moczenie nocne u 6 latków

lissica

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2015
Posty
89
Punkty reakcji
4
może ktoś moglby mi doradzic, jak pozbyć się tego moczenia bo już nie wiem co robić. Zdarza się to rzadko ale się zdarza, syna mokre łóżko w ogóle nie bbudzi w nocy dopiero rano się okazuje ze zamoczone, jaka może być tego przyczyna?
 

radzislaw

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2019
Posty
38
Punkty reakcji
0
W tym celu trzeba wykonać odpowiednie badania. Być może ma problemy z zagęszczaniem moczu w czasie nocy, bądź problem jest nawet neurologiczny. Póki co możesz go budzić w środku nocy i iść z nim na siku do toalety
 

lissica

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2015
Posty
89
Punkty reakcji
4
próbujemy bo innego wyjścia nie ma, na wizytę u specjalisty czekamy zobaczymy co powie, chociaż nie raz dziecko mówi że nie chce siku a po pół godziny budzi się bo łóżko zasikane
 

radzislaw

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2019
Posty
38
Punkty reakcji
0
To wtedy musisz go tak czy siak zaprowadzić do toalety i czekać aż zrobi siku, nawet odrobinę. My z żoną tak robiliśmy. Było to męczące, ale poskutkowało
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Może alarm wybudzeniowy? Budzi dziecko, zanim się ono zmoczy, a nie po fakcie.
 

radzislaw

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2019
Posty
38
Punkty reakcji
0
Ja swoje dziecko budziłem codziennie około 12/1 godziny w nocy. Działało, nie moczył się w nocy
 

kasina_333

Zbanowany
Dołączył
4 Lipiec 2019
Posty
43
Punkty reakcji
1
[SIZE=10.5pt]Przyczyn moczenia nocnego może być wiele, polecam zajrzeć na stronę suchyporanek.pl, strona naprawdę wyczerpuje temat. Byłaś już u specjalisty?[/SIZE]
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Pediatra, psycholog, dzienniczek mikcji, alarm wybudzeniowy. Myślę, że trzeba podejść kompleksowo, bo to poważny problem. Dziecko w tym wieku powinno już funkcjonować normalnie.
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Problem w tym, że jak się budzi dziecko "wyrywkowo", to ono nie wiąże sytuacji z tym, że musi się budzić kiedy chce mu się siku, tylko musi się budzić o konkretnej godzinie. Dlatego wydaje mi się, że alarm jest tutaj lepszym rozwiązaniem. Jest tez taka strona, suchy poranek, nie wiem czy znacie, mi ją kiedyś polecała nasza pediatra, kopalnia wiedzy i porad.
 

lissica

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2015
Posty
89
Punkty reakcji
4
bylismy u pediatry, u psychologa nie, o co chodzi z tym alarmem wybudzeniowym?
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Jest umieszczony w majtkach czujnik, który budzi dziecko, jak tylko poczuje pierwsze oznaki wilgoci. Dziecko wstaje i kończy w toalecie, wytwarza się w nim taki nawyk, że jak siusiu to do łazienki.
 

kasina_333

Zbanowany
Dołączył
4 Lipiec 2019
Posty
43
Punkty reakcji
1
Z własnego doświadczenia naprawdę mogę polecić ten alarm. Długo nie mogłam sobie poradzić z moczeniem u mojego dziecka, byłam psychicznie wykończona i wtedy alarm poleciła mi znajoma z pracy. Pierwsze efekty były dosyć szybko, a z czasem dziecko samo zaczęło się budzić i alarm można było odstawić. Tylko trzeba być cierpliwym :)
 

kasinka3

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2019
Posty
1
Punkty reakcji
0
może to kwestia podłoża psychologicznego? Powinnaś porozmawiać ze specjalistą w tej sprawie
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Przede wszystkim warto porozmawiać z dzieckiem, bo im starsze tym bardziej świadome i tym większe upokorzenie przeżywa. Na suchym poranku bardzo ładnie jest napisane jak podejść do dziecka, a nawet nastolatka. Warto spojrzeć.
 

lissica

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2015
Posty
89
Punkty reakcji
4
Dzięki za tyle porad :) jest postęp, kilka miesięcy walczymy ale warto, przypadki coraz rzadziej się pojawiają. Codziennie zapisuję w apce suchego poranka czy noc sucha czy nie, łatwiej potem przy wizycie u lekarza coś powiedzieć
 

Caraoka

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2017
Posty
237
Punkty reakcji
7
A prowadzicie też zapis nastrojów? Tak jak dziennik mikcji można go pobrać ze strony suchego poranka.
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Nie słyszałam o tym, czy to ma związek z psychologicznym podłożem moczenia?
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Zakładam, że tak. Na pewno taki dzienniczek pomaga przeanalizować i powiązać moczenie z tym, co dzieje się w świecie dziecka.
 

kasina_333

Zbanowany
Dołączył
4 Lipiec 2019
Posty
43
Punkty reakcji
1
Dzięki za tyle porad :) jest postęp, kilka miesięcy walczymy ale warto, przypadki coraz rzadziej się pojawiają. Codziennie zapisuję w apce suchego poranka czy noc sucha czy nie, łatwiej potem przy wizycie u lekarza coś powiedzieć
To super, że jest lepiej :) a zdecydowałaś się na ten alarm wybudzeniowy czy jakieś inne metody stosujesz?
 

lissica

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2015
Posty
89
Punkty reakcji
4
zdecydowaliśmy sie na alarm, było ciężko na poczatku, ale krok po kroku i da się przyzwyczaić, dużo częściej dzieki niemu zdarza się suche łóżko
 
Do góry