Mężczyzna metroseksualny.

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Kim jest mężczyzna metroseksualny-nowoczesny,młody mężczyzna szczególnie dbający o swój wygląd zewnętrzny.Nie obce mu typowo kobiece sprawy takie jak:kosmetyki ,kremiki,maseczki,manicure,padicure,depilacja,solarium itp.Facet taki interesuje się modą,nosi markowe ubrania,uprawia sport.Metroseksualny mężczyzna jesdnak ma też pewne cechy charakteru-jest wrażliwy,empatyczny,nie wstydzi się okazywać uczucia-niektórzy powiedzą -zniewieściały.Właśnie to jest powodem dla którego piszę ten temat-czym jest według Was metroseksualizm?Czy to tylko moda-trend naszych czasów, czy zmiana sposobu myślenia,zmiana psychiki męskiej?
Kiedyś wzorem męskości był macho-trochę niechlujny,bardzo męski,nie ogolny-obecnie dziewczyny piszczą na widok wymuskanych,wygolonych,wypielęgnowanych chłopców-często noszących biżuterię,nawet nie stroniących od makijażu-nie mówię,że to coś złego-rzecz gustu.Zastanawia mnie, czy to przejściowa moda, czy tak już zostanie-czy to nowa wizja męskości?W jakim kierunku w takim razie mają pójść kobiety?Może zamiana ról?
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Chyba pisze się "metroseksualny" . Nie wydaje mi się, żeby mężczyzna, który jest wrażliwy, używa kremów/maseczek i się goli był zaraz metroseksualny :) Raczej to tylko taki przejściowy stan w tym wieku nastoletnim. Może niektórym tak już "zostanie", pójdą w stronę metro, ale większość takich zachowań to według mnie tylko podążanie za modą, za tym, żeby podobać się dziewczynom, mieć powodzenie.
 
W

wiki9969

Guest
sewanna napisał:
Kim jest mężczyzna meteroseksualny-nowoczesny,młody mężczyzna szczególnie dbający o swój wygląd zewnętrzny.Nie obce mu typowo kobiece sprawy takie jak:kosmetyki ,kremiki,maseczki,manicure,padicure,depilacja,solarium itp.Facet taki interesuje się modą,nosi markowe ubrania,uprawia sport.Meteroseksualny mężczyzna jesdnak ma też pewne cechy charakteru-jest wrażliwy,empatyczny,nie wstydzi się okazywać uczucia-niektórzy powiedzą -zniewieściały.
A niektórzy, że to gej. :( To, że mężczyzna dba o siebie to w tym nie ma nic złego. Gorzej jak spędza więcej czasu na przygotowaniach w łazience niż jego dziewczyna.

sewanna napisał:
czym jest według Was meteroseksualizm?
Stylem. A wpływ na to ma zagraniczna moda.

sewanna napisał:
Kiedyś wzorem męskości był macho-trochę niechlujny,bardzo męski,nie ogolny-obecnie dziewczyny piszczą na widok wymuskanych,wygolonych,wypielęgnowanych chłopców-często noszących biżuterię,nawet nie stroniących od makijażu
Muszę przyznać, że mnie trochę tym rozbawiłaś. Jeśli takie zachowanie ma miejsce to zazwyczaj wśród nastolatek. ;)
Dla mnie u chłopaka nie liczy się jego wydepilowana klatka piersiowa tylko charakter. Nie powiem, że wygląd nie jest ważny, jednak nie należy przesadzać. Mężczyzna to mężczyzna. ;) A czy to minie? Wydaje mi się że tak. Niejednokrotnie mieliśmy do czynienia z rómżnymi stylami modowymi, które po prostu przemijały i dziś pewnie mało kto o nich pamięta. :)
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Blanche napisał:
"metroseksualny"
Hmm-zastanawiałam się nad tym i znalazłam jedno jak i drugie określenie.

Myślę,że metroseksualizm to nie tylko chwilowa moda -to dobry biznes dla firm kosmetycznych,które produkują całą masę męskich kosmetyków-widziałam nawet reklamę błyszczyku do ust dla panów.Wszelkie salony piękności też na tym zarabiają-panowie się depilują itp.
 

basik1

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
542
Punkty reakcji
26
Kremy, golenie, schludnosc i dbałość o zdrowie i kondycję - każdemu síę to przyda.

Facet korzystający z solarium - zdecydowanie nie mój typ.

Co ma natomiast w głowie chłopiec spedzajacy godziny przed lustrem, wykonujący pełny lub częściowy makijaż twarzy, jak to widzimy wśród idoli obecnych nastolatków - Bóg to raczy wiedzieć i niech tak zostanie.

