[Mitologia] Quiz mitologiczny

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Odważnym rycerzem.

Jak to się stało ,że Achilles miał całe ciało nieśmiertenle oprócz pięty i jak zginął?

A i odpowiedź do pytania zagadki którego nikt nie odpowiedzal ;) to proste ,5 klasa postawówki :p :

Zeus był zły i zesłał potop.Został tylko Deukalion i Pyrra.Poszli do wyroczni.Ta im powiedziała :"Idzcie i sałońcie twarze i rzucajcie za siebie kości waszej matki".(jakoś tak)Pyrra zrozumiała to dosłownie a Deukalion pomyślał inaczej.Matka to niby ziema a jej kosci to kamienie.Rzucali kamienie.Z tych które rzucił Deukalion powstali mężczyźni a z tych które rzucałą Pyrra-kobiety :p.

Z pamięci to wziąłem :D
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
Tetyda zanurzyła go w Styksie jak się urodził, lecz trzymała go za piętę i to był słaby punkt. Parys strzelił z łuku w jego piętę i na skutek tego zmarł.
Jak nazywał się tajemniczy irański bóg, na którego cześć zabijano byki. Popularny wśród legionistów rzymskich.
 

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
Eeeech, amatorzy. Miesiąc musiałem czekać na poprawną odpowiedź w quizie historycznym, a tutaj nikt nie dał rady.


Poprawna odpowiedź brzmi: Eskulap.


Pytanie oddaję Tobie, czera.
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
Eeeech, amatorzy. Miesiąc musiałem czekać na poprawną odpowiedź w quizie historycznym, a tutaj nikt nie dał rady.


Poprawna odpowiedź brzmi: Eskulap.


Pytanie oddaję Tobie, czera.
Ja przyznam odwet, że szukałem odpowiedzi na twoje pytnie. Niemniej jednak nie znalazłem.
Zeus, Posejdon i Hades byli braćmi. Każdy miał tajny oręż. Jaki ?
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Ja przyznam odwet, że szukałem odpowiedzi na twoje pytnie. Niemniej jednak nie znalazłem.
Zeus, Posejdon i Hades byli braćmi. Każdy miał tajny oręż. Jaki ?
Zeus - Piorun i tarcza Egida
Posejdon - Trójząb
Hades - Hmm, czyżby berło i Cerber? Tutaj nie wiem czy dobrze.
 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
Hades-trzy głowe psy
Posejdon-Trójzbąb
Zeus-Piorun
 

sbnwp

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Planeta Ziemia
Zeus - Piorun
Posejdon - Trójząb
Hades - Hełm

Ciekawostka i kolejne pytanie w jednym:
Piorun, trójząb i hełm wykonali tym bogom cyklopi. Wykonali także jeszcze jedną broń. Jaką i dla kogo?
 

Neriw

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2009
Posty
265
Punkty reakcji
14
To był:łuk i strzały Artemidy.

Według mitologi słowiańskiej - Południca , to demon , znany też jako: żytnia, rżana baba, baba o żelaznych zębach. Był to nader złośliwy i morderczy demon polujący na tych, którzy niebacznie w samo południe przebywali w polu. Zabijał dorosłych (np. kosiarzy czy oraczy pracujących w pełnym słońcu) oraz porywał dzieci bawiące się na skraju pola.
Jeśli w bezwietrzny dzień łany zbożna nagle zaczynały falować to było jasne, że południca jest tuż tuż. Szczególnie lubiła przebywać wśród łanów łubinu. Nie było przeciw niej obrony - należało po prostu w okolicy południa unikać przebywania na polu a już szczególnie drzemki na polu. Śpiący był bowiem szczególnie pożądaną ofiarą.
Jednak bym jeden sposób uchronienia się przed Południcą będąc w polu. Jaki to sposób?
 

Aralion

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2010
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Bytom
Południca zadawała zagadki, od odpowiedzi zależał los nieszczęśnika. Kurcze nie jestem pewny. Prosze o potwierdzenie.
 

Neriw

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2009
Posty
265
Punkty reakcji
14
Południca zadawała zagadki, od odpowiedzi zależał los nieszczęśnika. Kurcze nie jestem pewny. Prosze o potwierdzenie.

Niestety nie. Ok. dam mała podpowiedź. Chodzi o to że. można w pewien sposób się schować przed południcą.
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
W południe jest słońce, dużo słońca. A jak się ktoś schowa do cienia? Przecież chyba słońce na cień nie wejdzie :D? Dobrze?
Nie chce mi się czekać na odpowiedź. Sprawdziłem w guglach xD

Jak miała na imię żona Odysa i co ją cechowało?
 
Do góry