Moja produkcja (set) [HOUSE]

T

thediscoboy

Guest
Witam ;)
otoz zaczela troche mnie bawic ta zabawa.. jak narazie all powstaje ( 1 set ..11 minutowy :pP ) na programie komputerowym .. i na tym musze wszysktiego sie uczyc.
Robilem go hm ... nie dlugo nie bede na ten temat sie rozwodzic, ale jedno czy dwa przesjcia w tym co zrobilem NAPRAWDE mi sie podobaja
Chcialbym zebyscie wy ocenili owoc mojej pracy

Mam nadzieje ze nie bedzie zbytnio negatywnie, w mej opini wejscie do drugiej piosenki 'dosc zalosne' ( NAPRAWDE ZALOSNE, prosze zwrocic uwage w sumie nie wiem dlaczego tego nie poprawilem ale chyba zbyt mi sie spieszylo :pP .. ale , w miare uplywu piosenki coraz lepiej:)
oto link do pliku ..

http://rapidshare.com/files/43315025/thediscoboy.mp3.html


ps. nie spodziewam sie zbyt dobych opini, bo nie ma tu ani podkreconego basu czy sampli ...
poprostu " jakoś tam " posklejałem kilka utworów
Chce wiedziec tylko , czy jak ktos robi takie cos za 1razem to mozna rokowac, ze wyuczy sie robic to lepiej ..?:)
bo niektorzy naprawde nie maja talentu ..

Pozdrawiam
Proszę o przestrzeganie regulaminu działu. Tym razem poprawiłem temat dodając rodzaj twórczości (set) oraz gatunek muzyczny [house].
Yoggi
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Witam ;)
Mam nadzieje ze nie bedzie zbytnio negatywnie, w mej opini wejscie do drugiej piosenki 'dosc zalosne' ( NAPRAWDE ZALOSNE, prosze zwrocic uwage
chyba właśnie o to zwrócenie uwagi Ci chodziło bo to chyba najlepsza (ew. druga, za ostatnią) przejściówka z tego seta. I ty dobrze o tym wiesz :>

Coś mi się wydaje że przy drugim (chyba) przejściu chciałeś zrobić przejściówkę jaka jest często przy radiowych reklamach audycji (albo samych rozgłośni, jak np. reklama eski, fuuuj). Jednak to jest wbrew pozorom bardzo trudne więc nie dziwi się że Ci nie wyszło skoro jesteś początkujący.

Co do trzeciej to aż żal. Wygląda to na zwykłe "od niechcenia" przesunięcie crossfadera bez używania słuchawek ani nawet oscyloskopu (chociaż to już pewnie oscyloskopem się nie nazywa). Nawet prędkości BPM są różne, choć mogę się mylić ze względu na jazgot tych dźwięków. Ale największą wadą są tutaj nakładające się wokale, a także inne dźwięki o tej samej częstotliwości

Czwarta co prawda wybija się jakością przy poprzednich dwóch jednak jako samodzielny byt specjalnego zachwytu nie wzbudza. Ot poprostu przeciętne przejście

ps. nie spodziewam sie zbyt dobych opini, bo nie ma tu ani podkreconego basu czy sampli ...
poprostu " jakoś tam " posklejałem kilka utworów
Chce wiedziec tylko , czy jak ktos robi takie cos za 1razem to mozna rokowac, ze wyuczy sie robic to lepiej ..?:)
bo niektorzy naprawde nie maja talentu ..
Robienia dobrych przejść można się nauczyć, jednak przejścia są najważniejszą umiejętnością dj'a- są one podstawą. W prawdziwej dj'ce chodzi o coś więcej

ps. nie spodziewam sie zbyt dobych opini, bo nie ma tu ani podkreconego basu czy sampli ...
A od kiedy to sample o podkręcone basy są postawą dobrej opini? (no chyba że u dresów z tuningowanymi muzycznie golfami :p tam basy są zawsze mile widziane) dziwne podejście

Pozdrawiam :D

---------------
całość oceny jest całkowicie moją subiektywną (bo obiektywna ocena nie istnieje) krytyką. Starałem się być miły co łatwe dla mnie nie jest :p
 
T

thediscoboy

Guest
chyba właśnie o to zwrócenie uwagi Ci chodziło bo to chyba najlepsza (ew. druga, za ostatnią) przejściówka z tego seta. I ty dobrze o tym wiesz :>

Coś mi się wydaje że przy drugim (chyba) przejściu chciałeś zrobić przejściówkę jaka jest często przy radiowych reklamach audycji (albo samych rozgłośni, jak np. reklama eski, fuuuj). Jednak to jest wbrew pozorom bardzo trudne więc nie dziwi się że Ci nie wyszło skoro jesteś początkujący.
chodzi ci tutaj o przejście z piosenki 'deeper love' do 'first time' ? o ile kojarzysz/:) czyli z pierwszej do drugiej ? ( bo wstepu nie nazywajmy piosenką) :) to mi osobiście też sie podoba w miare:)



