Miejski rower dla kobiety

Malta85

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
Witajcie. Szukam pomocy w doborze roweru miejskiego. Chodzi mi o jazdę czysto rekreacyjną po mieście, dojazd do pracy itd. Przeglądałam różne oferty i modele i najbardziej spodobał mi się rower Gianta model Chixie http://www.skapiec.pl/site/cat/2215/comp/1095076 Ponieważ jednak się nie znam tak dobrze na poszczególnych specyfikacjach, czy mógłby mi ktoś doradzić, czy to jest dobry wybór i na co trzeba głownie zwracać uwagę przy okazji zakupu roweru miejskiego?.
 

acidation

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2010
Posty
65
Punkty reakcji
1
Bardzo dobry pomysł - ja znalazłem Ci jeszcze na ceneo trochę inny model City Storm N8 Jest naprawdę imponująco piękny jak na rower miejski i porządny, także przemyśl to jeszcze.
 

Specjalista_Giant

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Jesli chodzi o model Chixie to zdobył bardzo dobre opinie od Klientów. Do tego typu jazdy bedzie dobrym rozwiązaniem. Przy zakupie roweru miejskiego sprawa nie jest taka skomplikowana. Przede wszystkim rower "przymierz" najpierw i się nim przejedź. W ten sposób dobierzesz dla siebie wielkośc ramy. Od tego będzie zależał komfort jazdy. To co widze jako mały brak w tym modelu to sztywny przednie widelec. Spróbuj jeszcze może model Mono CS2. Jest bardzo wygodny, posiada amortyzator przedni - co przydaje się w zetknięciu z krawężnikami. Pozdrawiam
 
B

benjamima

Guest
Hej. Jeśli chcesz jeździć tylko po mieście, tzn do pracy, przyjrzyj się rowerom składanym. Prezentuje się to tak: Dahon Składany 24", składasz go w kilkanaście sekund do wielkości niewiele większej niż jego koło. Także możesz z nim bez problemu podjechać tramwajem czy autobusem jak pada, czy nie masz ochoty jechać. Jeśli jest dla Ciebie nieco za drogi, daj znać, to poszukamy coś innego.
 

mybike

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
składaki mają ograniczone zastosowanie moim zdaniem i są zbyt drogie jak na swoje możliwości. Brykniesz do pracy i tyle. I też mam wątpliwości co do ich wygody. Te pierwsze rowerki w wątki są całkiem niezłe. I dobrze pasują o miejskiego klimatu :)
 

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
Jeśli rower ma Ci służyć do jazdy do pracy i rekreacyjnie podczas weekendu, to myślę, że może Ci się spodobać też model Gianta Cypress DX W taki bardziej w stylu retro. Moja dziewczyna zastanawiała się m.in. nad tym rowerem jak i nad Ykonem i Talonem stanęło na Talonie. Dobry osprzęt i przystępna cena. Powiedz coś więcej ile możesz przeznaczyć na zakup, ile masz wzrostu itp to również ważne przy wyborze odpowiedniego roweru.
 

elka1910

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
30
Punkty reakcji
0
Dragon, ja mam Gianta i jestem w sumie zadowolona. Mam taki w stylu holenderskim i to już kilka lat. Naprawdę trzyma się nieźle, chociaż każdą zimę niestety musi spędzać na balkonie. Gdybym kupowała jeszcze raz, to myślę że wolałabym dopłacić kilka stówek i znów kupić to samo, a przynajmniej mieć pewność, że nic się nie stanie.
 

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
Dokładnie! Czasami warto dopłacić, zapłacić więcej a mieć świetny, solidny i wytrzymały sprzęt. Trzeba mieć przecież na uwadze swoje bezpieczeństwo, a jakoś nie widzę go na rowerze za 300-500zł kiedy śmigamy po lesie, albo pagórkach. Przysłowie mówi, że chytry traci dwa razy. Ja uważam, że warto zainwestować w lepszy sprzęt czy to będzie Giant czy inna marka, ważne aby rower był sprawny, dobrze wykonany i przystosowany do typu jazdy jaki preferujemy.
 
