesz pod uwagę że moto w zimie to raczej ciężko? chyba ze cross. Ale i tak nie radzę.

Motocyklem będziesz szybciej w pracy i w domu. Ale też jak nie masz oleju to najszybciej będziesz na cmentarzu.

Więc jak sobie wyobrażasz jazdę w zimie?

A tak dodam... MOTOR to jest silnik.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Jeżeli nie masz auta to radzę najpierw kupić auto. Motocykl jest mniej uniwersalny. W zimie nie pojeździsz.
 

sepultura

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
0
Motocykl kupuje się raczej przez zainteresowanie czy miłość do jednośladów, niestety nie jest to praktyczne rozwiązanie. Nie chodzi jedynie o brak możliwości jazdy w zimowych warunkach, ale też o to, ile motocykle palą. Także na początek jednak wybrałabym samochód, potem dopiero pomyślałabym o motocyklu.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Teraz wybrałbym motorynkę, gdyby nie było konieczne prawo jazdy. Czytam, czytam i nie mogę znaleźć odpowiedzi na bardzo proste pytanie: czy dorosły człowiek może nadal jeździć dwukołowcem, mając prawo jazdy na samochody, czy też musi uzyskać specjalne prawo jazy na zwykły rower z doczepionym silniczkiem 50 ccm?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Jeżeli pojemność nie przekracza 50 ccm to nie potrzebujesz prawa jazdy.
 
C

Czart

Guest
sam sprawiłbym sobie coś takiego


akrapovi-yamaha-mt-01-st_3077.jpg


tylko "gdyby nie było konieczne prawo jazdy"

wystarczyłby kurs jazdy motocyklem dla osób, które posiadają kat. B
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Czart napisał:
tylko "gdyby nie było konieczne prawo jazdy"

wystarczyłby kurs jazdy motocyklem dla osób, które posiadają kat. B
Przecież napisałem, że można. Masz wszystko w kodeksie drogowym opisane:

Art. 6. 1. Prawo jazdy stwierdza posiadanie uprawnienia do kierowania:
  • kategorii AM:
motorowerem,
czterokołowcem lekkim;
  • kategorii B:
pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu i motocykla,
zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy lekkiej,
zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4 250 kg, z zastrzeżeniem ust. 2,
pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;

USTAWA o kierujących pojazdami1), 2) z dnia 5 stycznia 2011 r. Art. 6. 1.


Ta sama ustawa:

46) motorower - pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemnoci skokowej nieprzekraczajšcej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkoć jazdy do 45 km/h;";
 
C

Czart

Guest
to na zdjęciu ma 1700 cm3

50 cm3 można jeździć na dowód osobisty (o ile się nic nie pozmieniało)

pisząc to:

"wystarczyłby kurs jazdy motocyklem dla osób, które posiadają kat. B"
chciałem podkreślić absurdalność przepisów
 

Moscow

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2018
Posty
11
Punkty reakcji
0
Jak narazie jeszcze nie udało mi się wyrosnąć z jednośladów, więc motocykl :D
 

bluemen

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2018
Posty
9
Punkty reakcji
0
Moscow napisał:
Jak narazie jeszcze nie udało mi się wyrosnąć z jednośladów, więc motocykl :D
Uu widzę, że jesteś fanem jednośladów :D Piona. Jaką masz maszynę? Gdzie najczęściej jeździsz? :p
 

Moscow

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2018
Posty
11
Punkty reakcji
0
bluemen napisał:
Uu widzę, że jesteś fanem jednośladów Piona. Jaką masz maszynę? Gdzie najczęściej jeździsz? :p
mam ktm'a sx 250 i uwielbiam jeździć po nierównym terenie wraz z chłopakami :D ale czasami przydałoby się coś na asfalt jeszcze innego. A ty co masz ?
 

bluemen

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2018
Posty
9
Punkty reakcji
0
Moscow napisał:
mam ktm'a sx 250 i uwielbiam jeździć po nierównym terenie wraz z chłopakami ale czasami przydałoby się coś na asfalt jeszcze innego. A ty co masz ?
WIesz co nie posiadam żadnej, wstyd się przyznać ale jestem świeżakiem i jeszcze nie było odpowiednich funduszy żeby kupić cacko :D
 

Karpatie

Zbanowany
Dołączył
28 Maj 2021
Posty
57
Punkty reakcji
1
Moim zdaniem nie da się tutaj napisać czy lepszy jest moto czy auto. Auto na pewno warto jest posiadac. Na zimowe miesiące czy po prostu w sytuacji w której pada deszcz (jazda motocyklem nie sprawia wtedy w sumie zadnej przyjemności).

Jednak motocykl to zupełnie inna liga.

Jak najbardziej można jeździć z pasażerem, trzeba się po prostu wcześniej do tego przygotować.
 

SimbaMustafa

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2015
Posty
25
Punkty reakcji
0
Ja myślę, że trzeba warto mieć prawo jazdy na samochód jak i zarówno na motor. Przy tym drugim trzeba też pamiętać o odpowiedniej odzieży jak np tutaj
 
Do góry