Migrena - o zgrozo

cyrkonia69

Nowicjusz
Dołączył
3 Grudzień 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
Czy są tutaj jakieś kobietki chorujące na migrene? Jak sobie radzicie? Ja bez zimnych okładów na czoło i olejków z rozmarynem chyba nie dąlabym rady. Choruje już prawie od roku, nawet sama nie wiem czy to dużo czy mało ...:( wiem tylko, że czasem bywa bardzo ciężko.
 

enterme

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
Warto najpierw zbadać sprawę - tzn. spróbować zidentyfikować przyczynę bólów. myślę że zimne okłady na czoło i olejki z rozmarynem mogą być tylko dodatkiem do zwalczania bólu głowy. mi się on zdarza czasami i stosuję wtedy lek przeciwbólowy, który działa szczególnie skutecznie na bóle głowy (np etopiryna)i kładę się spać na jakiś czas. to pomoaga. ale moje bóle nie są aż tak częste. radzę zbadać podłoże bólu
 

katarynka.kata

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Sama borykam się z tym problemem. Oglądałam w TVN program i wreszcie doradzili jak radzić sobie z alergią, ale i też z migreną. Można sobie poradzić akurat za pomocą powermed. I tego lekarz Ci nie powie.
 

enterme

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
42
Punkty reakcji
0
a co to jest? widzę że jakiś odkurzacz powietrza. piszą że dobry dla alergików i astmatyków. ale w przypadku bólów głowy czyste, przewietrzone pomieszczenia też są potrzebne. ale odkurzaczem raczej migreny się nie wyleczy. chociaż jestem ciekawa co to za urządzenie
 
Q

qarolka

Guest
a ja ostatnio słyszałam, że cieka teorią jest leczenie migreny botoxem podobno daje dobre efekty i rzeczywiście pomaga w ograniczeniu tego strasznego bólu, cikawy pomysł, ktoś też o tym słyszał ?
 

Foka Szara

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2011
Posty
46
Punkty reakcji
3
Wiek
32
hmm. Ja miewam często migrenowe bóle głowy, ale najgorszy jest światłowstręt. Bez przerwy chodzę z przymróżonymi oczyma, kiedy nie mam okularów przeciwslonecznych. Za dużo światła=nieznośny ból. Przywykłam właściwie i nie leczę... Jeśli poznam tu jakieś nieinwazyjne kuracje, nie botox : D to z chęcią wypróbuję :)
 

Monia76

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ja również miewam takie bóle już ładne kilkanaście lat , z tego co się dowiedziałam jest kilka rodzajów takich bóli , jednym z czynników jest stan przedmiesiączkowy ,w tym czasie wielu ludzi odczuwa ból głowy ze światłowstrętem i taki ja mam ....co za leki biorę ostatnio solpadeinę w proszku , paracetamol lub kenatol . Natomiast dostałam również przepisane leki na tę migrenę ,ale napiszę później jakie to są ..teraz zmykam
 

xxxfeniks

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2011
Posty
91
Punkty reakcji
10
Miasto
kuźnia Hadesa
Również miewam bóle migrenowe (straszne doświadczenie) kiedyś nie miałam przy sobie tabletek przeciwbólowych ból był niesamowity do tego każdy szmer go zwielokrotniał no i światłowstręt doszło do zaburzeń błędnika (tragedia). W domu nałykałam się tabletek ale tylko zmniejszyły ból. Teraz zawsze mam przy sobie tabletki i jak tylko zaczyna boleć głowa biorę jedną i mam spokój. Jak nie dopuszczę do silnego bólu to mam problem pod kontrolą. Może komuś to również pomoże.
 

