Mikroekonomia

Aniastudent

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2022
Posty
2
Punkty reakcji
0
Czesc mam problem z dwoma zadaniami na studiach czy jest ktoś kto potrafi to rozwiązać?

Przy cenie 1,60 popyt na cukierki wynosi 1000 sztuk. Tabliczka czekolady kosztuje 2,00. Gdy cena
tabliczki czekolady wzroście do 2,10, popyt na cukierki wzrośnie do 1010 sztuk. Oblicz współczynnik
mieszanej cenowej elastyczności popytu na cukierki względem cen czekolady.
3. Roczny popyt na samochody wynosi 100. Cena benzyny równa się 1,5. Współczynnik mieszanej
elastyczności popytu dla dóbr komplementarnych wynosi –0,05.
Oblicz o ile zmieni się popyt na samochody, jeżeli cena benzyny wzrośnie do 1,6.
 

Retrojan

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2018
Posty
71
Punkty reakcji
4
Moim zdaniem to zadania ze statystyki, konkretnie z tzw.
Czesc mam problem z dwoma zadaniami na studiach czy jest ktoś kto potrafi to rozwiązać?

Przy cenie 1,60 popyt na cukierki wynosi 1000 sztuk. Tabliczka czekolady kosztuje 2,00. Gdy cena
tabliczki czekolady wzroście do 2,10, popyt na cukierki wzrośnie do 1010 sztuk. Oblicz współczynnik
mieszanej cenowej elastyczności popytu na cukierki względem cen czekolady.
3. Roczny popyt na samochody wynosi 100. Cena benzyny równa się 1,5. Współczynnik mieszanej
elastyczności popytu dla dóbr komplementarnych wynosi –0,05.
Oblicz o ile zmieni się popyt na samochody, jeżeli cena benzyny wzrośnie do 1,6.
Ania...to chyba zadania ze statystyki. tzw. z parametrem. Ogólnie dla mnie ekonomia nigdy nie była nauką, nie jest i nie będzie. Ty masz problem. Poszukaj w statystyce. Rozwiązaniem zawsze będzie "1" Proszę poszperaj w statystyce. Oczywiście w parametrze są bodaj 3 rozwiązania.
 

Aniastudent

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2022
Posty
2
Punkty reakcji
0
No nie wiem bo przerabiamy to na mikro i makro ekonomi....na statystyce w ogóle czegoś takiego nie mieliśmy...
 

Retrojan

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2018
Posty
71
Punkty reakcji
4
Ania, nic nie szkodzi poszukać właśnie w czyś co jest statystyką Dziwne ,że na wykładach i zadaniach ze statystyki nie miałaś do czynienia z zadaniami z parametrem? Poszukaj w necie. Prośba z mojej strony.
 
Do góry