Mój blogasek - projekt pomagający ćwiczyć umiejętności częściowo miękkie

WujekAlfa

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2017
Posty
176
Punkty reakcji
16
Hej.
Właśnie zacząłem pisać swojego własnego, prywatnego super bloga! Znaczy właśnie zacząłem to za dużo powiedziane, bo jeden post powstał chyba z rok temu. Teraz uznałem, że posiadanie wykupionej domeny może się na coś przydać. Jako, że programuję dosyć dużo to siłą rzeczy ograniczam się w ćwiczeniu umiejętności miękkich. Między innymi (zauważam to) coraz trudniej wysłowić mi się w sposób zrozumiały dla kogokolwiek innego niż moi współpracownicy. W związku z tym w ramach ćwiczeń postanowiłem, że będę pisał. Taki trening układania jakichś w miarę normalnych wypowiedzi. Znam się na programowaniu więc będę pisał głównie o tym. Jakieś mini poradniki, opisy tworzenia danych rozwiązań, coś o optymalizacji kodu i ogólnie co mi tam do głowy przyjdzie. Do tego może jakieś opisy pracy. Interesuję się też chociażby czymś z pogranicza psychologii więc to też się tam może pojawi. Taki misz masz tematów z przewagą programowania ;) Tak, wiem. Nie powinno się tak robić. Lepiej się określić w danym kierunku. A ja mam to gdzieś i będę pisał o czym będę chciał! :p

W ciągu 10 dni jak wpadłem na pomysł ćwiczenia w ten sposób naskrobałem dwa posty. Jeden opisujący proces tworzenia własnego mini systemu skracania linków, oraz drugi o sposobie optymalizacji czasu wykonania kodu w przypadku przypisywania danych do obiektu bez ich obróbki. Brzmi strasznie, jest fajne i bardzo proste. ;)

Rzucam tutaj adres: blog.msnowak.pl

Liczę na ewentualną konstruktywną krytykę. To moje pierwsze w życiu podejście do pisania i przekazywania wiedzy komuś innemu niż znajomym potrzebującym pomocy.
 
Do góry