Monotonne życie: jak sobie radzić

mysterious47

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2008
Posty
77
Punkty reakcji
0
Witam,
Mam 24 lata, pracuję. Od pewnego czasu mam odczucie że moje życie stało się monotonne, nudne i przewidywalne. Każdy tydzień taki sam: praca-dom. W pracy dzieje się ciągle to samo, te same osoby, te same obowiązki. W domu nuda, szczególnie teraz zimą jak się wraca o 16-17 i jest ciemno i zimno. Mam mało znajomych, czasem się z nimi spotykam. W weekendy jestem u dziewczyny.
Mam także wrażenie że mój czas biegnie coraz szybciej. Dni są coraz krótsze, życie płynie coraz szybciej. W związku staram się wprowadzać co jakiś czas coś nowego. Zabrałem dziewczynę na zabawę taneczną, byliśmy u znajomych itp. Mam silną potrzebę zmiany czegoś...Chiałbym coś nowego...nie wiem, jakiś nowych bodźców. Czy wy też macie takie odczucia. Czasem nawet mam doła przez takie myśli. Co zmienić? Mieszkam na wsi, ciężko tu rozwinąć skrzydła. Do miasta muszę dojeżdżać, a tu po prostu: nuda. Pozdrawiam
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Każdy ma takie, odkąd zaczyna się zazwyczaj chodzić do pracy. Ja niestety patrząc na twoje słowa widzę w nich siebie. Identycznie to samo - niestety. Ciągle wracam z pracy, lekko podmęczony, ogarniam co muszę, potem spać (zależy od zmiany). Pracuję od poniedziałku do piątku, więc mam pełny etat, ale i tak zostaje mi pełno czasu dla siebie, z którego w pełni korzystam. Niestety tak od pewnego czasu czuje się przygnieciony obowiązkami z pracy oraz w domu. Czasu posiadam kupę, spotkania ze znajomymi, czas spędzony z rodzicami nie jest żaden w sposób mi ograniczany, widzimy się mega często, chociaż mieszkamy osobno i często pracujemy. Skoro chcesz coś zmienić, spróbuj zrobić tak jak ja. Na początek polecam zmienić zainteresowania o 360 stopni, zacząć interesować się rzeczami, którymi nigdy się nie interesowałeś. Czytać książki, zbierać kapsle itp. Przełamiesz rutynę, znudzi Ci się to, co nigdy nie sprawiało Ci problemu, a znów satysfakcję Ci da powrót do rzeczy których lubisz. No ale nie oszukujmy się, pewnych rzeczy przeskoczyć się nie da. Mi też w pracy nie chcę siedzieć się te 8 godzin, ale muszę i wmawiam sobie, że jeszcze tyle i tyle godzin do końca i jakoś leci. Bynajmniej moja praca nie należy do bezstresowych, to jednak dobrze czas mi leci, a przede wszystkim mam z tego kupę frajdy.
 

Janusz2

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2017
Posty
6
Punkty reakcji
1
Ktoś kiedyś powiedział, że rutyna w pewnym sensie zabija człowieka od środka. I może w tym jest trochę prawdy...

Cóż, sporo ludzi tak ma - może wybierz się raz na jakiś czas z dziewczyną dla urozmaicenia do kina, czy gdzieś?
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
to normalne, ja też mam niekiedy wrażenie że moje życie jest nudne ale na dłuższą metę cieszę się z tego co mam.
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Bardzo dużo ludzi uważa że ich życie jest monotonne, ale na pewno nie ma takiej tragedii. Zaproponuj jakieś wyjście ze znajomymi, do kina lub na jakieś piwo, zacznij aktywność fizyczną, zapisz się na naukę języka jest tyle opcji, trzeba tylko chcieć
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Dokładnie, wystarczy tylko chcieć. Twoje życie jest monotonne? Zmień je. Wyjedź na drugi koniec świata, np. do USA, Australii, pojedź do Chin i zmień swoje życie o 360 stopni? Kto ci broni? Pieniądze ci ograniczają? Tak mnie też, dlatego pomyśl jak je zarobić i spełniać swoje życie.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Wydaje mi się że musisz zacząć od pracy. Nie mówię, że ją zmienić z dnia na dzień. Ale jeśli dotychczasowa Cię nie interesuje, ani nie daje satysfakcji, to zawsze będzie Ci brakowało czasu na inne, poza-etatowe przyjemności. No chyba że ktoś pracuje trzy godziny dziennie, ale do tego trzeba mieć mega znajomości albo równie duży fart. W wieku 24 lat można się jeszcze spokojnie przebranżowić, zacząć nowe studia, pójść na szkolenia etc.
Tak naprawdę multum ludzi żyje w cichej desperacji i pozwala się stłamsić właśnie takiemu sposobowi na życie. Sam napotkałem się na niejednego już sfrustrowanego człowieka, z którego żal do świata dosłownie się wylewał. Bardzo wielu dąży tylko aby skończyć studia, zaklepać robotę, mieszkanie - nie zastanawiają się nad jakąś myślą przewodnią swojego życia. A potem pretensje, że życie przed 30 staje się szare, nudne. To truzim, ale powstrzymuje nas tylko strach, który wyolbrzymia potencjalne problemy przy nowych pomysłach i myśleniu ponad schematy.
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
jednym monotonia przeszkadza, innym nie. Moje życie z punktu widzenia innych ludzi może wydawać się nudne ale dla mnie jest szczęśliwe, bezpieczne i stabilne.
 

