Miedź w kuchni

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Witam, właśnie planuje całkowity remont kuchni a że ostatnio wpadły mi w oko aranżacje z dodatkami miedzi zastanawiam się nad jej wprowadzeniem u siebie. Czy może ktoś widział na żywo takie kuchnie? Macie coś u siebie z miedzi? Zlew, okap, lampy? Chciałabym jeszcze pod wyspą zrobić miedziane panele. Zastanawiam się jak to się w praktyce sprawdza.
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Zdecydowanie miedzianych. Coś jak miedź może być tylko podobne kolorem a mi chodzi o kolor, wytrzymałość, właściwości antybakteryjne i wszystko co za miedzią idzie ;).
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Mam kilka elementów w kuchni i po pewnym czasie trzeba stwierdzić, że jest to badzo uciążliwe w utrzymaniu przy rodzinie kilkuosobowej i użytkowaniu. Stąd moje pytanie, gdyż wielu chce sctrice dekorować kuchnie, inni użytkować. Dla tych ostatnich to spore wyzwanie w utrzymaniu miedzi w kuchni o ile chcą to mieć w porządku i czystości (także jako element dekoracyjny oprócz użytkowego). Szybko jednak się wypalają i rezygnują.

Miedź jest super. Zwłaszcza woda na herbatę gotowana w miedzianym czajniku. Ale trzeba sobie zdawać sprawę jak trudno to utrzymać np. gary miedziane przy odstawienieniu (z uwagi na element spożywczy) większości oferowanych środków chemicznych do czyszczenia miedzi.
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
O garnkach też myślałam ale bardziej teraz chodzi mi po głowie okap, zlew, oświetlenie (duże, ciekawe lampy) :).
 

Kaznodzieya

Kaznodzieya
Dołączył
16 Luty 2006
Posty
10 124
Punkty reakcji
98
Moim zdaniem to nie musi być z prawdziwej miedzi a miedziano podobne. Trudno było by to utrzymać. Wiem z doświadczenia gdyż mam kilka elementów i wiem jak zachodzi patyną szybko.
Jeżeli chodzi natomiast o gary to warto mieć coś stricte miedzianego z uwagi na właściwości miedzi. To można się nieco poświecić i zaangażować w utrzymanie.
 
T

TomkaJanka

Guest
Również myślę, że lepiej zdecydować się na coś miedziopodobnego. Właśnie ze względu na utrzymanie wszystkiego w porządku ;)
 

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
Nie wiem czy ‘miedziopodobne’ rzeczy będą miały taki urok. Miedź pokryta patyną też dobrze wygląda. Na pewno taki zlew będzie miał dobre właściwości antybakteryjne, ba! Nawet bardzo dobre ;).
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Nie, miedziopodobnego nie chce. Zaraz coś takiego kupie i powłoka niby miedziana zacznie schodzić i dopiero będzie nieciekawie :). Taki zlew mi się marzy..
3_max.jpg
 

ja_goda

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
118
Punkty reakcji
0
Robi wrażenie.. Ja miałam na myśli takie troszkę bardziej retro ale taki robi jeszcze większe wrażenie!! Ciemny blat z miedzią.. genialne! I co do tego? Okap? Garnki?
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Okap byłby najlepszy, ale widziałam jeszcze sprzęty typu kuchenka, piekarnik z delikatnymi wstawkami z miedzi, garnki może.. Ale na pewno oświetlenie miedziane.
Piekarnik-SF750RA-miedziany-1.jpg
 
A

Aleksa24

Guest
Zlew i kuchenka są piękne, ale pewnie cholernie drogie. Teraz również mi się takie marzą :)
 

Uniek

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2011
Posty
54
Punkty reakcji
1
[SIZE=11pt]Przyznam, że nigdy tak o miedzi nie myślałem. Zazwyczaj kojarzyła mi się z rurami w łazience, instalacjami w domu. Jestem zaskoczony bo to mi się podoba. Co prawda garnki czy okap mnie nie bardzo interesują ale oświetlenie chętnie zobaczę. [/SIZE]
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
Lamp jest bardzo dużo. Pokaże tylko te nad którymi sama się zastanawiam. Nie chce też przesadzić z ilością miedzi i chyba z okapu zrezygnuje. Zostawię ciemny blat wiec okap też zrobię czarny. Czy lepiej okap a bez lamp?
rowa-ciana-miedziana-lampa_thumb.jpg

5.jpg
 

Uniek

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2011
Posty
54
Punkty reakcji
1
Bierz lampy! Ja bym był za zlewem, kuchenką i oświetleniem. Drogie takie lampy?
 

Graszka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
256
Punkty reakcji
1
A to różnie, ceny od 100 do kilku tysięcy ;) Jak to z lampami. Zależy od wielkości, czy zaprojektowane przez kogoś sławnego, czy w sieciówce czy w ekskluzywnym sklepie w domotece ;). Każdy znajdzie coś w swoim przedziale cenowym.
 
Do góry