moczenie nocne u 6 latków

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Wizyta u lekarza to podstawa. Jeżeli dziecko jest w wieku kiedy powinno radzić sobie samo i kontrolować potrzeby, raczej sobie sami z tym rady nie damy.
 

kasina_333

Zbanowany
Dołączył
4 Lipiec 2019
Posty
43
Punkty reakcji
1
To są takie opowiadania kilkuminutowe o chłopcu, który się moczył, w sam raz dla takiego kilkulatka. Wejdź w link, który Ci podałam, możesz od razu posłuchać online.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Genialna ta bajka, plus dla suchy poranek. Nie tylko dzieciaki słuchają chętnie ale i mnie się podobało :) Przyznam, że każdy rodzic powinien zapoznać się z poradami i materiałami jakie są zamieszczone. Może w danej chwili nie ma problemu moczenia dziecka, ale nigdy nie wiadomo czy problem się nie pojawi. Warto wiedzie, po prostu :)
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Moja młoda już niekoniecznie, ale mamy sikającego malucha pod opieką i na pewno do niego z tym audiobookiem dotrę. Dzięki! :)
 

marcydarcy

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
83
Punkty reakcji
2
dziewczyny czy któraś z was stosowała farmakoterapię przy problemie moczenia się? jak z jej skutecznością
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
My stosowalismy kuracje desmopresyną w połączeniu z alarmem wybudzeniowym, terapia trwała około 3 miesięcy. Z tego co wiem, jeśli po upływie 4 tygodni nie ma wyraźnych efektów to przerywa się podawanie leków na rzecz innych metod, ale już nie wnikałam w to, jakich, bo u nas efekty były świetne.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Czy jeśli po tygodniu ustępuje problem to lekarz przepisał dziecku jakieś leki do stosowania dalszego? Pewnie zależy od tego jaka była przyczyna moczenia, ale czy to nie jest nawracające?
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Z tego co ja wiem, czas wychodzenia z problemu jest indywidualny i ile dzieci, tyle i przypadków. Może i zdarzają się takie "raz a konkretnie", ale znam i mniej optymistyczne scenariusze, gdzie trwało to wiele tygodni.
 

koyote

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
O, super, że trafiłam na ten wątek. Dziewczyny możecie powiedzieć jak wygląda sprawa z tym alarmem wybudzeniowym? Czy trzeba mieć jakieś skierowanie od lekarza, żeby go kupić? Czym się kierować, wybierając alarm?
 

marcydarcy

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
83
Punkty reakcji
2
alarm możesz kupić na allegro, myślę, że może jeszcze w sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym dostaniesz, warto popytać, bo działa dobrze przy problemie moczenia się
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Czy jeśli po tygodniu ustępuje problem to lekarz przepisał dziecku jakieś leki do stosowania dalszego? Pewnie zależy od tego jaka była przyczyna moczenia, ale czy to nie jest nawracające?
Jeśli problem minął po tygodniu, to raczej obstawiałabym jakąś infekcję dróg moczowych po prostu. Zwykle to trwa znacznie dłużej, dzieci moczą się często całymi latami, a leczenie trwa miesiącami.

O, super, że trafiłam na ten wątek. Dziewczyny możecie powiedzieć jak wygląda sprawa z tym alarmem wybudzeniowym? Czy trzeba mieć jakieś skierowanie od lekarza, żeby go kupić? Czym się kierować, wybierając alarm?
Nawet w aptece możesz zapytać, jesli nie mają na stanie, to mogą sprowadzić z hurtowni. Nie potrzeba na niego recepty
 

kasina_333

Zbanowany
Dołączył
4 Lipiec 2019
Posty
43
Punkty reakcji
1
Koyote, ja swój alarm wybudzeniowy kupowałam przez internet, ale jeśli Ci zależy na czasie, to może stacjonarnie w aptece albo sklepie medycznym dostaniesz.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Na pewno teraz mozna też taki alarm wybudzeniowy dostać w niemalże każdej aptece. Dla dziecka to ogromne wsparcie i może nie zadziała od razu ale na pewno wspomoże dziecko w budzeniu się za potrzebą.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Jak nie mają, to bez problemu ściągną. Na pewno pytanie ich nie zdziwi, bo dzieci z tym problemem są przecież tysiące. Nie jest to też jakiś ogromny wydatek, bo można znaleźć nawet za kilkadziesiąt złotych.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Na stronie suchyporanek czytałam, że problem moczenia nocnego dzieci dotyczy ok. 300 tys. dzieci w wieku od 5 do 18 lat.
 

scandal

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2007
Posty
271
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Na stronie suchyporanek czytałam, że problem moczenia nocnego dzieci dotyczy ok. 300 tys. dzieci w wieku od 5 do 18 lat.
Dlatego super, że taka strona istnieje, bo moim zdaniem to temat tabu jest. Mam wrażenie, że kiedy wspominałam o tym, że moje dziecko (prawie sześciolatek) moczy się w nocy, to inne mamy patrzyły na mnie albo z politowaniem, albo jak na kosmitkę.
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
Na szczęści już nie takie tabu jak dawniej. Chociaż fakt, że dużo ludzi nie wie czym jest moczenie nocne. Najważniejsze że coraz więcej ma tego świadomość i wie, że dziecku trzeba pomóc.
 

krystynkaQ

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Myślę, że warto zwrócić się o profesjonalną pomoc i udać się z dzieckiem do psychologa. Obecnie na szczęście można uzyskać fachowe wsparcie, są świetne poradnie (prywatne niestety, bo NFZ i opieka psychologiczna dzieci to osoba kwestia...). Ja mogę polecić poradnię psychologiczną HelpKids, https://www.helpkids.pl/psycholog-dzieciecy/.
 
Do góry