Spotkałam síę natomiast z wyznaniem że w środowisku (w wodzie chociażby) jest dużo hormonów żeńskich ze względu na popularność antykoncepcji hormonalnej, stąd coraz powszechniejsza zniewiescialosc chłopaków. Ile jest w tym prawdy, w jakim stopniu oczyszczalnie ścieków niweluja tego typu pozostałości- nie wiem, podaję to jako ciekawostkę.
Myślę jednak że skażenie środowiska, wszechobecna chemia, kurczaki z antybiotykami i hormonami wzrostu - mają niebagatelny wpływ na zjawiska i w pewnym sensie tożsamość ludzi współczesnych a co dopiero dla przyszłych pokoleń.

Co do metroseksualizmu jako trendu, mody - nie sądzę żeby miało to przeminac, jeśli już będzie síę rozwijać w takim samym stopniu w jakim rozwija síę ten sam sektor dóbr i usług dedykowany paniom :)
 
M

MacaN

Guest
sewanna napisał:
widziałam nawet reklamę błyszczyku do ust dla panów
Nienormalność się szerzy, to samo tyczy się postu basik1 - nienormalność się szerzy i szerzyć się będzie wraz z trendem europejskim, który promuje tzw. " tolerancję ", a tak naprawdę głównie homoseksualizm, transwestytów, brak różnic między kobietą a mężczyzną, czyli jednym słowa promuje dziwactwa.

Będzie to niestety postępować do czasu, aż nie wybuchnie jakiś konflikt zbrojny, albo nie obejmie władzy ktoś normalny. Zwróćcie uwagę, że teraz nawet w serialach i nie tylko, bo w innych programach także pokazuje się na siłę, że homoseksualizm jest czymś zupełnie normalnym, wraz z tym idzie ten cały metroseksualizm, no choćby taki Bieber, czy inne gwiazdeczki - oni to wszystko niestety promują.

Ja także zauważam u siebie w szkole takich pedałków, którzy jednak mają dziewczyny ;) Cóż zrobić, nadeszły czasy w których nienormalność staje się normalna, niestety :(



basik1 napisał:
Spotkałam síę natomiast z wyznaniem że w środowisku (w wodzie chociażby) jest dużo hormonów żeńskich ze względu na popularność antykoncepcji hormonalnej, stąd coraz powszechniejsza zniewiescialosc chłopaków.
Bzdury. Skąd więc się biorą prawdziwi mężczyźni, albo chłopcy z zadatkami na twardzieli ( nie mam na myśli pospolitego chamstwa, choć to też można by uznać za jakiś argument... ) ?
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
W innym temacie pisałam o fitoestrogenach,które są np. w produktach sojowych-może coś w tym jest-ostatnio moda na soję.

Ja szczególnie nic nie mam przeciwko tym nowym trendom,nie wiem czy jest to normalne czy nie-w naszym świecie jest tyle nienormalności-jednak nie szczególnie mi się to podoba i ciekawi mnie co takiego powoduje,że są kobiety które to lubią.Być może dotyczy to nastolatek-nie wiem,nie mają innych wzorców męskości i podążają za tym co modne.
Mam nadzieję,że mój syn nie zacznie wydziwiać-na szczęście nie był karmiony mlekiem sojowym:)
 

ForeverYoung

Bywalec
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1 695
Punkty reakcji
139
Wiek
30
Jak dla mnie - żenada.
Jeszcze może w jakimś stopniu bym to rozumiała ,jakby używał tych kremów "ukrywając" to ,ale jeżeli trąbi o tym na prawo i na lewo polecając jeszcze salony kosmetyczne to coś jest nie halo.
Solarium - błagam ,ja to już kwalifikuję pod homoseksualizm.

Mam takiego pedanta w rodzinie , i zawsze jest się z czego pośmiać. ( wszystko robi w rękawiczkach , używa pomadki (koniecznie truskawkowa) , a przed każdym wyjściem kręci włosy przyglądając się 3 h w lustrze).

sewanna napisał:
czym jest według Was metroseksualizm?
Przesadną estetyką, pedantycznością (?) dotyczącą wyglądu zewnętrznego , czasami też podejrzewam jakieś problemy psychiczne.


sewanna napisał:
Czy to tylko moda-trend naszych czasów, czy zmiana sposobu myślenia,zmiana psychiki męskiej?
No niestety na pewno "moda" ma na to duży wpływ. Można się jej podporządkować ,albo wyglądać ,jak dziwoląg . ( jeżeli ktoś jest inaczej ubrany w tłumie ,każdy na niego patrzy jak na kosmitę :] )


sewanna napisał:
czy to nowa wizja męskości?
Jeżeli tak ,to ja znikam z tego świata.


sewanna napisał:
W jakim kierunku w takim razie mają pójść kobiety?Może zamiana ról?
No w sumie na przykładzie mojego wujka mogę powiedzieć ,że to do tego zmierza. Czasami mówi się do niego tysiąc razy a on nagle znika ,bo "musi gdzieś jechać"
i trzeba zrobić to samej.

