Moher kupuje tablet - ratujcie

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
No i przyszła taka chwila że i ja muszę to "coś" mieć. Problem jedynie w tym że temat tabletów dość dawno temu odpuściłem i dzisiaj nie wiem co jest dobre a co złe.
Masa chińszczyzny na rynku i nie nic mi nie wiadomo o jakości a opinii pod produktami nie czytam bo to kit.
Ktoś wie co to jest Krueger&Matz?
Kiedyś robili dobre sprzęty AUDIO a dziś? Tablety?

Mam na oku kilka modeli i sie zastanawiam. Przedział cenowy 200-700zł jak by co.
Tablet ma być tylko i wyłącznie do:

- od czasu do czasu WWW
- nagminnie poczta i musi być POP3/SMTP/IMAP
- mile widziane wysyłanie SMS
- bardzo mile widziane wykonywanie połączeń głosowych (z zestawem słuchawkowym)
- obsługa kodów USSD
- obsługa poczty głosowej
- minimum 1GB RAM

Jeśli chodzi o transmisje danych to nie ma wymagań. WWW będzie sporadycznie więc może być nawet HSPA (ale DC do 42MBps). LTE tak lub nie - wsio mi ryba.
Zastanawiam się nad:

Huawei T1 8.0 3G (S8-701U)
Huawei T3 7 3G (53010ABL)
Acer Iconia One LTE (B3/A32, model NT.LDEEE.006PL)
Huawei T3 10LTE
Lenovo TAB3 - A7-10L (ZA0S0027PL)

Od czasu do czasu chciał bym mieć dostęp do FTP przez jakiegoś TotalCommandera

Znalazłem też jakieś po taniości Krueger Matzy, modele EAGLE701 i EAGLE804 tylko nei wiem co to kurdę jest.
już kiedyś miałem tableciki - Kiano Intelect 3G MS z Windows 8 i dzięki niemu odechciało mi się tabletów (plamy na LCD, badpixele, grzanie się, resetowanie bez powodu)
Miałem też Larka Ultimate 8i WIN z Windows 8.1 i był bardzo OK lecz nie miał modemu 3G a bez tego tablet to fotoramka na ścianę.

Zastanawiam się też nad jakimś Samsungiem Galxy z przedziału 500-700zł no ale... za te kasę to raczej starocia.
Więcej jak 700 nie dam i nie to że nie mam lecz zasada mówi że mały tablecik nie może kosztować więcej jak znacznie większy laptopik więc niech nei chorują z tymi cenami.
Za 999zł kupujesz 2 rdzeniowego Pentiuma z jakimś 14" laptopem HP (G250) a oni chcą podobną kasę za przerośnięty telefon. Nie da rady. Nie dam :) Max. 700zł ale było by miło
gdyby było 400-450...

Polecicie coś?
 
S

serwor

Guest
_____________________ napisał:
Ktoś wie co to jest Krueger&Matz?
Miałem kiedyś ich smartfon, wielki szajs. Wyrzucone pieniądze.Polska firma która sprowadza chińską elektronikę pod swoją nazwą.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Następne Kiano, Goclever, NTT, Lark, Overmax, Prestigio, AllView, Navitel, Cavion, Navroad - pod nową nazwą?
Właśnie poszperałem trochę w tych tabletach i widzę dziesiątki identycznych sprzętów (wygląd/parametry) lecz pod inną nazwą i często ceną.
I to ma być ta cała WOLNOŚĆ w HANDLU o której często na forum mowa???????
Ja pierdzioleluję! Zostanę jednak przy Huawei/SamsungAcer/Lenovo. Niczego innego już nie szukam.
Ja tu normalnie czuję wała! Wydaje mi się że jeśli jakiś NTT nie idzie to robią z tego PRESTIGIO a jak już Prestigio wyhaczy katastrofalną renomę to zaczyna nazywać się Kiano a po roku Krueger.
Mi to szkoda kasy na ten szajs bo to ma być tylko do kilku pierdoł no bo jaka to dla mnie będzie różnica mieć 1 czy 2GB ram, HSPA+ czy LTE?
Na oku mam obecnie:

Huawei MediaPAd T1 8.0 (S8-701U) za 399zł
Huawei T3 10LTE 16GB za 649zł
Acer Iconia One B3/A32 za 619zł
no i najtańszy Lenovo Tab3 A7-10L za 319zł.

Jedyny problem to taki że z custom Romem był by problem już widzę... no i z rootem chyba też... no ale jeszcze czytam

