Monitor 24/25 lub 27" cali

AdrianV2

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
22
Punkty reakcji
0
Witam, planuje nie bawem kupić nowy monitor do komputera , problem polega na tym że nie wiem na jaką wielkość się zdecydować , Jedni mówią że 27 cali w Full HD to porażka i nie warto brać takiego monitora , inni że 24 calowe są najlepsze i bądź tu mądry... . Ja ostatnio patrzyłem na monitory 25 calowe ale powiem szczerzę że są one jakieś takie dziwne , po pierwsze są bardzo szerokie a przy tym mało wysokie i to dość dziwnie przynajmneij dla mnie wygląda (przykład :http://allegro.pl/monitor-led-25-lg-25um65-p-21-9-ah-ips-hdmi-24h-i4280115536.html ) ponadto nawet jakbym się zdeceydował na taki monitor to problemem jest jeszcze taki że tych 25calowych nie można znaleźć w rozdzielczości Full Hd czyli 1920x1080 , wszędzie tylko 2560×1080 i to jest natywną rozdzielczością , a jak wiadomo obraz jest najlepszy gdy monitor jest ustawiony w natywnej rodzielczości, a ja pulpit mam w Full HD i gram też w Full HD , więc siędząc ciągle przy nie natywnej rodzielczości pewnie będę miał słabszej jakości obraz ( mniej ostry ) . Jak to jest ?? A co do 24 calowego to nie mam jeszcze jakiegoś typu upatrzonego , byłbym wdzięczny za jakieś rady smile.png . Na monitor jestem w stanie przeznaczyć 1000zł o ile nie ma większej róznicy pomiędzy takim powiedzmy za 1000zł a za 1300zł , jeśli jest wart jakiś dorzucenia 300zł to jestem w stanie dorzucić i dać 1300 zł za monitor. Zapomniałem dodać że skłaniał bym się ku matrycy IPS gdyż komputer służy mi głównie do gier tongue.png , ponadto nie pogardził bym jakby monitor miał technologie Eye-Care Flicker-free a więc brak migotania obrazu,, ale nie wiem czy w tej cenie są już moitory z tą technologią smile.png . Pozdrawiam
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Może spodoba Ci się ten model?
http://najtaniej.co/produkt/monitory-lcd/dell-u2412m.html
- ma przekątną 24 cale i w sumie nie jest tak drogi jak na parametry jakie oferuje. Możesz się przejść i zobaczyć sobie ceny w sklepach stacjonarnych niemniej sądzę, że w internetowych będzie taniej (sama zamawiam sprzęt o wiele częściej właśnie przez sieć).
 
Do góry