MIKROEKONOMIA

Monika Kucińska

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam:)
z racji tego że niestety nie zaliczyłam kolokwium chciałam prosić o pomoc w rozwiązaniu 2 zadań.

zad. 1.
Rynek motocykli w pewnym mieście można opisać równaniami-popytu Y=-X+10000 gdzie Y to cena, a X to ilość produktów oraz podaży Y=X. W wyniku wzrostu dochodów zanotowano pozytywny szok popytowy w wysokości 40%. Jak zareagują krótkookresowo ceny motocykli. Przy założeniu, że podaż motocykli jest elastyczna długookresowo określ jak będzie wyglądał przyszły rynek motocykli, odpowiedź zilustruj graficznie.

zad 2.
Ceny benzyny w Polsce wzrosły o 20%.Oceń jak wpłynęło to na ceny motocykli w pewnym mieście jeżeli wiadomo, że współczynnik elastyczności mieszanej popytu wynosi -1.

Dziękuję z góry za odpowiedzi:)
 

niegrzeczna901

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0


też mam 2 zadania z zaliczenia z mikro bardzo prosze o pomoc jak je rozwiązać

1. Funkcję produkcji można zapisac w następujący sposób Q=2 pierwiastek z K i pierwiastek z L. Ceny czynników produkcji wynoszą w=12 i r=3 wyznacz poziom kosztów całkowitych przedsiębiorstwa króre produkuje ilość równą 160 jednostek. Określ z jakimi efektami skali mamy do czynienia.



2.Przedsiębiorstwo działające w warunkach konkurencji doskonałej ponosi koszty stałe całkowite w wysokości 36 jednostek. Koszty zmienne całkowite kształtuja się zgodnie z funkcją

a) KZC=1/2Q3-5Q2+25Q jak będzie kształtować się efektywność przedsiębiorstwa gdy cena rynkowa zostanie ustalona na poziomie 30.

b) Jak będzie kształtować się przedsiębiorstwo gdy cena rynkowa wzrośnie do 42


Bardzo proszę o pomoc bo jak co jutro dopytka pozdrowienia i z góry dziękuje
 
Do góry