M

Marjeretka

Guest
Zawsze warto zainwestować w dobry rower - przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa i komfortu. Jak dla mnie rower miejski nie może mieć zbyt cienkich opon, mieć wygodne siodełko i kierownicę, do tego nie powinien być zbyt ciężki. Bardzo fajna marka miejskich rowerów, trochę stylizowanych na tradycyjne holendry, to Kross - np. taki model. Ja właśnie zastanawiam się nad pożegnaniem mojej zdezelowanej damki i kupnie czegoś w tym stylu.
 

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
@MArjeretka zgadzam się całkowicie z tym co powiedziałaś :) fajny ten Kross, widzę, że celujesz w tradycyjne holenderskie rowery, może ten Ci się spodoba http://www.isport.pl/rower-giant-simple-green-2011-p-4176.html ma fajną i solidną ramę, koszyk i ten holenderski styl :)
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Ten krossik lepiej wygląda moim zdaniem - ale to kwestia gustu :)
Tak naprawdę najważniejsza jest wygoda :) Najlepiej jest się przymierzyć do roweru w sklepie i ustawić go sobie pod siebie, przejechać się kawałek jeśli jest taka możliwość :)
 
B

bone1906

Guest
Moim zdaniem bardzo ładne i przede wszystkim solidne rowery produkuje firma Kross, w tym także miejskie. Warto zajrzeć sobie tutaj http://dobrerowery.pl/rowery-miejskie spory wybór, niskie ceny i znająca się na rzeczy obsługa.
 
D

Dobr_zbanowany

Guest
Tutaj w zależnosci od budżetu jaki posiadasz,ale bardzo fajnymi modelami do kwoty 2 tyś zł będą Kross level A2 lub A3- na naszej stronce spokojnie je znajdziesz,w razie pytan chętnie służę pomocą.
 
N

natulka123

Guest

Parsi

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2008
Posty
234
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Polecam któryś z rowerów Kross Classico, są na prawdę ładne, mojej żonie się podobają szczególnie: Rowery miejskie Kross na pewno warto kupić rower nowy, sklepy oferują dobre rabaty lub akcesoria gratis, a co najważniejsze jest gwarancja.
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
natulka123 napisał:
Jestem posiadaczką roweru marki GAZELLE http://www.cyklotur.com/rowery/miejskie-city/p,rower-miejski-paris-plus-t7-kola-28-7-biegowy-r-49cm-2014-dark-titanium-grey-gazelle,292430.html do jazdy miejskiej. Z błotnikami i tylnym bagażnikiem. Jeździ się na nim w pozycji wyprostowanej, bardzo płynnie , nogi praktycznie się nie męczą. Jest też bardzo lekki, ma aluminiową ramę, także jak jest potrzeba by go przenieść to kobieta nie ma z tym problemów.
Ja też mam klasyczną Gazellkę, kupiłam zimą poza sezonem w super promocyjnej cenie. Ze wszystkim się zgodzę, tylko jak dla mnie to on wcale nie jest lekki, jak jeżdżę na wycieczki z mężem i pojawią się schody na drodzę to on wnosi mój rowera ja jego górala, który jest zdecydowanie lżejszy..ale i tak uwielbiam mój rower :)
 

MiśkaMI

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
to ja się pochwalę bo właśnie nabyłam wspaniały rowerek miejski :D kupiłam Gianta BLVD w Warszawie na Powiślu. Mniej niż 2000 zł mnie to wyszło a za to mam super rower miejski i 8 biegów więc żadna warszawska górka mi nie straszna ;)
 

klakieros03

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
a ktoś z was jeździ na kolarce?:) jestem ciekaw czy są tutaj fani takich rowerów:)
 
Do góry