modem internetowy do laptopa co by działał za granicą

asiula2244

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2015
Posty
46
Punkty reakcji
1
Witam pisze ten temat bo kompletnie nie znam się na elektronice, a chciałam mamie kupić modei do laptopu typko taki co by działał w niemczech, proszę o pomoc w wyborze modelu.
 
V

Vaffik

Guest
Dwie opcje:
1. modemy działające w UMTS (3G)
2. modemy działające w LTE (4G)

Jeśli chcesz by działał w niemczech musi mieć choć by HSPA+ np. Huawei E3131 dostępny w Play jako nowy za 89zł na kartę bez umowy.
Mówię choć by bo starsze obsługujące pasma np. HSPA bez + poradzą sobie ale downloady będą bardzo niskie.
Mi np. Huawei E173 bardzo cienko działał w Vodafone i E-Plus.
Jeśłi chodzi o LTE to na zachodzie także dopiero raczkuje i dobrym modemem będzie taki który obsługuje wszystkie pasma (tj. 800-900MHz, 1800MHz, 2100, 2600MHz) np. Huawei E3372. Jest w Play na kartę nowy za 199zł. Działa w niemczech i we Francji. Sprawdzone. Mam takiego i jest super. Posiada wszystkie pasma 800/900/1800/2100/2600 oraz HSPA, HSPA+, HSPA+DC i szybkie LTE.
Moim zdaniem to modem na najbliższe 5-8lat!

Przed wyjazdem trzeba sprawdzić jaka sieć jest w danym miejscu. Jeśli będzie to jakaś wiocha jedynie w zasięgu HSPA+ a sam wyjazd na krótko to nie ma sensu ładować się w LTE choć taki modem zawsze się przyda i zawsze będzie lepszy od zwykłego 3G choć by po powrocie do PL.


Jeśli chodzi o oferty w niemczech to najlepiej wychodzi Aldi TALK. Karta do nabycia w markecie Aldi. Starter od 9,90 do 29,90euro w zależności od pakietu.
Za 9,90euro miesięcznie masz 1,5GB na miesiąc w taryfie Internet Flatrate L lub za 14,99euro na miesiąc 5GB danych w taryfie Flatrate XL.
 
V

Vaffik

Guest
Lyca-de korzysta z roamingu wewnątrz krajowego tak jak np. u nas Heyah, TMobile, Play i inni. Telefon musi obsługiwać GSM900/1800 a modem 3G/4G.
Tutaj także najlepiej wyjdzie Huawei E3372 LTE. Masz do wyboru wszelakie pasma i zero zmartwień czy zasięg jednego czy drugiego będzie.
Tu masz stawki za internet w de.
http://www.lycamobile.de/de/bundle?id=2

Huawei E3372 z Play za 199zł będzie najlepszy i przyszłościowy. Nie mają blokad i simlocków więc zadziała z każdą kartą SIM.
Ten E3131-S2 też z Play za 89zł też zadziała i też się sprawdzi. To najtańsza opcja za nowy modem bez simlocka i niespodzianek.
 
V

Vaffik

Guest
Uważaj! Serio Ci radzę! Allegro to śmietnik! Kupiłem tam modem kilka razy i kilka razy straciłem kasę! Huawei ma modemy mocno "przerabialne".
E3131 występuje w trzech odmianach: E3131-S1, E3131S2 i E3131-HILINK.
Większość z nich miała fabrycznie blokowane pasma UMTS900 więc pamiętaj... że modemik na Allegro może być grzebany a po sobie wiem - że praktycznie w 95% przypadkach taki modem to problem!
Nie opłaca się oszczędzać. Wybierz nowy na kartę za 89zł! Kartę wystaw na OLX za 10zł to będziesz miała modem za 79zł!
W Warszawie ten modem z kartą kosztuje w Playu właśnie 79zł a czasami w promocjach nawet 69zł więc trzeba szukać.
Serio się nie opłaca. Obecne E3131 w Play to wersje S2 więc wszystko cacy!
Kupisz na Allegro za 50zł + przesyłka i masz 75zł! Jaka to oszczędność?

Z modemami LTE też nie jest aż tak różowo! Pierwsze LTE wprowadził Plus w Polsce. Dostał pierwszą koncesję na LTE1800. Pod te pasmo wprowadził modemy więc trzeba uważać z używanymi modemami bo większość z tych pierwszych (są na Allegro po 100-130zł) po prostu nie działa :) tak jak powinna.
Są już testy LTE800/900/2100/2600 w Europie. Z czasem i w Polsce będą więc ten modem za 100-130zł do śmietnika pójdzie tak ja większość dzisiejszych HSPA!
Musisz też uważać na opisy na aukcjach! Tam handlują często debile! Ostatnio widziałem opis modemu: Huawei E173-U2 HSPA+ działa ze wszystkimi kartami SIM!
Tak, działa bo nie ma blokady SIMLOCK więc przyjmie kartę ale sieci już nie zobaczy np. Aero2! To są handlowe triki.
Dobrze Ci radzę. Idź po nowy za 89zł i lepiej na tym wyjdziesz.
Modemy na Allegro to często używki po naprawach! Sam przerabiam modemy na tzw. HI-LINKI, naprawiam porty antenowe, końcówki mocy itp. itd.
Gdyby modem kosztował w sklepie 200zł to rozumiem - kupić na Allegro za 5 dych no ale jeśli nowy kosztuje 89zł ?????
Aśka, daj na luz i przestań dokładać szmalu oszustom i krętaczom! Idź do sklepu...
Handlowałem modemami wiele lat i wiem jaki to rynek! 90% tego co jest na sprzedaż bez gwarancji itp. ma wadę bo... nikt nie sprzeda modemu którego kupił za 200zł po kwartale za 80 więc omijaj taniochę.
 

asiula2244

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2015
Posty
46
Punkty reakcji
1
Nie każdy na allegro to kretacz nie przesadzajmy, ja wole allegro gdyż taniej nie mam90 zl by dac za modem i nowy mi nie potrzebny.
 
V

Vaffik

Guest
Zrobisz jak chcesz. Daj więc zatem 50 + przesyłka ...
bo te za 30-35zł na bank na zachodzie działać nie będą :) chciały ...

:D


Nie wszyscy to oszuści????
ha,ha...
Dobre! No może racja bo 99,9% to w końcu nie 100% więc racja jest że ... nie wszyscy!

Zobacz:
http://allegro.pl/modem-usb-mlife-3-5g-hspa-lte-7-2mbps-play-plus-3g-i4831864514.html

Modem 3,5G LTE! Zaraz kichy mi wyrwie z radości!
Taka aukcja powinna być zamknięta przez prokuratora a debil powinien dostać z paragrafu za wprowadzenie w błąd i poświadczenie nieprawdy!
Jaki problem????
A no taki że 90% aukcji wygląda tak samo ... ale jak widać... 90 kupujących idiotów już kupiło więc... nic dodać nic ująć!
W tym kraju 95% ludu chce być kopana w d..... i im tego nie zabronisz!

A tu masz tanie Allegro.
W sklepie 79zł a na Allegro 95zł i to jeszcze z dopiskiem LTE by przyciągnąć wzrok a ten modem nawet HSPA+DC nie widział...
Ty naprawdę nie rozumiesz czy nie chcesz?
:D
http://allegro.pl/modem-huawei-e3131-h-2-hspa-play-2gb-4g-lte-aero2-i5305724719.html

Dobra - spadam. Nie dogadamy się...
 
Do góry