miejsca z klimatem...

hellen

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
60
Punkty reakcji
0
oczywiscie liczba pubow kawiarni itd. w rynku i na kazimierzu idzie w setki, jesli nie tysiace ale sami przeciez wiemy jak to jest jak przyjdzie co do czego i chce sie gdzies usiasc, napic cos dobrego lub podensic. stad tez pytanie o wasze ulubione i sprawdzone miejsca:) ktorych w krakowie z cala pewnoscia nie brakuje:)
 

Arturro88

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2008
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z niebios;P
Jeśli o mnie chodzi.. To zawsze jak jestem w Krakowie to (choć nie jest to może dyskoteka czy jakiś bar) idę sobie na piwko do SanFranicssco na karmelickiej, ewentualnie na impreze do klubu ENSO też na karmelickiej
 
I

impresja_switu

Guest
"Zakątek" - mała kawiarenka przy ulicy Grodzkiej (przy samym wlocie na Rynek). To jednak naprawdę małe miejsce, więc zdarza się, że nie ma w nim wolnego stolika... Wtedy polecam zajrzeć do "Botaniki" przy ul. Brackiej. Jest urządzona w podobnie ciepłym stylu, ale przestrzeniowo zdecydowanie przewyższa "Zakątek":)
Dobry obiadek podobno można zjeść w "Gruzińskim Chaczapuri". Osobiście chodzę jednak do "Dookoła świata" przy ulicy Szewskiej.
Jeżeli ktoś wybiera się do Krakowa na parodniową wycieczkę, polecam zatrzymanie się w Hotelu Aston (ul. Długa). Ma atrakcyjne ceny, korzystnią lokalizację, spokojną atmosferę... :)
 

Asiulaa

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2008
Posty
322
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kraków/NH
hmm cała Nowa Huta;)
może troszkę nie na temat, bo chodzi o jakieś puby, knajpy, ale wg. mnie wszystkie miejsca w NH są poprostu magiczne... ;]
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Jeżeli chcecie się napić do polecam Carpe Diem , w tygodniu piwko jest po od 3-3,5 zł ( Warka ) , natomiast jeżeli bardziej zależy wam na klimacie to polecam Barok , tyle że przeciętnego kowalskiego ceny mogą odstaraszyć
 

Patoosia

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
113
Miasto
Kraków
-,,Dym,, na skrzyżowaniu Św. Tomasza i Św. Jana. Najlepsza gorąca czekolada(taka gęsta...)i wyborny serniczek. Jak sama nazwa wskazuje miejsce dosyć zadymione. I dosyć specyficzny klimat.

-,,Stary Port,, przy Straszewskiego 27. Żeglarskie klimaty jak na tawernę przystało. W piątki często koncerty zespołów szantowych czy folkowych. Świetna atmosfera nie tylko dla amatorów tego sportu.

-,,Nowa Młoda Polska,, przy Stolarskiej 1. ,,Artystyczna,, atmosfera, świetne miejsce.

-Kiedyś było bardzo miło w ,,Pięknym Psie,, lecz jakoś się zepsuł.


o właśnie, jeszcze ,,Alchemia,, na Kazimierzu. Mistrzostwo <3
 

Lavena

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2008
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
aktualnie Mazury
Mnie sie tez podoba knajpka Ptasiek na Kazimierzu ;)

No i nie mozna tez zapomniec, ze w Prowincji na Brackiej jest pyszna czekolada ;)
 

EMOcjonalna o.O

`chicken, chicken !.
Dołączył
12 Listopad 2007
Posty
895
Punkty reakcji
4
Miasto
tam, gdzie reggae gra ;x
Byłam w Krakowie tylko kilka razy po parę dni, alei tak mi się podoba...
Ślicznie tam jest, ten klimat ... ;)
Nie pamiętam nazwy, jest tam jednak taka fajna kawiarnia. :)
Niedaleko rynku ... :D
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
Zgadzam się z przedmówczynią - Podgórze jest zdecydowanie u mnie na pierwszym miejscu. Drukarnia ma swój klimat i mają niezłą gorącą czekoladę. Ktoś wcześniej wspomniał o Zakątku. Uwielbiam to miejsce. Od siebie dorzucę jeszcze pub Katedra na ulicy Poselskiej (po prawej stronie idąc Grodzką w stronę Wawelu). Świetna atmosfera i drinki w poniedziałek 40% taniej. :)
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
Ja na popołudniową herbatkę preferuję Dym. Piwo w Carpe lub Nowym Kuzynie. Stary Port idealny na wieczory przy gitarze. A szaleństwo do rana sporadycznie w Kitschu... Dość rozbieżne preferencje, ale jakoś w wielu różnych miejscach dobrze się czuję - albo to klimat Krakowa tak właśnie działa :)
 

