Mocny akcent w salonie

B

Bartekpro

Guest
Mam salon w różnych odcieniach koloru szarego. Chcę go trochę ożywić i poprosiłem o pomoc projektankę wnętrz. Doradziła mi m.in kupić ten fotel: ekartell.pl/fotel-pop-trevira-czerwony.html. Co o tym myślicie? Warto posłuchać projektantki?
 
E

Elen

Guest
Fotel jest taki sobie, tani tez nie jest. Jak sie juz kupuje cos takiego, to trzeba byc pewnym ze- na pewno jest wygodny (trzeba wyprobowac), i ze naprawde podoba Ci sie tzn jest w twoim guscie. Jesli chodzi o to - czy pasuje do salonu? Nie wiem. Musze zobaczyc zdjecie tego salonu. Zalezy od koloru scian, innych mebli, rodzaju stolu, a nawet od usytuowania okien i oswietlenia. Tu nie chodzi tylko o kolor, lecz o dopasowanie stylu i funkcjonalnosc. Jak zobacze zdjecie salonu, to bede mogla doradzic. Osobiscie nigdy nie zamawiam mebli katalogowo (wysylkowo), musze zobaczyc, dotknac, usiasc. Skoro juz sie wydaje wieksze pieniadze, to radze robic to z glowa.
 

lukrecjaa

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
189
Punkty reakcji
0
ja bym wolala najpierw cos upatrzec w internecie, poszukac jakis inspiracji i ewentualnie zakupic. Taki zakup trzeba przemyslec. Ja jak kupowalam sofe to najpierw obejrzalam inspiracje w necie, a dopiero pozniej pojechalam do agaty meble zeby zobaczyc to na zywo.
 

anjaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
80
Punkty reakcji
2
Fotel to jedno, ale fajnie by było też zaakcentować mocniej jedną ścianę. Przejrzyj sobie katalogi, poszukaj w internecie. Bardzo fajne kolory (np intensywne fiolety) mają w Magnacie. Taki kącik z fotelem, intensywną ścianą i jakąś półką na książki mógłby wyglądać ciekawie.
 

lukrecjaa

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2009
Posty
189
Punkty reakcji
0
z ta sciana to tez nie glupi pomysl. U siebie bede tak robic w mieszkaniu, jedna sciane robie w innym kolorze. I teraz wyobrazmy sobie turkusowa sciane i wlasnie ten fotel co wczesniej pokazalam na tle. Cudo! :)
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Ja bym postawiła w salonie fotel Inbox ze skóry naturalnej. Kształt fotela nawiązuje do klasyki we współczesnym wydaniu. Mnie się bardzo podoba :)
 
N

nianiaSweet

Guest
rzeczywiście bardzo ciekawy fotel, podoba mi się jego kształt, ale masz go w tym samym kolorze? bo powiem ci akurat, że kolor nie do końca do mnie przemawia.
 

kaja8

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2014
Posty
76
Punkty reakcji
2
Najlepszy jest dobór ciepłych kolorów do salonu. Kolorki pastelowe bardzo ładnie komponują się z drewnem, jeśli mamy panele w mieszkaniu to tym lepiej takie farby ma http://www.salonyhoff.pl/kolekcje/farby-i-dekoracje. Ciekawym rozwiązaniem jest również tynk dekoracyjny. Tyle, że trzeba uważać aby nie przesadzić z aranżacją... w sensie aby nie wyszedł kich w pokoju, bo co za dużo to nie zdrowo jak wiadomo ;) .
 

kasiaamol

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
111
Punkty reakcji
0
Może kamień dekoracyjny Stone Master? Mają w ofercie duzo wzorów na pewno uda się cos dobrać.
 

m_i_o_d_e_k

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2015
Posty
41
Punkty reakcji
0
Bartekpro napisał:
Mam salon w różnych odcieniach koloru szarego. Chcę go trochę ożywić i poprosiłem o pomoc projektankę wnętrz. Doradziła mi m.in kupić ten fotel: ekartell.pl/fotel-pop-trevira-czerwony.html. Co o tym myślicie? Warto posłuchać projektantki?
Moim zdaniem przydalby się bardziej jakiś obraz na ściany, np. taki: feeby.pl/product-pol-7457-Sale-Kolorowe-zabudowania-Canvas-.html albo taki: feeby.pl/product-pol-5385-Obraz-Abstrakcja-10-Deco-Block.html
 

m_i_o_d_e_k

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2015
Posty
41
Punkty reakcji
0
u mnie w pokoju to co sie rzucało w oczy zawsze to były peknięcia na suficie:p mieszkam na śląsku i u nas szkody górnicze to codziennosc. Teraz go przerobiłem i efekt jest genialny.
 
N

nianiaSweet

Guest
łoł nieźle to sobie wymyśliłaś, a kanapa naprawdę piękna, zazdroszcze takeigo pomysłu i zakupu :)
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Kanapa jest super, ale ja szukam czegoś rozkładanego i chyba wole narożnik.
 
D

Dorka123

Guest
Zerknij w AM, narożniki też mają fajne, ja się zdecydowałam na kanapę, żeby mieć szersze i wygodniejsze przejście do jadalni. Gdyby nie to, to pewnie też wybrałabym narożnik, ale myślę, że do kanapy dokupię jakiś fajny fotel i też się spokojnie cała rodzina pomieści wieczorem przed tv ;)
 
N

nianiaSweet

Guest
teraz bardzo ładne są kanapy narożne, widziałam właśnie w agacie będąc na zakupach bardzo wile fajnych modeli narozników
 
T

TomkaJanka

Guest
U mnie ściany pastelowe i też myślę nad jakimś akcentem i upatrzyłam sobie takie drzwi szklane ze wzorem jak te tutaj linealsystem.eu/galeria/drzwi-szklane-wahadlowe-przesuwne i myślę właśnie nad tym, czy by sobie podobnych nie sprawić :D
 

Uniek

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2011
Posty
54
Punkty reakcji
1
Fotel ma coś w sobie ale bałbym się, że szybko by mi się znudził. Wolałbym coś bardziej klasycznego..
 
Do góry