monitoring niani

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Przez przypadek znalazlam na you tubie filmik z prezentujacy kamerke ukruta w budziku i po przeczytaniu jednego z komentarzy nausnal mi sie pomysl zeby wykorzystac cos takiego do podgladania jak opiekunka do dziecka radzi sobie z malym.
Konkretnie chodzi mi o coś takiego:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2z0rENvCNPQ

Jakie jest wasze zdanie na ten temat dziewczyny?
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Jeżeli Twoje dziecko nie zmieniło się jakoś bardzo od kąd zostaje z nianią, to wydaje mi się, że nie ma obaw..
Generalnie wydaje mi się, że każdy ma jakieś prawa i nie powinien być kamerowany bez jego zgody i wiedzy. Wiem, że tu chodzi o dobro dziecka, ale boisz się o nie? Ma jakieś ataki? Boi się czegoś? Raczej tą są takie głowne objawy tego, że jest krzywdzone..
 
0

03092010

Guest
Pomyslowe urzadzenie. Jesli zaistnieje potrzeba zatrudnienia opiekunki, na pewno nie pozostanie ona bez odpowiedniego nadzoru.
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
calme napisał:
Wiem, że tu chodzi o dobro dziecka, ale boisz się o nie? Ma jakieś ataki? Boi się czegoś? Raczej tą są takie głowne objawy tego, że jest krzywdzone..
To pierwsza niania z którą mam zostawić małą i dlatego jestem pełna obaw. Miałam na studiach koleżanki, które dorabiały sobie jako opiekunki i jak słyszałam jak sobie opowiadały co wyprawiają "w pracy" to aż się włos jeżył na głowie. Napiszę tylko o kilku rzeczach jakich się wtedy dowiedziałam; np regularne grzebanie w rzeczach pracodawców i nie zwracanie uwagi na potrzeby dziecka (bachora jak mówiła jedna). A przy rodzicach zachowanie nienaganne, żadnych podstaw aby je źle oceniać. Jak bym miała taką kamerkę to bym się przynajmniej nie zamartwiała, czy dobrze wybrałam...
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Jak ja bym wiedziała że są takie sprzęty dwa lata temu to bym uniknęła wielu przykrych sytuacji. Jako doświadczona matka sugeruję żebyś dała sobie spokój z etycznymi kwestiami i kupiła jeśli masz przez to być spokojniejsza. Gdzie można coś takiego dostać?
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Dzięki za rady dziewczyny, będę się chyba decydowała ;) Kamerkę można kupić np. na allegro albo w specjalistycznych sklepach.
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Też bym się zdecydowała , lepiej nie mieć wątpliwości i się pozytywnie rozczarować , niż żyć w nieświadomości.
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
madzia_a napisał:
Kamerkę można kupić np. na allegro albo w specjalistycznych sklepach.
Na allegro nie radzę, coraz więcej chińskich podróbek elektroniki sprzedają, po wyglądzie się nie kapniesz a popsuje ci się po kilku tygodniach. Jak już to lepiej w jakimś spy shopie kupić, albo w dziecięcym.
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
sewanna napisał:
Radzę przed zastosowaniem takiego monitoringu zastanowić się nad poinformowaniem niani o jego istnieniu-inaczej możemy mieć problemy -jest to niezgodne z prawem.
http://kobieta.onet.pl/dziecko/czy-domowy-monitoring-jest-zgodny-z-prawem/ytxl9
Prawo nie jest jednoznaczne w tej kwestii, nawet jeśli nagrywa się bez poinformowania takiej niani to zawsze można powiedzieć że nagrywasz swoje dziecko (co jest w 100 legalne) a opiekunka nagrała się przy okazji ;)
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
ilkas napisał:
Prawo nie jest jednoznaczne w tej kwestii,
Jest jednoznaczne-pracownik,czyli zatrudniona przez nas niania musi o monitoringu wiedzieć(wymówka o nagrywaniu dziecka raczej tu nie przejdzie)Można łatwo wyobrazić sobie sytuację w której nasza niania nie spisze się dobrze,zwolnimy ją pokazując film(jak było w znanym programie w tvn)-bardzo prawdopodobne ,że choćby z zemsty posądzi nas o naruszenie dóbr osobistych.
Niestety nie wolno nikogo nagrywać,fotografować bez jego zgody,nie dotyczy to tylko monitoringu w miejscach publicznych-jednak zawsze jest w nich informacja,tabliczka informująca o monitoringu.
 
0

03092010

Guest
sewanna napisał:
Radzę przed zastosowaniem takiego monitoringu zastanowić się nad poinformowaniem niani o jego istnieniu-inaczej możemy mieć problemy -jest to niezgodne z prawem.
Latwiej byloby mi byc przykladna, gdybym miala 15 letnie dziecko.
 
Do góry