Myślę ,że kobiety powinny po prostu szukać z "szeroko otwartymi oczami" , by coś nie przeszkodziło w dostrzeżeniu jego wad.
Lepiej ,żeby miłość nie była ,aż tak ślepa jak mówią.
 

jedynytaki

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2012
Posty
37
Punkty reakcji
1
Masakra, bieżecie sobie takich kochasiów a potem płaczecie ze więcej czasu w łaziensce spędza od was. Ja może i nie wyglądam jak ronaldom, nie zmieniam fryzury jak on ,n ie chodze w obcisłych spodniach, ale potrafię zawiesić lampę na suficie, pomalować pokuj, naprawić samochód albo komputer ;) i bardziej mi pasuje wizerunek faceta niechlujnego z kilku dniowym zarostem niz wygladanie jak kobieta ;)
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
A ja myślę,że nie można przesadzić w żadną stronę-facet wyglądający jak kobieta nie jest zbyt atrakcyjny,ale ten niechlujny też musi uważać-zarośniętego brudasa żadna kobieta nie zechce.
 
M

MacaN

Guest
jedynytaki napisał:
ale potrafię zawiesić lampę na suficie, pomalować pokuj
Ale poprawnie zdania nie napiszesz.



sewanna napisał:
A ja myślę,że nie można przesadzić w żadną stronę-facet wyglądający jak kobieta nie jest zbyt atrakcyjny,ale ten niechlujny też musi uważać-zarośniętego brudasa żadna kobieta nie zechce.
Zarośniętego brudasa, który po pracy się umyje, także ?
 
M

MacaN

Guest
Zrozumiałaś sens słów ? Jeśli tak, to znaczy, że mężczyzna który w pracy jest brudny i spocony, a po pracy czysty i pachnący nie ma szans u żadnej kobiety ;)
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
ale kręcisz-tak na prawdę to brudas jest brudasem- a ten, który pobrudzi się w pracy jest tylko chwilowo brudny.Więc faktycznie-brudas nie ma szans.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
sewanna napisał:
Kim jest mężczyzna metroseksualny-nowoczesny,młody mężczyzna szczególnie dbający o swój wygląd zewnętrzny.Nie obce mu typowo kobiece sprawy takie jak:kosmetyki ,kremiki,maseczki,manicure,padicure,depilacja,solarium itp.Facet taki interesuje się modą,nosi markowe ubrania,uprawia sport.Metroseksualny mężczyzna jesdnak ma też pewne cechy charakteru-jest wrażliwy,empatyczny,nie wstydzi się okazywać uczucia-niektórzy powiedzą -zniewieściały.Właśnie to jest powodem dla którego piszę ten temat-czym jest według Was metroseksualizm?Czy to tylko moda-trend naszych czasów, czy zmiana sposobu myślenia,zmiana psychiki męskiej?
Kiedyś wzorem męskości był macho-trochę niechlujny,bardzo męski,nie ogolny-obecnie dziewczyny piszczą na widok wymuskanych,wygolonych,wypielęgnowanych chłopców-często noszących biżuterię,nawet nie stroniących od makijażu-nie mówię,że to coś złego-rzecz gustu.Zastanawia mnie, czy to przejściowa moda, czy tak już zostanie-czy to nowa wizja męskości?W jakim kierunku w takim razie mają pójść kobiety?Może zamiana ról?
Jak dla mnie jest to skutek zniesienia obowiązkowej służby wojskowej. Facet, który chodzi na solarium, używa depilatora i spędza więcej czasu na zakupach niż kobieta, dla mnie nie jest wzorem męskości.
Mężczyzna ma zapewnić kobiecie bezpieczeństwo oraz stabilizację. To, co się dzieje dzisiaj jest przerażające. Nie wiem, jak mam sobie wyobrazić przyszłość swojej córki, wiedząc, że większość płci przeciwnej to 'chłoptasie', którzy mają zaburzenie interpretacji własnej seksualności...
Co gorsza, społeczeństwo daje na to przyzwolenie :|
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
NatashaM napisał:
Mężczyzna ma zapewnić kobiecie bezpieczeństwo oraz stabilizację.
A co kobieta ma zapewnić mężczyźnie?

ForeverYoung napisał:
Solarium - błagam ,ja to już kwalifikuję pod homoseksualizm.
Co ma solarium wspólnego z homoseksualizmem?
 

Oxar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2011
Posty
205
Punkty reakcji
5
A cóż to za dziwadło ten mężczyzna metro coś tam?Jeszcze takiego nie spotkałem w naturze,chyba że w telewizji czasem.
Ktoś wywmyślił taką modę,żeby na niej zarobić i pośmiać się z tych,którzy jej ulegli i która przeminie niedługo,tak jak przeminęli hipisi,punki,skini,popersi,emo i reszta.
 
M

MacaN

Guest
Oxar napisał:
która przeminie niedługo,tak jak przeminęli hipisi,punki,skini,popersi,emo i reszta
To chyba nie chodzisz zbyt dużo między ludźmi. Wiesz, ilu emo u mnie w szkole jest ?
 
Do góry