Czwarta co prawda wybija się jakością przy poprzednich dwóch jednak jako samodzielny byt specjalnego zachwytu nie wzbudza. Ot poprostu przeciętne przejście
Robienia dobrych przejść można się nauczyć, jednak przejścia są najważniejszą umiejętnością dj'a- są one podstawą. W prawdziwej dj'ce chodzi o coś więcej

a tutaj z trzeciej do czwartej?:D .. mi sie to akurat podoba.. ale tak jak mowisz jest przecietne normalne, ale wg. mnie jest okej


i ofc.. dziekuje za opinie !:D
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
chodzi ci tutaj o przejście z piosenki 'deeper love' do 'first time' ? o ile kojarzysz/:) czyli z pierwszej do drugiej ? ( bo wstepu nie nazywajmy piosenką) :) to mi osobiście też sie podoba w miare:)
tak, o to
a tutaj z trzeciej do czwartej?:D .. mi sie to akurat podoba.. ale tak jak mowisz jest przecietne normalne, ale wg. mnie jest okej
Wg mnie też może być ale szału nima
 

EMIL1985

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wogóle to zacznijmy od tego,że to nie jest set... SET nie trwa 11 minut. Potem przejdźmy do tego,że mixowanie to nie jest zabawa a sztuka, artyzm. Na koniec dodajmy,że jeśli "masz to coś", to nawet najlepszy Dj świata, nie jest w stanie stwierdzić tego po 11 minutowym mixie jaki tutaj zaprezentowałeś. To jest sztuka, poprostu... jeśli się w tym czujesz ( powiedziałbym,że potrzeba nawet czegoś więcej;] ) , to pamiętaj,że trening czyni mistrza. Co do oceny (nie wiem czy jest sens oceniać, zapodaj coś dłuższego, coś co nie będzie robione "na szybko"...), to wypowiem się po przesłuchaniu (dziś już nie mam czasu).

EDIT (po przesłuchaniu):
No więc tak... muzycznie jest (jak dla mnie) zbyt komercyjnie. Oczywiście to jest kwestią gustu. No ale przejdźmy do techniki.... moim zdaniem powinieneś oduczyć się tych "szybkich przejść" rodem (jak już to Yoggi wspomniał) z radia Eski itp. W "realnym" mixie to nie przejdzie, a szczególnie na imprezie (lol) ;]. Ale spoko, z czasem (czego Tobie życzę) wykreujesz swój własny styl. Reszty nie będę oceniał bo nie ma czego oceniać (zbyt krótki "mix"...). Czekamy na ciąg dalszy.
 
T

thediscoboy

Guest
hm no juz mam nowego seta, nad ktorym pracowalem .. 6dni
nie ma takich 'glupawych' rzeczy jak w tym ;) ..jak np. te pierwsze wejscie ktore fakt faktem .. nie jest owocem dlugiej pracy tylko od tak walniecia dwoch kawalkow z czego jeden nawet nie powinien sie tam znalezc..
trwa 1;26;29, ofc w stylu house,.. jak uda znalezc mi sie serwer gdzie pomyslnie umieszcze 118 mb .. to zapodam link;)
oczywiscie zapodam trackliste oraz wszelkie informacje
pozdrawiam
do uslyszenia














EDIT:p :
a wiec zapodaje linkiem :
http://www.sendspace.com/file/c0ohox

tracklist:
1.[D.O.N.S.] Big Fun (D.O.N.S. OldSchool Revival Mix)
2.The disco boys - Hey st Peter (dub mix )
3.Till West and dj delicious - same man
4.Supermode - tell my why
5.Loleatta Holloway - love sensation '06
6.Mason Vs Princess Superstar -Perfect (Exceeder)_(Vocal_Club_Mix)
7.Most Wanted Deejays - Bad Boyz (A1 Club Mix)
8.Phunk-a-delic - Rockin' (Original Mix)
9.David Guetta -tomorrow can wait (vs_el_tocadisco)
10.Tiga - You Gonna Want Me (Tocadisco Remix)
11.Joy kitikonti - dirty summer
12.Max Farenthide - living shadow ( house version )
13.Bodyrox - yeah, yeah (Dj Ramirez mix)
14.Michael Gray - The weekend ( Eric Prydz & Steve Angello remix )
15.Dave Amstrong - Make your move (Antoine Clamaran Remix)
16.David Guetta - love is gone (Fred Rister And Joachim Garraud Remix)
17.Eddie Thoneick Feat. Berget Lewis - Deeper Love (Big Room Mix)
18.Sunblock - First time ( vocal mix )
19.Vinylshakerz - Daddy Cool (B1 Electrolaz Re-Mix)
20.Alex Gaudino Feat. Crystal Waters - Destination Calabria
21.Eric Prydz - Proper Education (Deepdubs Extended edit)
22.Mylo vs Miami sound machine - doctor pressure
23.Euphonix - my girl wants 2 party (club_mix)
24.C-mos - 2 millions ways (axwell mix)
25.Royal gigolos - screamin gigolos
26.Mbrother vs.Trans X. & dj Hell - living on the trebles

dodam cos od siebie :
ludziom, ktorym puszczalem .(takim ktorzy nie interesuja sie za bardoo dj-ka ) .. w miare sie podoba..
gdy dalem link na jednym forum to gosc mnie powyzywał ze takie bagno zrobiłem :|..
.. wiec jezeli sie wam nie spodoba to prosze chociaz o kulture i o nie obrazanie mnie ..
pozdrawiam

ps. ja nie chce byc dj-em :pP ! robie to 4fun .. i to w 'biednych ' programach komputerowych
 
Do góry