Amy Bird

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2012
Posty
54
Punkty reakcji
0
Miasto
Dolnośląskie
Niestety borykam się z tym problemem od wielu lat. Zwykłe środki przeciwbólowe nie są mi w stanie pomóc, nawet jeśli w pierwszej chwili mam wrażenie, że mi ulżyło, to max po godzinie ból powraca z większą słą. Tak jak Monia76 stosuję Solpadeine, a jakieś Panadole, Apapy czy Ibuprom mogę sobie wsadzić gdzieś. Uskarżacie się na światłowstręt, fakt jest okropny i równie uciążliwy jak nadwrażliwość na dźwięki, ale...czasem gdy nie mam pod ręką dobrego środka przeciwbólowego (od pewnego czasu nie zdarza mi się tem błąd - zawsze mam ze sobą leki) to kończę w toalecie na sedesie z miską na kolanach...rwie ze mnie na dwie strony...nie życzę nikonu takich wątpiwych przyjemności. Nawiasem, od dawna nie miewam takich napadów ponieważ tak jak xxxfeniks gdy rozpoznaję u siebie pierwsze objawy migreny, a nie zwykły ból głowy, biorę Solpadeine i już nie muszę się obawiać, że wyląduję w łazience z miską na kolanach. Niestety wkurzające jest to, że migrena potrafi mnie męczyć przez kilka dni z rzędu, a ja faszeruję się prochami jak opętana aby móc w miarę normalnie funkcjonować.
Lekarz oczywiście przepisał mi jakieś cudo na migreny, ale jak w aptece krzykneli mi cenę to opadła mi szczena i zrezygmowałam....2 stówy za 2 tabletki !?! Sorry, ale mnie nie stać na taki luksus.
 
I

Ika112

Guest
Lekarz oczywiście przepisał mi jakieś cudo na migreny, ale jak w aptece krzykneli mi cenę to opadła mi szczena i zrezygmowałam....2 stówy za 2 tabletki !?! Sorry, ale mnie nie stać na taki luksus.

Myślałam że już mam to z głowy, znowu wrócił ból nie do zniesienia, wyć się chce dosłownie. Też mam leki, nie wiem dlaczego tym razem nie pomogły. Strasznie się zdenerwowałam przedwczoraj i może inna przyczyna jest tego bólu. Nie wiem jakie dostałaś ale te przeciwmigrenowe są faktycznie drogie, moje tyle nie kosztowały ale biorąc pod uwagę że dawały więcej niż całe opakowanie byleczego to nie narzekałam zbytnio :109:
 
G

Gumri

Guest
Próbowałaś pyralginę? Z leków przeciwbólowych to raczej najskuteczniejsze rozwiązanie, choć migrenę trzeba na pewno leczyć też innymi sposobami.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
pyralginum na migrenę? A komu pomaga?
Chyba na ból glowy z przemęczenia, ale nie na migrenę.
Mnie nie pomaga nic, zaczęło się po drugim porodzie i od roku miewam takie napady,że nieskuteczne są nawet leki na receptę. Muszę to po prostu odleżeć w ciszy i ciemnosci, smarując skronie amolem i jedząc lekkie posiłki, co przy moim trybie życia jest niewykonalne,a więc męczę się okrutnie.
Badania porobiłam, bo miałam kilka urazów głowy i zwyczajnie się bałam,ze coś się tam dzieje, ale wszystko jest w najlepszym porządku.
A migrena jest, bo jest.
Jak ktoś znajdzie złoty środek, to bardzo proszę o ratunek ;)
 
I

Ika112

Guest
Sama czekam na taki środek od lat :122: , są leki które pomagają, już nie jestem ta bezradna i bezsilna. Szkoda że nie można się tego diabelstwa pozbyć raz na zawsze. Zanim dostałam tabletki od neurologa brałam i Pyralginę i "Goździkową" ale to tylko pogarszało sprawę, łykałam tyle że czułam się jak nastukana a głowa nadal bolała.
 

modek

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2013
Posty
44
Punkty reakcji
0
Faktycznie, Pyralgina jest mega skuteczna na doraźny ból głowy, ale w przypadku migreny trzeba zasiegnac fachowej rady lekarza.
 
I

Ika112

Guest
Wiem że jest skuteczna, nieraz brałam na obniżenie temperatury czy na bóle menstruacyjne ale przy migrenie niestety nie działa, szkoda :(
 
N

nianiaSweet

Guest
to prawda pyralgina może jedynie być środkeim zaradczym w przypadku silnego bólu głowy, ale nie jest lekiem na migrenę, a szkoda bo mnie w przypadku różnych bóli zawsze pomaga.
 
I

Ika112

Guest
Różnych...
Otóż to, zwykle pomaga ale na to co dla mnie najważniejsze nie :cry_smile:
 

modek

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2013
Posty
44
Punkty reakcji
0
Pyralgina moze okaza sie pomocna w poczatkowym stadium migreny ,ale na zaawansowaną chorobę potrzebne są specjalistyczne leki.
 
Do góry