Migrena - o zgrozo

Amy Bird

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2012
Posty
54
Punkty reakcji
0
Miasto
Dolnośląskie
Pyralgina? Jak dla mnie katastrofa ! Mam na nią uczulenie :skrzywiony: Nie istotne czy jest doustna czy domięśniowa...max godzina i wymiotuję dalej jak widzę. Pozostanę przy Solpadeinie.
 
I

Ika112

Guest
Pierwsze słyszę o uczuleniu, chociaż na salicylany wcale jest nierzadkie, ale to nie są leki na migrenę a szkoda po dotępne w każdym sklepie :tongue:
 

pisanka

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2013
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Warszawa
Na mnie w przypadku migreny działa solpadeine, chociaż tylko wtedy gdy wezmę ją odpowiednio wcześniej. Dostałam od neurologa czopki (nazwy niepamiętam. jak sobie przypomnę to napiszę) i one faktycznie natychmiastowo zwalczały ból. Stosuję okłady, ale przede wszystkim próbuję spać. Nie jestem w stanie za bardzo funkcjonować, najgorszy jest światłowstręt. Ile u Was trwają migreny?
 

pisanka

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2013
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Warszawa
hehe ;) na mnie niestety alkohol źle wpływa jeśli chodzi o migreny :( i zawsze jest trzydniowy maraton -_-
 
I

Ika112

Guest
U mnie to 36h, odkąd biorę tabletki ataki nawet jeśli jej nie wezmę skróciły się do 16h, po tabletce boli zwykle do godziny ale jeśli wezmę za późno to nie pomaga prawie wcale.
 

Katarzyna i Jerzy

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2013
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Może coś z tych porad Wam pomoże, powodzenia;)
- nietypowe metody to zanurzenie stóp w gorącej wodzie, zanurzenie dłoni w bardzo zimnej wodzie (zmiany ciśnienia krwi),
- mocna kawa, gorący okład na czoło, kark,
- opaska na głowę nasączona octem winnym,
- aromaterapia; olejek lawendowy, olejek z mięty pieprzowej, najlepiej do nawilżacza,
- mokre torebki herbaty miętowej na powieki i czoło,
- herbatka imbirowa, napar z rozmarynu lekarskiego,
- mocna herbata z dodatkiem goździków,
- regularne posiłki,
- delikatny masaż skroni, czoła,
- herbatka z kozłka lekarskiego i melisy,
- mieszanki do picia; (liść brzozy, ziele nostrzyka, pączki brzozy ) lub (majeranek, tymianek, gałka muszkatałowa, mięta, bazylia, melisa),
- woda, pić dużo, powodem bólu głowy może być odwodnienie.
Klasterowe bóle głowy, napadowe, pojawiające się w różnych miejscach silne bóle, mogą całkowicie zniechęcić do wszystkiego. Należy zachować spokój, nie palić, nie pić alkoholu. zastosować ćwiczenia rozluźniające. Leżąc napinamy i rozluźniamy poszczególne mięśnie twarzy i karku. Warto także zastanowi się nad czynnym relaksem; rower, pływanie, spacer, aerobik.
 
I

Ika112

Guest
Katarzyna i Jerzy napisał:
Może coś z tych porad Wam pomoże, powodzenia;)
- nietypowe metody to zanurzenie stóp w gorącej wodzie, zanurzenie dłoni w bardzo zimnej wodzie (zmiany ciśnienia krwi),
- mocna kawa, gorący okład na czoło, kark,
- opaska na głowę nasączona octem winnym,
- aromaterapia; olejek lawendowy, olejek z mięty pieprzowej, najlepiej do nawilżacza,
- mokre torebki herbaty miętowej na powieki i czoło,
- herbatka imbirowa, napar z rozmarynu lekarskiego,
- mocna herbata z dodatkiem goździków,
- regularne posiłki,
- delikatny masaż skroni, czoła,
- herbatka z kozłka lekarskiego i melisy,
- mieszanki do picia; (liść brzozy, ziele nostrzyka, pączki brzozy ) lub (majeranek, tymianek, gałka muszkatałowa, mięta, bazylia, melisa),
- woda, pić dużo, powodem bólu głowy może być odwodnienie.
Klasterowe bóle głowy, napadowe, pojawiające się w różnych miejscach silne bóle, mogą całkowicie zniechęcić do wszystkiego. Należy zachować spokój, nie palić, nie pić alkoholu. zastosować ćwiczenia rozluźniające. Leżąc napinamy i rozluźniamy poszczególne mięśnie twarzy i karku. Warto także zastanowi się nad czynnym relaksem; rower, pływanie, spacer, aerobik.
Wszytko to pomaga ale tylko odrobinę, najskuteczniejsze są jednak leki przeciwmigrenowe, sumamigren itp. są niezawodne.
 
Q

Quest 281249

Guest
W moim przypadku lekarze rozkładają ręce. Męczę się już z 10 lat. Nie pomaga nic, a boli non stop. Jedyne co potrafi choć trochę pomóc w cierpieniu - o dziwo - to masowanie dłoni pomiędzy kciukiem, a palcem wskazującym :crazy:
 
I

Ika112

Guest
Invictum napisał:
W moim przypadku lekarze rozkładają ręce. Męczę się już z 10 lat. Nie pomaga nic, a boli non stop. Jedyne co potrafi choć trochę pomóc w cierpieniu - o dziwo - to masowanie dłoni pomiędzy kciukiem, a palcem wskazującym :crazy:
Dziś mam okazję spróbować, boli od rana :122:
 

adelheid

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
53
Punkty reakcji
0
Widzę, że cisza w temacie od dawna. Nie chcąc zakładać kolejnego wątku, podepnę się J Mój luby coraz częściej ma napady silnego bólu głowy. Stara się je przesypiać po pracy, jak jest bardzo źle, idą w ruch leki. Często wychodzimy, choćby na długi spacer z psem wieczorem, żeby się dotlenić, ale to i tak nie wiele pomaga. Myślicie, że domowe triki, które tu spisaliście, mogą mu pomóc, czy to już czas na lekarza?
 

Bojan85

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2011
Posty
27
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
Warszawa
Żeby się na stówę upewnić z czym macie do czynienia, niech Twój partner idzie do lekarza. Ten skieruje go na odpowiednie badania, dobierze leki. Domowe sposoby pewnie się sprawdzą, ale na efekt trzeba będzie chwilkę poczekać, co nie znaczy, że nie warto próbować ;)
 

Konik9

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Leczenie migreny domowymi sposobami może pomóc tylko na chwilę, Powinno się dociec, gdzie leży źródło problemu. Polecałabym wizytę u neurologa. W Warszawie przyjmuje bardzo dobry specjalista, dr Piotr Ślifirczyk, który specjalizuje się między innymi w diagnozowaniu i leczeniu migren. W Jego gabinecie można też zrobić od razu dodatkowe badania, aby wykluczyć ewentualne poważniejsze choroby...
 
Do góry