Miesiączka

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
To może już się nią stresujesz ? :D

A tak poważnie , to może miałaś jakieś stresujące sytuacje ostatnio?
Jakieś problemy, kłopoty ?
 

xlolax33

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
To jest chyba niepoważne, żeby denerwować się na tyle maturą za rok, żeby teraz nie mieć miesiączki i żeby włosy wypadały. :122:
Stresy miałam dużo większe 4-5 lat temu niż teraz. Nic nadzwyczajnego, żyję sobie praktycznie bezproblemowo. Przed wyjazdem do Francji byłam chora i brałam jakiś silny antybiotyk, żeby jak najszybciej to wyleczyć (a miałam też gorączkę 39stopni). Może to albo wyjazd, albo przyjmowanie tych antybiotyków tak na mnie zadziałał? :lagodny:
 

xlolax33

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miałam przez ostatnie 2 tygodnie, a nieprawidłowości w okresie mam od 2 miesięcy. Byłam dziś u lekarza, mam skierowanie na badanie krwi, moczu i tsh, ale pójdę dopiero za tydzień we wtorek, bo wczoraj dostałam okresu.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
xlolax33 napisał:
krwi, moczu i tsh,
Tsh-to też z krwi-być może jak pisałam lekarz podejrzewa problemy hormonalne,chorobę tarczycy.Masz jeszcze jakieś inne objawy?
 

xlolax33

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
tylko opóźnienie cyklu, nadmierne wypadanie włosów, ból głowy (prawie codziennie lekki, ale bywa tak, że czuję, że prawie mi głowę skroniami rozrywa) i zmęczenie (ledwo wstaję z łóżka, w szkole zasypiam, nie jestem w stanie się skupiać, a o 19tej kładę się do łóżka)
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Takie objawy są przy niedoczynności tarczycy+bóle mięśni i stawów,uczucie zimna,skłonność do tycia,sucha skóra .Cóz zobaczysz-daj znać jak będziesz miała wynik tsh-znam się na tym ,coś doradzę.
 
W

wiki9969

Guest
A jeżeli wynik TSH jest bardzo niski (bliski dolnej granicy)? Co może wpłynąć na takie zmiany? Pytam, bo miałam jakiś czas temu robione badania i wynik wyszedł mi 0,6.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Ogólnie rzecz biorąc-wysokie tsh-niedoczynność tarczycy,niskie-nadczynność.Jednak twój wynik jeszcze o niczym nie świadczy.Powtórz badania za jakiś czas.
 
W

wiki9969

Guest
Robię badania regularnie i teraz mam wszystko w porządku. Zastanawiam się co mogło być przyczyną tak niskiego wyniki TSH?
 

xlolax33

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
sewanna napisał:
Takie objawy są przy niedoczynności tarczycy+bóle mięśni i stawów,uczucie zimna,skłonność do tycia,sucha skóra .Cóz zobaczysz-daj znać jak będziesz miała wynik tsh-znam się na tym ,coś doradzę.
Oo tak, sucha skóra to u mnie masakra, na głowie schodzi mi płatami, to samo na łydkach, czole i ramionach. Co do uczucia zimna, to bardziej mam takie na zmianę tzn. najpierw potwornie marznę, a potem jest mi potwornie gorąco. A co do tycia, to moja waga zwiększała się regularnie przez ostatnie 2 lata, ostatnio nie wzrosła, chociaż mam małe problemy z zrzuceniem kg pomimo trzymanej diety i ćwiczeń.
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Cóz zaczekaj na wyniki-pewne objawy masz,ale to o niczym jeszcze nie świadczy.
 

xlolax33

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
Mam wyniki. Glukoza, tsh i mocz w normie. Podobnie jak hematokryt, krwinki czerwone i hemoglobina. W krwinkach białych od normy odbiegają: NEU (za mało), LYM (za dużo), MONO (za dużo), BASO (za dużo), płytki krwi MPV (za mało), Mikroskopowa ocena rozmazu krwi: Gran. obojętn. o jądrze za mało i granulocyty kwasochłonne za dużo.
 

amorka009

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2017
Posty
43
Punkty reakcji
0
na forum nie dyskutuje się na takie tematy, bo nikt nie pomoże. lekarz, lekarz, lekarz!
 

Yulia

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2017
Posty
1
Punkty reakcji
2
amorka009 napisał:
na forum nie dyskutuje się na takie tematy, bo nikt nie pomoże. lekarz, lekarz, lekarz!
Ktoś pewnie nie lubię lekarow, a dyskutuje o tym na forumie :)
 

basia801

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2020
Posty
13
Punkty reakcji
0
Tak to niestety jest na początku, że zawsze trzeba być przygotowanym :) Jest sporo książek napisanych specjalnie dla młodych kobietek, które fajnie tłumaczą wiele rzeczy, możesz też poczytać w Internecie, jednak uważaj na opinie rówieśniczek, które czasem są zbyt pewne swoich spostrzeżeń ;) A im więcej wiedzy, tym mniej obaw!
Polecam wkładki, ja noszę je normalnie, codziennie, dla higieny. A przydaje się to również w ten sposób, że gdy przychodzi okres, nie muszę się martwić, że od razu zabrudzę lub przemoczę majtki :)

U mnie jest tak, że podbrzusze boli dzień przed miesiączką, więc przypuszczalnie dostaniesz ją już w weekend ;)
zgadzam się ja przed porodem nie wiedziałam że dostałam miesiączkę poprostu zero bólu i skutków ubocznych, a po porodzie sie wszystko zmieniło też muszę używać wkładek higienicznych a do tego pierwszy dzień okresu masakra....idzie się przyzwyczaić
 

imbirowska

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2018
Posty
74
Punkty reakcji
3
miesiączki po porodzie to jakaś masakra, dużo bardziej bolą mnie, zawsz muszę mieć tabletki od bólu w pogotowiu, wcześniej brałam kilka różnych ale teraz wystarczy mi vemonis femi bo i rozkurczowo i przeciwbólowo działa
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
A ja chyba od zawsze mam bolesne miesiączki i tak samo przed i po porodzie. Brałam zawsze różne leki i zazwyczaj po kilka na raz. A vemonis femi biorę już drugi okres i bardzo mi pomaga. Szybciej mija ból , na prawdę ulga przychodzi na długo , nie męczę się już bo wcześniej cały dzień lub dwa byłam do niczego i tylko leżałam.
 

Gajka88

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2020
Posty
20
Punkty reakcji
0
Ja przy niedoczynności miałam problemy z miesiączką, ale kontrola endokrynologa i ginekologa i teraz jest dobrze, nie mogę zabezpieczać się hormonalne więc wybrałam błonę którą zakłada się dopochwowo i która nie wpływa na gospodarkę hormonalną
 
Do góry