Miód dobrej jakości

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Od jakiegoś czasu zdrowo się odżywiam i w swojej diecie używam dużo miodu, który zastępuje mi biały cukier. Problem w tym, że za miesiąc się przeprowadzam do dużego miasta i skończy mi się dostęp do miodu z pobliskiej sprawdzonej pasieki :(
Czy wiecie gdzie można zamówić taki prawdziwy polski miód, tak żeby mieć pewność, że nie jest podrabiany?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
W mieście będziesz miała problem najlepiej jakoś dogadać się z osobą od której miałaś sprawdzony miód do tej pory.
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
No właśnie wiem, że w mieście będę miała problem :( Stąd moje pytanie.
Do domu będę zjeżdżała bardzo, bardzo rzadko, a wysyłka do mnie nie wchodzi w grę.
A np jakieś sklepy ze zdrową żywnością w dużych miastach? Hm, tylko skąd będę miała pewność, że miód nie jest podrabiany..
 

Cilsak

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2014
Posty
45
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Wrocław
to miody podrabiają? Omg..szczerze mówiąc to nawet nie wiedziałem i wydawało mi się, że miód to miód. A jak to sprawdzić czy miód jest podrobiony czy nie?
 
N

Naxxramas

Guest
Madzia_a
No właśnie wiem, że w mieście będę miała problem
Nie wiem do jak wielkiego miasta migrujesz, ale np: w Warszawie są sklepy EKO gdzie sprzedają bardzo dobre miody w cenie 20-40zł za słoik.
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Cilsak napisał:
to miody podrabiają? Omg..szczerze mówiąc to nawet nie wiedziałem i wydawało mi się, że miód to miód. A jak to sprawdzić czy miód jest podrobiony czy nie?
No niestety niektórzy "pszczelarze" podrabiają. Najczęściej wygląda to tak, że dokarmiają pszczoły syropem cukrowym. Wtedy taka najedzona pszczoła nie ma po co latać z kwiatka na kwiatek..
Oczywiście produkcja miodu się zwiększa, ale jakość bardzo spada.
No i już nie mówię o tych miodach z fabryki, które z ulem w ogóle nie mają nic wspólnego ;)




Naxxramas napisał:
Madzia_a
No właśnie wiem, że w mieście będę miała problem
Nie wiem do jak wielkiego miasta migrujesz, ale np: w Warszawie są sklepy EKO gdzie sprzedają bardzo dobre miody w cenie 20-40zł za słoik.
Poznań ;) Tzn tak, pewnie będą tam sklepy EKO, tylko właśnie kwestia dotyczy sprawdzonych miejsc, co by miód był prawdziwy.

Chętnie dowiem się o jakiś sprawdzonych miejscach w Poznaniu, albo gdzie można zamówić przez neta ;)
 
N

Naxxramas

Guest
madzia_a
co by miód był prawdziwy
Pytanie co oznacza termin - nieprawdziwy miód ?
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
Jest dokładnie tak jak Madzia pisze. Ale na szczęście jest kilka sposobów żeby sprawdzić w domowych warunkach jakość miodu.

Co do sprawdzonych miejsc to mam dwa ;) Jedno pod wrocławiem, bo to mój znajomy :tongue: Ale tam tylko odbiór osobisty (mogę podać adres na priv). A w necie sklep http://www.miody-polskie.pl/e-sklep/ma bardzo dobre jakościowo miody. Zawsze możesz zamówić na próbę jeden słoiczek i sobie sprawdzić.
 

Cilsak

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2014
Posty
45
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Wrocław
A w takim razie w jaki sposób można to sprawdzić czy miód jest ok? Ja namiar na sklep też sobie chętnie zachowam, bi ja to zawsze kupowałem miód gdzie popadnie, nie zwracając uwagi na to skąd jest.
 

ronia31

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2015
Posty
15
Punkty reakcji
2
Jeśli miodzik to tylko z Beskidu Sądeckiego :) jest paluszki lizać polecam :)
Bartnik Sądecki
 

ilkas

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
307
Punkty reakcji
6
Miasto
Kraków
sposobów jest kilka, możesz poszukać sobie w necie. Ale min każdy prawdziwy miód po jakimś czasie twardnieje. Jeśli Twój miód po czasie nadal jest pięknie lejący i płynny, to daje do myślenia ;)

Kolejne sposoby: nabieramy miód na łyżeczkę, po czym ponownie wlewamy do słoika. Robi się wzniesienie - miód jest w porządku, dołek - to podróbka. Naturalny wlany do naczynia z wodą osiada na dnie. Sztuczny - szybko się rozpuszcza.
Chociaż gorzej z tymi miodami gdzie pszczoły są dokarmiane. Tutaj już głównie po smaku można rozpoznać, ale trzeba się bardzo bardzo dobrze znać.
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
ilkas napisał:
Jest dokładnie tak jak Madzia pisze. Ale na szczęście jest kilka sposobów żeby sprawdzić w domowych warunkach jakość miodu.

Co do sprawdzonych miejsc to mam dwa ;) Jedno pod wrocławiem, bo to mój znajomy :tongue: Ale tam tylko odbiór osobisty (mogę podać adres na priv). A w necie sklep http://www.miody-polskie.pl/e-sklep/ma bardzo dobre jakościowo miody. Zawsze możesz zamówić na próbę jeden słoiczek i sobie sprawdzić.
dzięki za namiar. Chyba też tak zrobię że zamówię sobie jeden słoik na próbę i zobaczę jaki mają.

Naxxramas, nieprawdziwy miód czyli sztuczny, lub podrabiany, tak jak pisałam o tym wyżej.
 
N

Naxxramas

Guest
Madzia_a
Naxxramas, nieprawdziwy miód czyli sztuczny, lub podrabiany, tak jak pisałam o tym wyżej.
Sztuczny to wiem, ale sztuczny to w ogóle nieporozumienie i to nie jest miód tylko jakiś twór xD

Jak miód jest EKO to każdy jest dobry.
 
W

wiemlepiej

Guest
Powiem szczerze, że nie wiedziałem, że jest coś takiego jak miód eko. No bo patrząc logicznie, jak oni zmuszają te pszczoły, żeby pobierały nektar z z tych konkretnych upraw i kwiatów, a nie z tych nawożonych? No raczej się nie da, trzeba by mieć ogromny areał, gdzie nikt nie dawałby oprysków i nawozów. Sam po prostu kupuję miód ze sprawdzonej pasieki, oczywiście na Kaszubach, bo uwielbiam kaszubskie miody. O ich fenomenie piszą tutaj: http://kulinarnepomorze.pl/miod-z-kaszub/
A miód podrabiany to albo taki, gdzie piszą, że sprzedają jakiś lepszy, np. gryczany czy spadziowy, a w rzeczywistości jest wielokwiatowy, a więc fałszowanie produktu, albo mogą też dolewać wody do miodu, to też podrabianie.
 
Do góry