Mieszkanie w Poznaniu lub w okolicach

MaciejkaDa

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Czy ktoś w ostatnim czasie kupił mieszkanie w Poznaniu. Ogólnie szukam czegoś nie tyle blisko centrum co blisko zieleni? Ktoś coś może doradzić?
 

echo.sz

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2012
Posty
175
Punkty reakcji
0
MaciejkaDa napisał:
Czy ktoś w ostatnim czasie kupił mieszkanie w Poznaniu. Ogólnie szukam czegoś nie tyle blisko centrum co blisko zieleni? Ktoś coś może doradzić?
rozumiem z pytania, że nie znasz Poznania...blisko centrum i blisko zieleni, to zdecydowanie Sołacz, ewentualnie pobliskie osiedla...Winiary, Bonin, Osiedle Słowiańskie, Golęcin.
Osiedle Słowiańskie jest przy Parku Wodziczki, który przechodzi w Park Sołacki, ten w Lasek Golęciński, dalej lasy komunalne, 3 duże jeziora. Ten zielony klin dochodzi prawie do centrum.
 

MaciejkaDa

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
echo.sz napisał:
Czy ktoś w ostatnim czasie kupił mieszkanie w Poznaniu. Ogólnie szukam czegoś nie tyle blisko centrum co blisko zieleni? Ktoś coś może doradzić?
rozumiem z pytania, że nie znasz Poznania...blisko centrum i blisko zieleni, to zdecydowanie Sołacz, ewentualnie pobliskie osiedla...Winiary, Bonin, Osiedle Słowiańskie, Golęcin.
Osiedle Słowiańskie jest przy Parku Wodziczki, który przechodzi w Park Sołacki, ten w Lasek Golęciński, dalej lasy komunalne, 3 duże jeziora. Ten zielony klin dochodzi prawie do centrum.
Dzięki za odpowiedź, generalnie kiedyś mieszkałam w Poznaniu, później zycie poniosło w inne miejsce, ale teraz wracam na dobre, a miasto się zmienia, więc wolę popytać :)
 

emilialuty

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
MaciejkaDa napisał:
Czy ktoś w ostatnim czasie kupił mieszkanie w Poznaniu. Ogólnie szukam czegoś nie tyle blisko centrum co blisko zieleni? Ktoś coś może doradzić?
rozumiem z pytania, że nie znasz Poznania...blisko centrum i blisko zieleni, to zdecydowanie Sołacz, ewentualnie pobliskie osiedla...Winiary, Bonin, Osiedle Słowiańskie, Golęcin.
Osiedle Słowiańskie jest przy Parku Wodziczki, który przechodzi w Park Sołacki, ten w Lasek Golęciński, dalej lasy komunalne, 3 duże jeziora. Ten zielony klin dochodzi prawie do centrum.
Dzięki za odpowiedź, generalnie kiedyś mieszkałam w Poznaniu, później zycie poniosło w inne miejsce, ale teraz wracam na dobre, a miasto się zmienia, więc wolę popytać :)



jak blisko zieleni to faktycznie Sołacz albo lasek marceliński, tam koło niego jest taka inewstycja na smardzewskiej
 

Papitta

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2012
Posty
50
Punkty reakcji
1
Moja przyjaciółka z mężem kupiła w tym roku mieszkanie w zabudowie szeregowej - zobacz sobie Nowe Podolany, do centrum też nie wychodzi daleko, blisko w razie zcego jest Makro, Plaza. A wokół osiedla jest zielono, jak byłam z nią na chwilę tam, to naliczyłam parę osób na rowerach czy spacerujących z psami - na wprost budynku są takie jakby łąki, a dopiero później kolejne osiedla. Mnie chodzi o osiedle od firmy Jandach, bo podobno w tej okolicy budują się też inne, ale zobacz sobie to, jeśli zalezy Ci na sensownej cenie.
 

WaZe

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2013
Posty
42
Punkty reakcji
1
Papitta napisał:
Mnie chodzi o osiedle od firmy Jandach, bo podobno w tej okolicy budują się też inne
ta firma budowała też moje osiedle na Plewiskach. Co pewnie warto wiedzieć to mają fajny kontakt z klientem, pomogą, wyjaśnią itd. A z samego zakupu jestem do dziś zadowolona :)
 

Neili

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
130
Punkty reakcji
4
WaZe napisał:
Mnie chodzi o osiedle od firmy Jandach, bo podobno w tej okolicy budują się też inne
ta firma budowała też moje osiedle na Plewiskach. Co pewnie warto wiedzieć to mają fajny kontakt z klientem, pomogą, wyjaśnią itd. A z samego zakupu jestem do dziś zadowolona :)
A co dokłasnie budował Jandach na Plewiskach? Jaka tam jest okolica? Pytam, bo mój brat z narzeczoną rozgląda się za mieszkaniem na granicy miasta i każda propozycja jest cenna, tym bardziej od sprawdzonej firmy.
 

