Mój pies się drapie i Gryzie

Brzoskwinia89

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2009
Posty
63
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Czestochowa
Witam Serdecznie :)
Mój pies drapie się,gryzie, ociera o wszystko co może np stół łóżko tarza się po dywanie itd .Zauważyłam że szczególnie swędzą go plecy.
Nie są to pchły, więc cóż to może być? alergia czy choroba skóry ?
 

byklu

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2010
Posty
63
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Może trzeba go porządnie wyczesać, wykapać? Albo ma łupież :/
 

raga79

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
144
Punkty reakcji
2
Moim zdaniem również mógł zostać pogryziony przez jakieś owady. faktycznie najpierw go porządnie umyj i wczesz, a potem możesz spróbować Miracle coat - sparay, który odstrasza owady nie jest jakiś super drogi, na e-karmie jest za 39 zł. Jeśli jednak nie to nie pomoże wybierzesz się do weterynarza.
 
C

compton_style

Guest
Może to być alergia, albo jakaś nadwrażliwość skóry. Przejrzyj sierść psa czy nie ma jakichś pasożytów, przebarwień, wysypki. Ale najlepiej to idź z psem do weterynarza, bo nie da się poradzić na forum.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Mój też tak kiedyś robił i to były pchły, ale jeśli twierdzisz że to nie to, to lepiej przejdź się z nim do weta i się upewnij. Jeśli to łupież lub jakaś alergia to trzeba leczyć. Na choroby skóry u psów trzeba uważać, bo to może się skończyć bardzo źle :/
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
http://www.jak-to-zrobic.pl/index.php/a/3/b/11/c/51/d/154/id/95

ale najlepiej idz z pupilem do weterynarza
 

koteczka1980

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
Witam Serdecznie :)
Mój pies drapie się,gryzie, ociera o wszystko co może np stół łóżko tarza się po dywanie itd .Zauważyłam że szczególnie swędzą go plecy.
Nie są to pchły, więc cóż to może być? alergia czy choroba skóry ?


moze byc alergia, moze byc choroba skóry...

u mojego psa takie objawy wystepuje w okresie grzewczym, dodaje troszke oleju do jedzeia, a na kaloryfery wieszam mokre reczniki i jest ok..

ale na wszelki wypadek poszlabym do weta.
 

Werka600

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
157
Punkty reakcji
2
No dokładnie - jeśli nam samym nie uda się zdiagnozować co dolegia psiakowi to radziłabym udac się do weterynarza bo po co żyć w niepewności - tym bardziej, że jak widać psu to przeszkadza i zapewnie nie jest dla niego komfortowe. W razie czego też sądzę, że środek odstraszający owady może zadziałać (chocby ten z e-karmy) ale to juz w zaleznosci od tego co jest przyczyną swędzenia.
 
M

Marjeretka

Guest
Jeśli pies ma gęste i ciemne futro, to dostrzeżenie pchły jest sztuką - a to może być najbardziej prawdopodobna przyczyna jego natrętnego drapania się. Potem - alergia pokarmowa, która objawia się w postaci krostek i wysypki na skórze, która przeszkadza mu i swędzi. Po wizycie u weterynarza możesz mu profilaktycznie nałożyć obrożę przeciwpchelną, która działa też na kleszcze.
 

melodia

Stały bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
2 064
Punkty reakcji
172
Jesli to nie pchły albo kleszcze to zwróc uwage na karme psa, słyszałam że częste podawanie suchej karmy moze czasami doprowadzic do przebiałkowania i wtedy trzeba mu zmienic dietę.
 

plasticnic

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2011
Posty
129
Punkty reakcji
0
No właśnie - na sposób odżywiania też trzeba zwrócić szczególną uwagę. No bo może się okazać, że pies ma alergię na jakiś składnik karmy itp. Jeśli zmiana diety nie poskutkuje to wtedy trzeba się bez wahania udać do lekarza. No chyba, że to pchły ;)
 
P

powaznypan

Guest
Oj, nigdy nie miałem takiego problemu. Ale współlokatorka ostatnio miała sikającego psa i wiem, że pomogli jej na stronie mojpies.com. Może też spróbuj?
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Brzoskwinia89 napisał:
Nie są to pchły, więc cóż to może być? alergia czy choroba skóry ?
Może to byc alergia skórna na pokarm, zwłaszcza jesli podajesz mu suchą karmę. Zmień na jakis czas karmę na taka dla psów alergików i zobaczysz czy zmieni zachowanie. Na Twoim miejscu juz dawno bym była u weterynarza, przeciez pies sie męczy tak jak człowiek.
 

karollo

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
może to być alergia, jakieś problemy skórne. chyba weterynarz tylko pomoże
 

Joanna_8590

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2013
Posty
76
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Syców
A próbowałaś porady zoopsychologa? Z tego co wiem to we Wrocławiu firma Vadecorso organizuje cykl takich spotkań, cały dochód z akcji przeznaczają na jakąś fundację.
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
Czyli to nie są darmowe porady? Ile trzeba zapłacić, no i czy to się opłaca? Po jakim czasie są efekty takiej współpracy?
 
Do góry