Ale to jest cyrk cenowy z tym sprzętem teraz.
Za mniej jak 150€ nic nie kupisz co mogło by się zwać "dobrym".
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Jeszcze lepiej..., a tak w ogóle to w całej Europie jest kicha z tabletami. Sprawdziłem Czechy, Austrię, Włochy, Niemcy i juz dalej mi się nie chciało grzebać. 200€ trzeba dać.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
W przedziale cenowym który podałeś zaproponowałbym Ci tablet który sam posiadam tj Lenovo Tab3-850M. Do wszystkich zadań które wymagasz sprawdzi się w 100%. Działa bardzo szybko. Ma 2GB RAM 4-rdzeniowy procesor 1GHZ. Grafikę ARM Mali-T720 @400 MHz. W każdym razie ja używam go w biznesie i nigdy nie zdarzyło mi się by tablet się zawiesił lub miał jakiekolwiek problemy z płynnym działaniem. Kiedy go kupowałem kosztował 799zł teraz bez problemu kupisz go za ~600zł.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Wyrwałem w wyprzedaży u niemców starego Huawei P8 Lite w środę. Zapłaciłem 89€ i przyznam się że jestem mega zadowolony. Wziąłem go z niemocy już :)
i kurdę - no,no... naprawdę dobre to jest. Tak zadowolony z telefonu to dawno nie byłem.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
No ja wiem ale roota już zrobiłem, recovery zrobiłem, trochę pokazowałem, posprzątałem i działa to mega zaje fajnie. Od chwili w której mam p8 ani razu kompa nie odpaliłem. Lte śmiga jak dzikie, ten 5,2" ekran wcale taki mały nie jest. Ma wysokie ppi. Pikseli nie widać w czcionce. A teraz właśnie testuję mobilną wersję forum. Tak zadowolony z fona dawno nie byłem. Głośny jak cho**ra, wygodny, funkcji w ciul i jeszcze trochę, no, no, moja poczciwa Nokia 6510 to jednak wrak był.
A wziąłem smartfona na próbę czy się do tego przekonam no i się przekonałem. Teraz szukam dobrego tabletu Huawei ale już na mega wypasie. Ja się wcześniej bałem że będę robił masę błędów gdy będę pisał na takiej klawiaturce a tu patrz, owy tekst wyklepany w kilka sekund i chyba bez błędów. Te nowsze smartfony to już nie to co kiedyś.

No i jednak telefon musi mieć te 8 rdzeni i minimum 2 GB ram by dało się to używać.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Sporo racji masz bo sam korzystam na codzień z P9 Lite który jest niemal bliźniaczym odbiciem P8 Lite. A co do tableta to jak już wcześniej pisałem polecam Ci ten model z Lenovo którego sam używam. Trochę waży ale głośniki ma takie, że żadnego przenośnego głośniczka do niego nie potrzeba.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Czyli największy złodziej danych. A kolega wie że Chrome po odinstalowaniu powoduje że przestają działać takowe jak: wybieranie numeru, lista połączeń, spis kontaktów ??? :) Od kilku dni próbuję ogarnąć temat. W moim telefonie Chrome jest jako systemowa bez możliwości usunięcia. Tylko z poziomu roota. Po odinstalowaniu a to przecie tylko przeglądarka internetowa (prawda?) nie da sie już z telefonu zadzwonić. Wybieram numer i DIALER znika.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Wiem o tym, ale nie da się tego za bardzo zmienić. Google upycha na siłę wszystkie swoje aplikacje do androida. W końcu android jest też ich to kto im zabroni. Zastanawiałem się kiedyś na tym czy nie zrootować telefonu i nie powywalać tego w cholerę, ale doszedłem do wniosku, że łatwiej będzie to po prostu ignorować a do chrome już się przyzwyczaiłem a co do pamięciożerności na smartfonie... nie odczuwam tego kompletnie. P9 Lite jest na tyle szybki, że Google Chrome nie jest w stanie go "zamulić"
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Szczerze przyznam że trochę się mylisz. Ja też myślałem że P8 Lite (który wcale gorszy od P9 Lite nie jest) jest szybki. Telefon zmienił sie po roocie nie do poznania. Bez roota ze śmietnikiem googla mam wolne 800MB RAM. Po roocie bez smietnika jest to już od 1,35 do 1,45GB (telefon ma 2GB). Bez usług googla zachowuje się całkiem inaczej. Jest jak by żywszy. Na wszystko reaguje znacznie szybciej. Ja już sobie bez roota nie wyobrażam żywota.
A samo rootowanie P8 Lite i P9 Lite jest bajecznie proste.
Tutaj masz wszystko od A do Z: http://forum.android.com.pl/forum/1956-rom-y-modyfikacje/

Na pierwszy rzut oka będzie wydawało sie to zakręcone ale tak naprawdę rootowanie trwa max. 10min nie licząc czasu wgrywania softu (30min).
Czy warto?
Szczerze przyznam że tak bo gdy widzę jakich uprawnień chcą aplikacje do tego by mogły działać (a działają też bez tych uprawnień!!!) to płakać się chce.
Bajery GOOGLE potrzebne do tego by działał SKLEP GOOGLE mają około 800MB. Te same bajery modyfikowane które UDAJĄ google po to by sklep działał mają 40MB.
To samo z lokalizacją i całą resztą. Po prostu wgrywa sie inny soft który np. imituje włączony GPS, włączone WIFI i tak dalej.
Gdy aplikacje połączą się np. z GPS to nie będą łączyć się z rzeczywistym sprzętowym GPSem w telefonie tylko z APKą która aplikację zrobi w ciula :)
Aplikacja chcąca NAMIARÓW dostanie info że jesteś w środku Gdańska i tyle i że... GPS masz włączony i udzielone wszystkie zgody na buszowanie po telefonie.
Co zyskujemy?
Po pierwsze anonimowość a po drugie oszczędność baterii. Realny GPS jest wyłączony, nie działa w RAM, nie zjada czasu procesora...

Dodatkowa fajna rzecz po roocie to zmiana PPI wyświetlacza. P8 ma 300DPI. Zwiekszając na np. 330-350 robisz żyletę z ekranu.
Tak to się właśnie w dzisiejszych czasach odbywa. Wszystko programowo a potem klient za ten sam LCD płaci inną kasę. Spokojnie przy 1280x720 można dać nawet 380 i ekran wygląda jak FHD+ :) :)
No i bateria. Po roocie trzyma mi około 8,0-9,5 godzin non stop w necie, cały czas online z podświetleniem na 50%. Bez roota było to 3,0>3,5h max!
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Będę musiał za jakiś czas usiąść do tego i pogrzebać przy telefonie ;)
 
Do góry