rumsztyk

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
Poranna kawa i przepyszne, świeżutkie kanapki w "pierwszym lokalu na ulicy Stolarskiej po lewej stronie idąc od małego rynku" długa nazwa, ale miejsce świetne :) No i mają tam prawdziwy krakowski browar: Smoczą Głowę ;) Na obiadek to różnie, ostatnio bardzo miły powiew Czech w Ceskiej Chodbzie tutaj można sobie ją zobaczyć. a Nocne imprezy - bez reguły zależy od nastroju, ale niestety wszędzie duuuzo ludzi a ścisku niecierpię :)
Z ciekawych miejsc to polecam jeszcze hotel Kossak z "oranżerią" na samej górze z najlepszą chyba panoramą na Kraków. Z fajnych widoczków to knajpa "u Romana" na Tomasza w Akademii Muzycznej.
 

anecik

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2007
Posty
193
Punkty reakcji
0
No parę miejsc moich zostało już tu wymienionych przez przedmówców ale powtórzę ;]
Na obiadek do Gruzińskiego Chaczapauri, najlepiej na Siennej :)
Na piwko czy coś zwykle chadzam do "Nowej Młodej Polski", Do "Klubu Na Kotłowem", "Krainy Szeptów" na Kazimierzu
czy do "Pierwszego Lokalu Na Stolarskiej...".
Na Smoczej Głowie też tam byłam ;)
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
swój niepowtarzalny klimat ma kawiarnia Scandale Royal na placu Szczepańskim, a niepowtarzalny klimat w połączeniu z pysznymi drinkami jest dla mnie synonimem najlepszego miejsca do odpoczynku i posiedzenia ze znajomymi, do tego w te upalne dni jest tam otwarty ogródek letni, także można poobserwować sobie Stare Miasto
 

safarigirl

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2010
Posty
42
Punkty reakcji
0
W Nowej Hucie fajny jest Klub Kombinator, przy teatrze Łaźnia Nowa. Był też CLub 1949 ale mohery tak zwane wytoczyły proces, że niby głośno (co było totalną bzdurą, bo nie mieli nawet koncesji na alkohol, więc żadnych dużych imprez nie było). Wiem że Club 1949 wróci, tylko będzie pod innym adresem i o ile wiem, ma to nastąpić wkrótce. Z miejsc bardziej na chillout niż imprezę, ale również w szerszym gronie to dobre jest Krakowskie Przedmieście koło Zabierzowa, można zrobić sobie tam grilla.
 

jmichalska24

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
25
Punkty reakcji
0
oczywiscie liczba pubow kawiarni itd. w rynku i na kazimierzu idzie w setki, jesli nie tysiace ale sami przeciez wiemy jak to jest jak przyjdzie co do czego i chce sie gdzies usiasc, napic cos dobrego lub podensic. stad tez pytanie o wasze ulubione i sprawdzone miejsca:) ktorych w krakowie z cala pewnoscia nie brakuje:)

Moim zdaniem fajnym miejscem jest restauracyjka Yummie. Podoba mi się tam nie tylko klimat, ale także obsługa. Nie muszę czekac nie wiadomo jak długo na zamówiony posiłek, jak to się często zdarza w innych miejscach. Serwują tam dobre żarcie, bo to coś na styl kuchni amerykańskiej. Więc człowiek wie, że się naje :)Na fastdeal.pl znajdziecie nawet teraz rabat na posiłek. To zapewne dodatkowy atut tego miejsca :eek:k:
 

prawastopa

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
48
Punkty reakcji
0
Jeszcze tam nie byłam. Generalnie jednak Kraków ma to do siebie,że bez względu na to gdzie się trafi jest super. Zabrakło mi na tej liście Harris Piano Jazz bar, może ceny nie są tam najniższe ale można tam posłuchać naprawdę dobrej muzyki praktycznie każdego dnia. Kocham Kraków:)
 
Do góry