sabine

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2017
Posty
7
Punkty reakcji
0
Rzeczywiście zjawisko dość powszechne. U każdego kto pracuje na etat tak to mniej wiecej wygląda. Trzeba sie przyzwyczaic bo to tak do emerytury ;)
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
mysterious47 napisał:
Czasem nawet mam doła przez takie myśli. Co zmienić? Mieszkam na wsi, ciężko tu rozwinąć skrzydła. Do miasta muszę dojeżdżać, a tu po prostu: nuda. Pozdrawiam
Może czas przestać się trzymać maminej spódnicy i zamieszkać w mieście ? :p (bo rozumiem, że mieszkasz we wsi rodzinnej)

Chyba nie liczysz na to, że coś się samo zmieni/zrobi? :)
Zawsze zastanawiali mnie ludzi, którzy narzekają na nudę, ale nic nie robią żeby to zmienić.
Jeszcze jeszcze tyle rzeczy, których można się nauczyć. Jazda na rolkach, szlifowanie gotowania i tworzenie własnych przepisów, czytanie książek i poszerzanie własnej świadomości itd. Jedyne co Cię ogranicza to Ty sam. :)
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Staraj się przynajmniej robić, to co lubisz i robić to jak najcześciej. Każdy ma swoją niszę. Powoli stawaj się lepszym człowiekiem.
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
każde życie kiedyś staje się monotonne ale zawsze można szukać jakiejś odskoczni i znajdywać różne zajęcia.
 

parapluie

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2017
Posty
5
Punkty reakcji
0
Jak mnie dopada jakaś monotonia to staram się zaplanować jakąś podróż. Nie musi być to wyjazd na koniec świata, nawet wyskoczenie do miasta niedaleko naszego miejsca zamieszkania, w którym się jednak nigdy nie było, już może spowodować, że jakoś wyrwiemy się z monotonii. Prawda jest taka, że jak się chce to podróżowanie może być bardzo tanie, a nasze doświadczenia są bezcenne. Jeżeli w weekendy spotykasz się z dziewczyną to zaproponuj jej wspólny wyjazd, na pewno się ucieszy i wprowadzi to trochę urozmaicenia w wasze spędzanie czasu. Polecam :)
 

plu_zu

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2017
Posty
30
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Miasto
Radom
Ja też tak mam. I jak wspomniał Caleb zastanawiam się nad zaczęciem od pracy. Tyle, że myślę nad przejściem na własną działalność. Wiem, że to ryzykowne ale na pewno wywróciłoby to moje życie do góry nogami i mógłbym dużo zyskać. Tylko jednak wizja bankructwa ciągle trzyma to w sferze marzeń.
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
każdego wżyciu dopada monotonia, ważne aby się w niej nie zatracić i żeby to życie nie przeleciało jak przez palce.
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
Każdego to dopada, wiadomo, życie na co dzień jest mało ekscytujące, truizmem jest stwierdzenie że trzeba cieszyć się drobnostkami, ale to prawda. Dobrze jest miec pasje i otwarty umysł, sporo czytać, chodzić na wystawy, do kina i teatru, sztuka pomaga w oderwaniu od codzienności. Fajnie też samemu coś tworzyć, czy to dziergac na drutach czy sadzć w ogrodzie, bycie twórczym również pomaga znaleźć w tym wszystkim sens.
 
Do góry