WaZe

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2013
Posty
42
Punkty reakcji
1
Neili napisał:
Mnie chodzi o osiedle od firmy Jandach, bo podobno w tej okolicy budują się też inne
ta firma budowała też moje osiedle na Plewiskach. Co pewnie warto wiedzieć to mają fajny kontakt z klientem, pomogą, wyjaśnią itd. A z samego zakupu jestem do dziś zadowolona :)
A co dokłasnie budował Jandach na Plewiskach? Jaka tam jest okolica? Pytam, bo mój brat z narzeczoną rozgląda się za mieszkaniem na granicy miasta i każda propozycja jest cenna, tym bardziej od sprawdzonej firmy.



Mówię o tym osiedlu: http://www.jandach.pl/go.live.php/PL-H67/opis-inwestycji.html
Na stronie są same wizualizcje, ale osiedle już stoi i można je obejrzeć na żywo. Co do okolicy, to masz wszystko, czego trzeba - szkoły, sklepiki, przystanki autobusowe, jakaś biblioteka gminna... Ale też fajną, spokojną okolicę np. do rowerowych wycieczek. A do miasta nie jest daleko, poza tym można szybko wskoczyć na A2. Sama firma Jandach jest przetestowana i można śmiało umawiać się na oglądanie - nic się nie traci, a mieszkania naprawde fajne.
 

Neili

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2012
Posty
130
Punkty reakcji
4
Dzięki za namiary, bardzo fajnie to wygląda :) I jestem pod wrażeniem ilości referencji, jakie Jandach ma na stronie, wow. Zaraz bratu wyślę link, bo wydaje mi się, że cena za takie duże mieszkanie jest chyba całkiem niezła.
 

shaabdo

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2012
Posty
28
Punkty reakcji
0
A nie wiecie, kiedy będzie gotowe to nowe osiedle w Podolanach, co to Jandach je buduje? Słyszałem, że to będą bliźniaki, no i że ceny mają być dobre, więc jestem ciekaw, czy już teraz warto się interesować, czy jeszcze troche?
 
M

maalamy

Guest
kuzyn Poznaniak mieszka na Piątkowie i jest zadowolony, mówi, że ma tam spokój, nie boi się chodzić po ulicy a to ważne w dzisiejszych czasach
 

kometon

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
203
Punkty reakcji
1
A jakaś nowa inwestycja tam się buduje może na tym Piątkowie warta uwagi?
 

gabi.czyk

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2013
Posty
11
Punkty reakcji
0
kometon napisał:
A jakaś nowa inwestycja tam się buduje może na tym Piątkowie warta uwagi?
Zielono, dobry dojazd (Katowicką) spokoj, piękne trasy rowerowe - jeszcze zwróć uwagę na osiedle Tygrysie w Robakowie. Autorstwa ardensu, firma domki buduje od wielu lat to tez jest takie "domkowe"
 

WaZe

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2013
Posty
42
Punkty reakcji
1
gabi.czyk napisał:
A jakaś nowa inwestycja tam się buduje może na tym Piątkowie warta uwagi?
Zielono, dobry dojazd (Katowicką) spokoj, piękne trasy rowerowe - jeszcze zwróć uwagę na osiedle Tygrysie w Robakowie. Autorstwa ardensu, firma domki buduje od wielu lat to tez jest takie "domkowe"
Z tamtej strony może być niedługo kiepski dojazd - słyszałem, że mają zamykać ten sypiący się wiadukt przez rondem Rataje.
 

kometon

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
203
Punkty reakcji
1
Region fajny, inwestycja ciekawa, dojazd wygląda na to dość szybki do centrum Poznania. Najgorzej to nie wygląda.
 
M

maalamy

Guest
jeśli chodzi o tego konkretnego dewelopera to wiem, że dosyć długo buduje ogólnie, z tego co kojarzę to chyba sponsoruje nagrody w bitwie o dom na tvn?
 

kometon

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
203
Punkty reakcji
1
Faktycznie, chodzi Ci o Bitwę o Dom? Jeśli tak to by się zgdzało. Warszawska firma JW Construction te dwie inwestycje łączy.
 

Alka86

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
gabi.czyk napisał:
Zielono, dobry dojazd (Katowicką) spokoj, piękne trasy rowerowe - jeszcze zwróć uwagę na osiedle Tygrysie w Robakowie. Autorstwa ardensu, firma domki buduje od wielu lat to tez jest takie "domkowe"
Sprawdzałam na stronie ardensu i faktycznie metraż całkiem spory jak na mieszkanie, rzeczywiście jak dom, ogródek też jest więc grilla można latem robić. To tygrysie muszę wziąć pod uwagę.
 
M

maalamy

Guest
tak chodzi mi o bitwę o dom, oglądam drugi sezon :), fajny program, podpatruję sobie pomysłów na urządzenie własnego mieszkania
 
Do góry