[Mitologia] Quiz mitologiczny

A

Aulelia

Guest
Czym była klątwa Polifema? I jak się zakończyła

Klątwę Polifema rzucił bóg morza Posejdon na Odyseusza. Posejdon chciał uśmiercić Odyseusza, więc rzucił zaklęcie, które miało na celu zatopienie łodzi Odyseusza. W ten sposób tułacz wpadł do morza i byłby utonął, gdyby nie pomoc jednej z nimf. Dzięki cudownej, magicznej przepasce odzyskał wszystkie siły, które odebrał mu żywioł. 




Moje pytanie: Kim był Aristajos i w jaką historię był zamieszany? Jakim stał się znakiem zodiaku?
 

Agnesea

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
[font="arial][size="2"]Aristajos to syn Apolla i nimfy Kyrene.[/size][/font]
[font="arial][size="2"]Według jednego z mitów zakochał się w Eurydyce, którą zobaczył w dolinie Tempe. Nie wiedząc, że jest ona żoną króla Tracji, zaczął ją ścigać, aż samą Eurydykę ukąsił wąż, co spowodowało jej śmierć.
[/size][/font]
Znak zodiaku : Baran (Aries)


[font="arial][size="2"]Jak nazywa się córka bóstw morza Kleto i Forkysa?[/size][/font]
 
M

mr.big

Guest
Scylla. Plus trzy Graje i trzy gorgony.

Jaka była nagroda ofiarowana przez Herę w sporze o jabłko niezgody?
 
S

Skimer

Guest
Hera proponowała bogactwo , Atena proponowala mądrośc, lecz wygrała afrodyta która obiecała mu(Parysowi) żonę Menelaosa , Helenę.

moje pytanie - łatwe kto podżucił to całe jabłko niezgody ?
 

poczwara887

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Hera proponowała bogactwo , Atena proponowala mądrośc, lecz wygrała afrodyta która obiecała mu(Parysowi) żonę Menelaosa , Helenę.

moje pytanie - łatwe kto podżucił to całe jabłko niezgody ?


Erynie, bogini niezgody, która w ten sposób chciała się zemścić za to, że nie została zaproszona na przyjęcie.
 
Do góry